Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58
  1. #21

    Domyślnie

    Wymieniłem Ci potencjalnie najbardziej interesujące i odpowiednie szkła do tego typu zdjęć (plus wcześniej wymienione), ważne, żeby było w miarę jasno. Teraz poczytaj testy i ewentualnie dopytuj o szczegóły
    Ostatnio edytowane przez poste ; 09-01-2018 o 12:31

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Skok jakościowy będzie niezauważalny, a cena, masa i brak możliwośći filtrów to spory minus.

    a
    Oglądając testy to pod względem ostrości obrazu dzieli te obiektywy przepaść na korzyść sigmy, różnica w jasności pomiędzy 1.4 a 1.8 też jest spora bo to chyba 2/3 działki przysłony. Cenowo sigma jest droższa o jakieś 600 zł od nikona. Osobiście nie kupił bym żadnego z tych obiektywów, obydwa mają taką komę że praktycznie do f2.8 przy astrofoto gwiazdy wychodzą fatalnie w rogach na obydwu. Do nocnych krajobrazów na ff samyang 14mm spisuje sie bardzo dobrze a jest znacznie tańszy. Co więcej podpięty do apsc daje przyzwoity jakościowo obrazek gwiazd pozbawiony zniekształceń typu koma:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0207.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	5,95 MB
ID:	3336
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #23

    Domyślnie

    [QUOTE=frogi;3918233]Co więcej podpięty do apsc daje przyzwoity jakościowo obrazek gwiazd pozbawiony zniekształceń typu koma:

    Ale czy mój Nikon D5200 ma apsc? Jakoś nie mogę doszukać się w specyfikacji...
    Nikon D5200 plus Nexus 5x w backupie

  4. #24

    Domyślnie

    Ma; )

    to określenie wielkości matrycy.

  5. #25

    Domyślnie

    Na to wygląda, że polecony Samyang 10mm ma spore problemy z odblaskami i winietowaniem, ogólnie w testach dobrze wypada Sigma 10-20 mm f/3.5 pod tym względem odblasków, ale z winietowaniem też nie jest najlepiej. Wspomniany Nikkor AF-S 14-24 nie ma raczej problemów z winietowaniem, ale z odblaskami już tak z racji swojej ogromnej i wypukłej soczewki. A Tokina 11-16 mm f/2.8 z winietowaniem na apsc nie ma większych problemów, za to z odblaskami już tak. Więc wybór jest trudny...
    Nikon D5200 plus Nexus 5x w backupie

  6. #26

    Domyślnie

    Jak Sigma 10-20mm to ja bym wolal starsza wersje ze wzgledu na mniejsza srednice filtra. Troche juz starsze ale dobre i sprawdzone szklo.
    A
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jak Sigma 10-20mm to ja bym wolal starsza wersje ze wzgledu na mniejsza srednice filtra. Troche juz starsze ale dobre i sprawdzone szklo.
    A
    W testach lepiej oceniają nową wersję.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A co myślicie o Tamron 10-24 mm f/3.5-4.5?
    Nikon D5200 plus Nexus 5x w backupie

  8. #28

    Domyślnie

    Ten Tamron generalnie słabo wypada w testach i nie cieszy się jakąś szczególną popularnością (także ze względu na cenę), więc trudno będzie o opinię użytkownika.
    Nie wiem o jakich "odblaskach" się naczytałeś odnośnie To 11-16, ale ta posiadana przeze mnie z pewnością nadaje się do zdjęć nocnych, tzn. nie ma wad optycznych, które sprawiałyby kłopot przy tego typu zdjęciach.

  9. #29

    Domyślnie

    Nie wiem czy już ktoś o tym wspomniał, ale jedną z większych zalet LRa jest paleta świetnie przygotowanych profili do obiektywów, które to profile niwelują znakomicie comę na przykład, co istotne w zdjęciach nieba.

    Jeśli ktoś pracuje pod LRem, warto żeby się dowiedział czy LR oferuje profil do interesującego go obiektywu. Problem z tymi profilami jest następujący: jeśli są - przygotowane są wyśmienicie, ale jeśli ich nie ma - będzie o nie trudno. I to pomimo tego, że Adobe udostępniło darmowy program do produkcji takich profili. Dlatego obecność takiego profilu może być jednym z kryteriów przy kupnie - może nei najważniejszym, ale jednak...

    Pamiętam ze z Samyangami były kłopoty, bo do niektórych z nich nie było profilu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #30

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0027.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	500,0 KB
ID:	3345ja posiadam nikkora 10-24,robilem zdjecia pod slonce I zadnych odblaskow
    D90 N10-24 N18-105 N35 1.8G N60 2.8G N70-300VR

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do zdjęć beauty
    By davi4 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 12:12
  2. Obiektyw do zorzy polarnej - jaki polecacie?
    By RWIceland in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2017, 13:27
  3. Obiektyw do zdjęć aut
    By kristof05 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 14:08
  4. [ Krajobraz ] Tęcza nocy polarnej
    By geralttt in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 05:27
  5. Obiektyw do zdjęć sportowych
    By dhsanta in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •