Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 85 1.8 D luźna soczewka przednia

    Witam...

    Kupiłem używanego Nikkor 85 1.8 D i okazuje się, że przednia soczewka ma luz ok 1 mm. Stuka podczas ruchu obiektywem przód, tył. pierścienie "karbowane" są dokręcone (przynajmniej tak wyglądają). Wygląda jakby zewnętrzy pierścień z rantem był delikatnie wysuniety w stosunku do soczeki. Jak zniwelowac ten luz. Czy trzeba poluzować śrubę znajdująca się pod gumą i dokręcić pierścień, czy trzeba zniwelować luz rozkręcając tył obiektywu. (na razie nie myśle o wysyłce do serwisu ponieważ koszty wysyłki, naprawy spowodowałyby wzrost ceny dość ster obiektywu.).
    W razie potrzeby później mogę dołaczyć zdjęcia.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rozumiem Twojego problemu.
    Jeśli kupiłeś złom (a złomem jest obiektyw z luźną soczewką) jako towar pełnowartościowy, to go po prostu oddaj sprzedawcy i żądaj zwrotu pieniędzy. Należy mu się jeszcze - jako bonus - parę słów prawdy na temat uczciwości w relacjach międzyludzkich i rzetelności w transakcjach, choćby nawet drobnych. Czy to nie jest prostsze niż wyważanie otwartych drzwi? W przeciwnym razie będziesz teraz kopał się z koniem, rozwiązywał problemy z justacją obiektywu, a cwaniaczek, który Ci to sprzedał, będzie się chwalił swoimi zdolnościami kupieckimi.
    No, chyba że kupiłeś obiektyw dawno temu, a jego poważną usterkę dostrzegłeś dopiero dzisiaj...
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 08-01-2018 o 22:32

  3. #3

    Domyślnie

    Obiektyw tys dzisiaj dotarł. Gość oddał 100 płn na poczet naprawy. A ja właśnie go naprawiłem. Po gumą jest śruba którą poluzowałem, dokręciłem lużny pierścień przedni z kołnierzem, dociągnąłem śrubę i działa.
    Sprawdzałem ostrzy ok, brak BF ani FF .


    Wszystko ok.

  4. #4

    Domyślnie

    To gratuluję zdolności serwisowych .
    Tym razem Ci się udało, ale na przyszłość bądź ostrożny, nawet kupując nowe szkło w sklepie. I nigdy nie okazuj wyrozumiałości względem tych, którzy handlują bublami. To oni mają czuć się winni. Zero litości!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 17:28
  2. Nikkor 35-105 przednia soczewka.
    By jasin in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 04:00
  3. Nikkor 18-135 przednia soczewka
    By CodeBoy in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 17:30
  4. Nikkor 70-200 VRII uszkodzona przednia soczewka
    By andrac in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 18:25
  5. Uszkodzona przednia soczewka T 17-50, 2.8
    By Greg77 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 01:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •