Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie [recenzja] TAMRON 100-400 VC USD + porównanie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wybacz, ale sam skłonny byłeś do porównań...


    Warto mieć na uwadze fakt, że 100-400 nie posiada stopki statywowej której zakup być może zmniejszy różnicę o około 200 zł... I okaże się, że różnica wynosi 600 zł...

    Ale dochodzimy też do tego co wspominasz na sam koniec jednej wypowiedzi, czyli preferencje- jeden poświęci 200 mm na rzecz niższej masy i kompaktowych rozmiarów, inny zdecyduje się na 200 mm więcej (a to sporo) kosztem wyższej masy... Debatować można w nieskończoność bo wiele zależy od tego czego oczekujemy. Koszt zakupu jest raczej pomijalny, bo różnica mimo wszystko nie jest duża- jeśli ktoś ma 3200 to i dozbiera do 4000 jak będzie widział sens...
    Zgadzam się z Tobą w zupełności !
    D7200 + N 35, N 18-105; D40 + N 18-55; SB-700

  2. #22

  3. #23
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Myślałam o tym szkle ale...kolejne sample i lekki zawód. Nie chodzi o ostrość, ogniskową, stabilizację czy gabaryty bo te są w porządku. Chodzi o separację tła nawet na najdłuższej ogniskowej, ale w przypadku kiedy do obiektu mamy trochę większą odległość. Przy tym świetle jest bardzo słaba. Z bliska to i szerokokątnym można fajny bokeh otrzymać, więc sample typu gałazki z 2-3 metrów kompletnie się nie liczą. Kiedy jednak odległość jest większa (zdjęcia w zoo w teście) separacja jest bardzo słaba a bokeh brzydki. Niestety trzeba chyba zbierac na coś jaśniejszego, choćby używanego. Ewentualnie 150-600, światło na 600mm też słabe ale z racji ogniskowej trochę inaczej ten bokeh wygląda.

  4. #24

    Domyślnie

    Bo to nie jest obiektyw dla miłośników separacji i bokehu. Ale wygląda na świetny instrument dla turystów i na wakacyjne wypady.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #25

    Domyślnie

    Na zdjęciach w zoo w tle jest siatka, która lekko " pobrzydza" bokeh.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Myślałam o tym szkle ale...kolejne sample i lekki zawód. Nie chodzi o ostrość, ogniskową, stabilizację czy gabaryty bo te są w porządku. Chodzi o separację tła nawet na najdłuższej ogniskowej, ale w przypadku kiedy do obiektu mamy trochę większą odległość. Przy tym świetle jest bardzo słaba. Z bliska to i szerokokątnym można fajny bokeh otrzymać, więc sample typu gałazki z 2-3 metrów kompletnie się nie liczą. Kiedy jednak odległość jest większa (zdjęcia w zoo w teście) separacja jest bardzo słaba a bokeh brzydki. Niestety trzeba chyba zbierac na coś jaśniejszego, choćby używanego. Ewentualnie 150-600, światło na 600mm też słabe ale z racji ogniskowej trochę inaczej ten bokeh wygląda.
    Niestety 150-600 czy nawet 200-500 niewiele zmieniają jeśli tło jest tak blisko jak na tych samplach. Chcesz lepszej separacji to 400/2.8

  7. #27
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Chcesz lepszej separacji to 400/2.8
    Ba, kto by nie chciał
    Ostatnio gdzieś wpadła mi w oczy galeria przyrody gdzie zdjęcia wykonywane były bodajże Nikkorem AF 300mm F4 (bez AF-s). Powiem szczerze że pięknie to wyglądało. Nie wiem co prawda z jakiej odległości były robione zdjęcia ale wyglądało na sporą odległość. Ptak był gdzieś na środku rozlewiska zatem te 30 metrów pewnie było, a tło było pięknie rozmyte. Skąd taka róznica ? Ogniskowa mniejsza a przysłona F4 a F6.3 to przecież nie jest kosmiczna róznica. Inna budowa szkła ? listki ?

    Z kolei jeśli chodzi o F2.8 to stać mnie tylko na Tamrona 70-200. Kiedyś bawiłam się tym szkłem. Optycznie był bardzo fajny, ale nie wyrabiałam się z af-em w bardziej dynamicznych ujęciach. Wiem, pisałeś mi kiedyś że sport robiłeś nim, ale często pudłowałam w takich dynamicznych scenach. Jeśli chodzi o moją przyrodę to af nie jest mi potrzebny szybki bo raczej ptaszki na gałęzi bedą. Bardziej w tym przypadku martwiłabym się ogniskową. Jednak w przyrodzie 200mm nawet na dx to troszkę krótkawo....

    No chyba że jest coś co przeoczyłam to może ktoś podpowie. Będę miała około 3 tyś na obiektyw. Szukałam różnych opcji i w tej cenie (licząc też używki) brałam pod uwagę:
    - Tamron 70-200 F2.8
    - Tamron 100-400
    - Tamron 150-600
    - Nikkor AF 300mm F4
    - Sigma 100-300 F4
    - Nikkor 80-200 F2.8

    Po drodze żeby oczywiście utrudnić wybór spodobał mi sie samyang 135mm F2. Moja 85-tka 1.8 D jest bardzo miękka i muszę ją przymykać do F2.8 a kiedy sobie amatorsko portretuję lubię separację tła (szczególnie kiedy cała postać jest w kadrze) i tą perspektywę którą wprowadza dłuższa ogniskowa. Pomyślałam że gdyby wziąć T 70-200 f2.8 do ptaszków (troche krótko) to także i w portrecie mogłabym osiągnąć to czego oczekuję na 200mm bo 85-tkę i tak mam domkniętą na f2.8, dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z drugiej strony T70-200 to wielka lufa i kiedy jestem na jakiś występach kabaretowych jest wygodniej tą 85-tką operować niż wielkim tamronem. No i ciągle dylematy..., przyjemne aczkolwiek dylematy.
    Samyang aż taki duży nie jest jak T70-200 F2.8 i gdzieś na występach mogłabym go spokojnie uzywać, ale wtedy nie zostanie mi pieniędzy na tele. Bardzo lubię kiedy robi się ciepło spacery po lesie i polowanie za przyrodą. No i tak czas biegnie, na dniach dostanę zwrot z Pita i dalej nie wiem które szkło

    @nikoniarz czy nadal posiadasz tego T 70-200 F2.8 ? Czy masz może gdzieś na dysku jakieś zdjęcia na ogniskowej 200mm na przesłonie f2.8 gdzie w kadrze jest cała postać "od stóp do głów" ? Może byc jpg, nie chodzi o ostrośc a bokeh.
    W sumie początkowo już byłam zdecydowana na tego Tamrona, ale skutecznie ostudził mnie temat kolegi Struś i jego przeboje z owym Tamronem.
    Ostatnio edytowane przez C_K ; 06-03-2018 o 14:55

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    @nikoniarz czy nadal posiadasz tego T 70-200 F2.8 ? Czy masz może gdzieś na dysku jakieś zdjęcia na ogniskowej 200mm na przesłonie f2.8 gdzie w kadrze jest cała postać "od stóp do głów" ? Może byc jpg, nie chodzi o ostrośc a bokeh.
    Nie posiadam od 1,5 roku. A co do postaci to pewnie coś się znajdzie- z meczu

  9. #29
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    To poproszę wrzuć parę, czym większa odłegłość do celu tym lepiej

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    To poproszę wrzuć parę, czym większa odłegłość do celu tym lepiej
    Poszło na PW.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [recenzja] TAMRON 70-200 G2 2.8 VC USD
    By Cichy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 23:33
  2. [recenzja] TAMRON 24-70 G2 2.8 VC USD
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 15:36
  3. [recenzja] SIGMA 135 Art f/1.8 DG HSM + porównanie
    By Cichy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 01:36
  4. [recenzja] TAMRON 28-75 2.8
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 16:34
  5. Recenzja TAMRON 17-50 f2.8
    By WujekX in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 29-08-2006, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •