Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Danzante

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Gdzie to dostrzegasz? Wytłumaczysz niewidzącemu?
    Jak mam wytłumaczyć i pomóc zobaczyć Ci coś czego jak sam twierdzisz nie widzisz. Myślę, ze człowiek już się z tym się rodzi. Świetne zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 05-01-2018 o 21:18

  2. #12

    Domyślnie

    @2pompony, jak zazwyczaj się zgadzam z Twoimi opinia, tak tutaj nie mogę.
    Jedno co mi pasuje, to oddanie kontrastu zwierzęcia i lasu w tle.
    Kolory - nie jestem koniarzem, ale mieszkam koło stadniny i bardzo często chodziłem tam na spacery najpierw z kolegami w dzieciństwie, z żoną w ciąży, z dziećmi gdy były małe. (Teraz to para nastolatków). Takiego nigdy nie widziałem, choć obserwowałem konie kilkadziesiąt lat .
    Mięśnie i ścięgna - znowu widziałem mnóstwo lepiej wyglądających koni.
    Poza - dla mnie pokazująca konia mało estetycznie.
    Cięcie to już rzecz gustu. Nie robi na mnie ani dobrego, ani złego wrażenia.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Jurek Ż - uciekłeś od odpowiedzi. To tak delikatnie, bo można Twoje zachowanie inaczej nazwać. A jak to się domyśl .

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Jak mam wytłumaczyć i pomóc zobaczyć Ci coś czego jak sam twierdzisz nie widzisz. Myślę, ze człowiek już się z tym się rodzi. Świetne zdjęcie.
    Dziękuję za mądrą odpowiedź w stylu "Czyli tak bo tak i już..."
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #14

    Domyślnie

    @frogi
    Bo Słowacki wielkim poetą był .

  5. #15
    kobieta Awatar abre
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Chatka Fanaberka pod Otwockiem
    Posty
    445

    Domyślnie

    @tbogdanowicz
    Wśród polskich ras koni maści rozjaśniane nie są często spotykane, czasem można trafić na konia izabelowatego lub jelenia. Ten na zdjęciu to andaluzyjski ogier Danzante o maści jelenioperłowej, o kremowej błyszczącej sierści i bursztynowych oczach. Koń ma też potężną szyję
    Na zdjęciu jest w pozycji, która później przeradza się w ukłon, stąd nogi wysunięte ku przodowi i zrolowana szyja (podążająca za marchewką ). Poza specjalnie tak zagrana aby uwydatnić szerokość szyi, u PRE powód do dumy wśród właścicieli.

    Cięcie jest raczej klasyczne choć sama też go nie lubię. Tak naprawdę fotografując konia z boku i skupiając się na jego głowie nie ma się dużego pola do manewru. Zwłaszcza gdy się szyjsko w kadrze nie mieści. Tnąc odrobinę niżej trafiłabym na nadgarstki, kłoda zrobiłaby się nieproporcjonalnie długa, wyżej nie ma już miejsca bo pysk przy klacie. Podczas kadrowania wypróbowałam chyba kilkanaście możliwości, zostawiłam tę jako najbardziej optymalną. Choć zaburzając nieco proporcje kadru, czego nie lubię robić, mogłam przyciąć nieco od dołu.


    Po więcej "kolorków" zapraszam tu: http://pola.galczynska.pl/2 Jest cremello, izabel i taranty A tu jeszcze szyja Danzante https://www.facebook.com/PolaGalczyn...=photo_comment

    Ze światłem była huśtawka, zdjęcie powstało pod, a raczej nad, Nowym Targiem, światło zmieniało się z minuty na minutę. Tu miałam szczęście - pojawiła się dziura w chmurach i słońce, które oświetliło konia gdy las pozostał w cieniu.

    @2pompony
    Dzięki Zawsze staram się oddać naturalne barwy dokładając od siebie nieco... magicznego pyłu. Niemniej umaszczenia koni potrafią być tak fantazyjne, że czasem niewiele trzeba. Są pewne triki pozwalające uwypuklić nietypowe kolorki.


    @Jurek Ż


    Jeszcze raz Danzante, w klasycznym ujęciu

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1396.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	106,5 KB
ID:	3083


    Cieszę się, że zdjęcie wywołało dyskusję. Zazwyczaj swoje zdjęcia pokazuję osobom bezpośrednio związanym z branżą jeździecką i chyba za bardzo przywykłam do tego, że pewne rzeczy są dla nas najzupełniej oczywiste a innych mogą po prostu zaskoczyć.
    Ostatnio edytowane przez abre ; 05-01-2018 o 22:39
    Pola Gałczyńska

    moje www

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    @2pompony, jak zazwyczaj się zgadzam z Twoimi opinia, tak tutaj nie mogę.
    Jedno co mi pasuje [...]
    A ja nie odpowiadałem na niczyje pytanie ani nie odnosiłem się do czyjegoś zdania. Każdy ma sobie swoje zdanie i niech tak zostanie - jeśli nie mówi się jawnie nieprawdy czy głupot (bo wtedy po prostu trzeba reagować żeby kłamstwo lub głupota się nie rozprzestrzeniała).

    Oczywiście jest rzeczą gustu, czy kolory się podobają czy nie. Mnie się podobają, i to nie dlatego, że widziałem podobnego konia kiedykolwiek. To dla mnie nei ma nic do rzeczy, bo ja nie porównuję wartości kolorymetrycznych pomierzonych na skórze zwierzęcia i pomierzonych z obrazka - tylko efekt, jaki udało się autorowi osiągnąć. Podoba mi się ten efekt.

    Czy widziałem kiedyś lepsze zdjęcia? Owszem, widziałem - i co w związku z tym? Czy ktokolwiek zrobił kiedykolwiek zdjęcie z większą ilością szczegółów na mięśniach? Zapewne - ale to ponownie mnie nei porusza, bo ja nie staram się szeregować zdjęć: to widziane przed rokiem ma więcej szczegółów, więc to teraz tutaj mi się nei podoba.

    Nie nie, ja w ten sposób nie kombinuję. Po prostu - starałem się jasno wytłumaczyć czemu to zdjęcia ja uznaję za dobre (podkreślenie specjalnie). To nei oznacza, że zmuszam innych do podobnego uznania, ale też to, że widziałem kiedyś jakieś lepsze zdjęcia nie powoduje, że to tutaj uznaję za złe.

    Mam nadzieję, że jasno to wyłożyłem? Acha, nie wiem jak zrobić taki link przed nickiem, który przywołuje, więć go nie robię nie przez niechęć, tylko niewiedzę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Warto było zajrzeć do tego wątku chociażby aby poczytać komentarze. Niektóre z nich przywracają wiarę w to, że ludzie potrafią jeszcze merytorycznie dyskutować. Ponoć przed wojną były w szkole zajęcia z retoryki. Ta zapomniana sztuka jakże uprzyjemniła by ludziom życie Odnośnie zdjęcia to podoba mi się ukazanie gracji i potęgi konia, natomiast te ucięte nogi już nie. Rozumiem, że powodów wyjaśnionych przez autora tak to właśnie wyszło aczkolwiek w moim odbiorze ujmuje to nieco uroku temu dobremu zdjęciu.

  8. #18

    Domyślnie

    Cześć,
    napisałaś „Poza specjalnie tak zagrana aby uwydatnić szerokość szyi, u PRE powód do dumy wśród właścicieli.” Dla mnie to jak poza kulturysty, który uwydatnia mięśnie karku. Duma właścicieli to jak duma właściciela klubu w którym ten kulturysta ćwiczy.

    To forum fotografów, nie miłośników koni i jeśli pokażesz konie w sposób który nas zachwyci, to Ci to napiszemy, jeśli nie to może też lecz tutaj jest mniejsza szansa .
    Napisałaś że nie lubisz zaburzać proporcji kadru. A czym one są? Zdjęcie ma się podobać jak obraz. Czy jest to kwadrat, czy panorama to nie jet najważniejsze. Jeśli widzisz że w innych proporcjach wygląda lepiej to może warto tak pokazać?

    Za to zdjęcia które pokazałaś w linku http://pola.galczynska.pl/2 (no może oprócz ostatniego ) zdecydowanie bardziej mi się podobają.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @2pompony
    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Każdy ma sobie swoje zdanie i niech tak zostanie - jeśli nie mówi się jawnie nieprawdy czy głupot (bo wtedy po prostu trzeba reagować żeby kłamstwo lub głupota się nie rozprzestrzeniała).
    Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Po prostu mam inne i to napisałem.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Oczywiście jest rzeczą gustu, czy kolory się podobają czy nie. Mnie się podobają, i to nie dlatego, że widziałem podobnego konia kiedykolwiek. To dla mnie nei ma nic do rzeczy, bo ja nie porównuję wartości kolorymetrycznych pomierzonych na skórze zwierzęcia i pomierzonych z obrazka - tylko efekt, jaki udało się autorowi osiągnąć. Podoba mi się ten efekt.

    Czy widziałem kiedyś lepsze zdjęcia? Owszem, widziałem - i co w związku z tym? Czy ktokolwiek zrobił kiedykolwiek zdjęcie z większą ilością szczegółów na mięśniach? Zapewne - ale to ponownie mnie nei porusza, bo ja nie staram się szeregować zdjęć: to widziane przed rokiem ma więcej szczegółów, więc to teraz tutaj mi się nei podoba.

    Nie nie, ja w ten sposób nie kombinuję. Po prostu - starałem się jasno wytłumaczyć czemu to zdjęcia ja uznaję za dobre (podkreślenie specjalnie). To nei oznacza, że zmuszam innych do podobnego uznania, ale też to, że widziałem kiedyś jakieś lepsze zdjęcia nie powoduje, że to tutaj uznaję za złe.

    Mam nadzieję, że jasno to wyłożyłem? Acha, nie wiem jak zrobić taki link przed nickiem, który przywołuje, więć go nie robię nie przez niechęć, tylko niewiedzę.
    Jasno i przejrzyście, jak to zwykle Ty.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Acha, nie wiem jak zrobić taki link przed nickiem, który przywołuje, więć go nie robię nie przez niechęć, tylko niewiedzę.
    Wstawiasz przed nickiem symbol et, w Polsce zwany małpą, czyli "@".

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez abre Zobacz posta
    Jeszcze raz Danzante, w klasycznym ujęciu

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1396.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	106,5 KB
ID:	3083


    Cieszę się, że zdjęcie wywołało dyskusję. Zazwyczaj swoje zdjęcia pokazuję osobom bezpośrednio związanym z branżą jeździecką i chyba za bardzo przywykłam do tego, że pewne rzeczy są dla nas najzupełniej oczywiste a innych mogą po prostu zaskoczyć.
    O! I to zdjęcie znacznie bardziej mi się podoba . Koń pięknie odcina się od lasu i wygląda naturalniej. Takie konie podziwiam od dziecka.

  9. #19

    Domyślnie

    Mnie zdecydowanie się podoba zdjęcie 1, bo jest nietypowe, mniejsza o szkolną poprawność czy reguły pokazywania koni. Tu wygląda baśniowo, jak jednorożec. trochę niepokojąco nawet.

  10. #20

    Domyślnie

    Takie podziwiamy, ale może jesteśmy przyzwyczajeni do takiego właśnie oglądu konia. Nawet różowego. Dla mnie zdecydowanie ciekawsze jest pierwsze, raz że koń w trochę nietypowej pozie, dwa - sama rasa przypomina nieco prehistorycznego zwierza.
    A swoją drogą, jak radzi sobie w naszym chłodniejszym klimacie?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    O właśnie, taki jednorożec, trochę niepokojący.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •