Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Coolpix A, praca AF

    Witam,
    Mam pytanie - jak w waszych Nikonach A sprawuje się AF, przy dobrym oświetleniu. U mnie często nie trafia z ostrością, gubi i szuka - mówię o dobrym oświetleniu, bo jak jest ciemniej to tragedia.
    W trybie makro to już kompletna porażka, w zasadzie bez względu na oświetlenie.
    Często zdjęcia wychodzą poruszone, oczywiście przy krótkich czasach.
    Nie wiem czy to normalka w tym modelu, czy wada mojego egzemplarza. Mam wgrany ostatni firmware - trochę poprawiło to sytuację [jak sięgnę pamięcią].
    Byłby to fajny aparacik, ale jak jeszcze dodać kurzącą się matrycę - porażka.
    Niemniej jak już trafi z ostrością - foty są genialne.

  2. #2

    Domyślnie

    czasem nie trafia z ostrością lecz rzadko się to zdarza. w trybie makro łapie ostrość wolniej oczywiście, lecz wydaje mi się, że celniej dla obiektów bliższych niż zwykły AF.

    poruszone przy krótkich czasach czy nieostre masz na myśli?

    mój gdy był już po gwarancji miał czyszczenie matrycy w studio s5. na gwarancji czyszczono mu 2 razy

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli wynika, że mam wadliwy AF... Bo w makro zawsze ma problemy. Ciekawe, czy to do skorygowania przez serwis, czy tylko wymiana...
    Poruszone - ten typ nieostrości, że się tak wyrażę. Nawet zdarza się przy czasach rzędu 1/250s.
    Czyszczenie daruję sobie, pod tym względem ten aparat to shit jakich mało - brudząca się matryca w kompakcie? Oszczędzili może parę eurocentów na uszczelnieniu... Póki co odkurzacz daje radę.
    Ostatnio edytowane przez hesus ; 06-01-2018 o 02:23

  4. #4

    Domyślnie

    Masz coś nie tak z egzemplarzem. AF w tym aparacie jest co prawda wolny, ale ponieważ to jest detekcja kontrastu to trafia w punkt. No powiedzmy, bo lubi łapać tło zamiast pierwszego planu, ale tak ma i tyle.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    No powiedzmy, bo lubi łapać tło zamiast pierwszego planu, ale tak ma i tyle.
    Tak właśnie jest. Potrafi złapać tło lub parę centymetrów za - ale powiedzmy zależy od światła. Na słońcu - nie ma faktycznie problemów ale wnętrza lub zachmurzenie to często loteria. Zastanawia mnie co zatem może być nie halo z tym ostrzeniem - bo jak rozumiem w tym typie AF to matryca odpowiada za ostrzenie?

    Aha - i czy u was też jest coś takiego - jak się kręci pierścieniem ostrości to w pewnym punkcie czuć, nie wiem jak to nazwać... Jakby coś haczyło, bardzo lekko ale jednak. Nie ma to raczej znaczenia, zwłaszcza że głównie na AF pracuję.

    Rozczarował mnie ten aparat, potwornie. Guma pod kciukiem zeszła po paru miesiącach, nie łapie ostrości, kurz na matrycy - słowem mógł być hit a wyszedł bubel.
    Szkoda, że nie ma alternatywnego firmware do niego.
    Ostatnio edytowane przez hesus ; 11-01-2018 o 03:13

  6. #6

    Domyślnie

    W moim po około roku używania gumka jest tam gdzie była od początku i się nie wyciągnęła, AF jest potwornie wolny, ale w świetle dziennym trafia w punkt, w makro także, problemy ma przy świetle sztucznym i gdy światełka brak. Matryca jest raczej czysta, a przynajmniej na zdjęciach nie widzę nic niepokojącego choć obiektyw na bank nie jest uszczelniony więc jak w każdym innym nieuszczelnionym aparacie syf się może zbierać. Pierścień podczas ręcznego ostrzenia o nic nie haczy, czuć jedynie delikatne wibracje, ale to chyba od pracującego silniczka.

  7. #7

    Domyślnie

    aparat czasem łapie ostrość na tło, szczególnie jeśli ma ustawione szerokie pole AF.
    pierścien na obiektywie faktycznie jakby haczy, ale tez zależy też, jak się go ścisnie, jest sprężysty. może masz minimalnie elipsoidalny lub zbyt sprasowany.
    bardzo lubię ten aparat, brak mi tylko aktywnego wizjera.
    na kurz trochę pomaga adapter i filtr uv.
    jest dość wytrzymały - kiedyś spadł mi na chodnik, i nic mu się nie stało, posłalem do serwisu na sprawdzenie i wszystko okej
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 11-01-2018 o 09:04

  8. #8

    Domyślnie

    Używam ten aparat sporadycznie, tylko na wycieczki ale nie mam problemów o których piszesz. Też mi raz upadł na górskim szlaku i już myślałem że po nim, a tu tylko małe wgniecenie na obudowie. Jestem z niego bardzo zadowolony.
    totalna amatorka

  9. #9

    Domyślnie

    Byłem w autoryzowanym serwisie przy okazji wgrania języków do menu w D610 kolegi i zapytałem o pracę AF. Serwisant potwierdził, że ten typ tak ma. Dodatkowo dowiedziałem się, że już nie mają do niego części, gumek w każdym razie (aparat raptem z 2013 roku)...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Był Coolpix L18 szukam Coolpix z stabilizacją optyczną .
    By mbit in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 00:29
  2. Nikon Coolpix P7000 & Coolpix S80
    By Władca Pixeli in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 10:10
  3. różnica coolpix 4200 a coolpix 5200
    By plankton67 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2007, 01:29
  4. [ Reportaż ] praca...
    By sKoTi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2007, 18:37
  5. Coolpix 4200 czy coolpix 5200??
    By Anonymous in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2005, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •