Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72
  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny plecak do foto i nie tylko

    Witam w Nowym Roku.
    Poszukuję jakiegoś uniwersalnego plecaka na sprzęt. Wprawdzie wybór jest duży, ale mam specyficzne wymagania.
    Podróżuję głównie wakacyjnie samolotem, więc powinienem się ograniczyć w zasadzie do jednego bagażu podręcznego.
    Dotychczas radziłem sobie tak, że zabierałem plecak na drobny prowiant, butelkę wody itp., w każdym razie bez sprzętu foto, a puszkę D7200 z zapiętym 17-55/f2.8 i dodatkowo 24-120/f4 pakowałem leżąco do torby Benro Beyond Z30.
    To było na czas podróży. Lokalnie poruszam się głównie w grupach zorganizowanych autokarem a czasami wynajętym samochodem - bywa różnie. Zabierałem do autokaru zarówno plecak jak i Benro. Ale jak opuszczałem autokar na zwiedzanie zabierałem tylko aparat na ramię i plecak, do którego wkładałem w woreczku dodatkowego Nikkora. Takie wyposażenie mi wystarcza. O filtrach itp nie piszę bo to drobiazgi.
    Po zakupie drugiego body D750 planuję dokupić N24-70/f2.8 i tu zaczną się problemy na czas podróży samolotem, bo do Benro oba obiektywy nie wejdą. Szukam, więc czegoś co pomieści mi deklarowany sprzęt i trochę innych rzeczy niezbędnych w czasie wycieczek. Butelka najlepiej jak się zmieści w bocznej siatce. W plecaku typowe rzeczy wycieczkowicza i body z zapiętym obiektywem i drugi obok.
    Chciałbym aby sprzęt był bezpieczny i nie latał luźno w plecaku. Chciałbym wreszcie pozostać przy jednym plecaku w każdej sytuacji.
    Co radzicie.

  2. #2

    Domyślnie

    Może Manfrotto Hiker? Zawsze pytanie jak dużo ma być tych rzeczy wycieczkowicza.
    Czytając opis twojego sprzętu - rozumiem, że będziesz podróżować z jednym korpusem? A jeśli tak, to po co ci dwa tak podobne do siebie obiektywy?
    Ja kupiłem Thule Aspect do włóczenia się na wycieczkach, ale jeszcze nie testowałem w terenie. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=283164).
    W podróży mam ze sobą zwykle 27-70/2.8 i 70-200/4.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko zależy ile chcesz wydać
    Ogólnie to sam szukałem złotego środka na taki plecak i jest ciężko coś satysfakcjonującego znaleźć.
    To są moje propozycje, które ja mam na celowniku:
    1. Plecak firmy F-stop masz kilka do wyboru z tym, że są drogie i dostępne na Amazon.de z przesyłką do Polski.
    Możesz wybrać jaki chcesz i dobrać wkład ochronny fotograficzny do zestawu foto jaki masz. Minus to cena.
    http://fstopgear.com
    2. Plecak turowy-trekingowy Mamut Trion Pro 35+7 rewelacyjny plecak do wszelakiej aktywności. Tańszy od powyższego z tym, że trzeba dokupić wkład ochronny (pasuje od F-stop ale można wsadzić inne) Otwierany tylny panel i masz dostęp do całość. Jedyny minus to nie masz kieszonek na butelkę. Z tym, że można wsadzić bukłak z wodą. Z tym, że musisz uważać bo całkiem sporo jest w Polsce zwykłych mamut trio a nie wiem czy one mają otwierany tylny panel.
    https://www.mammut.com/p/2510-02222-0917/trion-pro/
    3. Plecak trekingowy Gregory Zulu 35.
    Różnica do powyższych jest taka, że ten ma otwierany panel z przodu plecaka i ma kieszenie boczne oraz kieszenie w pasie biodrowy bardzo pojemne Tu też musisz dokupić wkład ochronny.
    https://www.skalnik.pl/plecaki-turys...-15904-51322-p
    4. Plecak fotograficzny na 1 body + podpięty 70-200 i akcesoria w zależności od indywidualnych ustawień - najmniejszy 30 l
    Manfrotto Offroad Hiker 30l.
    https://www.manfrotto.com.pl/plecak-...-30l-niebieski

    Moimi faworytami są 2 i 3. Tylko między nimi się już zastanawiam. Poza tym są większe odpowiedniki tych plecaków ale będzie ciężko je zapakować jako podręczny bagaż do samolotu

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  4. #4

    Domyślnie

    Wynalazki w stylu Thule aspect sobie odpuść jeżeli chcesz zabierać tylko 1 bagaż. Poza tym miałem go tydzień i oddałem do sklepu. Nadaje się do wyjścia na "miasto" w chłodne dni. Na wycieczkę na weekend się nie zapakujesz chyba, że chodzisz w tych samych ciuchach cały czas

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  5. #5

    Domyślnie

    Na wyjazdy na pewno będzie jeździł jeden korpus. Optymalnie byłoby brać dwa szkiełka. Jak już kupię tego N24-70 i jak nie okaże się za ciężki to będzie pierwszy podstawowy obiektyw. Zakres porównywalny d DX-owym 17-55, no prawie. Do tej pory prawie go nie odpinałem od body. Ale przydał by się dłuższy zoom, a może jeszcze UWA na FF. Tego akurat nie mam i muszę się przyznać, że też doświadczenia z FF na wyjazdach też nie, bo D750 kupiłem całkiem niedawno korzystając z promocji "stare na nowe". Niezależnie od decyzji, która jeszcze przede mną powinna się zmieścić jedna puszka z dodatkowym jednym lub max dwoma obiektywami. Doświadczenie pokaże co bardziej mi się przyda. Na UWA na razie się nie spieszę bo może się okazać że będą to nietrafione zakupy. Na pewno muszę zastosować kompromis pomiędzy ceną, i wagą oraz możliwością nakręcenia filtrów, więc flagowe UWA pod FF nie wchodzą w rachubę. Może 16-35/f4, ale to melodia przyszłości.
    Teraz kwestia plecaka. Na przykładzie propozycji kolegi Kojocisko napiszę, że plecak fajny, ale chciałbym kosztem komory foto mieć nieco większą komorę "ogólną".

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Wynalazki w stylu Thule aspect sobie odpuść jeżeli chcesz zabierać tylko 1 bagaż. Poza tym miałem go tydzień i oddałem do sklepu. Nadaje się do wyjścia na "miasto" w chłodne dni. Na wycieczkę na weekend się nie zapakujesz chyba, że chodzisz w tych samych ciuchach cały czas

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Jeżeli chodzi o ciuchy, to raczej się nie przebieram, bo wybieram pory letnie - łączenie pasji foto z odpoczynkiem wakacyjnym - i zawsze mogę coś zostawić w autokarze. Ale faktycznie trochę za mała ta komora.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Wynalazki w stylu Thule aspect sobie odpuść jeżeli chcesz zabierać tylko 1 bagaż. Poza tym miałem go tydzień i oddałem do sklepu. Nadaje się do wyjścia na "miasto" w chłodne dni. Na wycieczkę na weekend się nie zapakujesz chyba, że chodzisz w tych samych ciuchach cały czas

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nie no ten mamut zdecydowanie za duży. Musi zdać egzamin jako bagaż podręczny i być bliżej plecaka ogólnego niż fotograficznego. Najlepiej jak by się nie rzucał w oczy, że w środku jeździ kupa kasy, ale to może jako ostatnie kryterium, bo wiem że i tak będzie ciężko coś znaleźć optymalnego dla mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    To masz świetne propozycje kolegi Misiaka. Możliwe jest także inne podejście. Jeżeli zakładasz rzadką wymianę obiektywów (czyli mój model pstrykania), to można kupić zwykły ci pasujący plecak i wkład foto (np. takie oferowane przez Tenba). Skoro rzadko sięgasz po obiektywy, to gorszy dostęp do sprzętu foto nie będzie problemem. A ochrona sprzętu bardzo dobra. Albo dodatkowy obiektyw możesz przechowywać w pokrowcu na jeden obiektyw (lowepro, tamrac, think tank) i na czas chodzenia możesz go dopinać do pasa, szelki lub boku plecaka. Takie rozwiązanie da ci największa swobodę i przestrzeń na rzeczy, kosztem łatwego dostępu do sprzętu. A w wariancie z pokrowcem na dodatkowy obiektyw wymiana optyki jest szybka i łatwa. U mnie się sprawdza.

    Swojego Aspecta używam w sytuacji, gdy lecę gdzieś samolotem na dłużej (duży bagaż w luku) i tam z hotelu wyskakuję na jednodniowe wycieczki, głównie miejskie. Wtedy dodatkowa przestrzeń potrzebna jest na ew. goretex, batony i drobiazgi elektroniczne. Na weekendowe wypady lowcostami, tylko z bagażem podręcznym - do zwykłego plecaka 34l (bagaż w wizzair) wrzucam D750 z 24-70 wsadzone w minimalistyczny neoprenowy pokrowiec. I aparat albo podróżuje w plecaku, albo w czasie chodzenia na pasku PD (+ PD Capture na szelce plecaka w każdym z wariantów).
    Wtedy mam sporo miejsca, a zwykle muszę zabrać ubrania na dwa dni i komplet ciuchów treningowych zajmujących ponad pół plecaka.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 04-01-2018 o 12:45
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy Lowepro Fastpack BP 250 AW II sprostał by moim wymaganiom.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Zastanawiam się czy Lowepro Fastpack BP 250 AW II sprostał by moim wymaganiom.
    Najlepiej zobacz plecaki w sklepie stacjonarnym. Jesteś z Warszawy to tam masz wybór np. Cyfrowe mieszczą się na ul. Wałbrzyskiej 11. To fotograficzne, potem przejdź się do sklepu z plecakami trekingowymi Polarsport na ul. Łuckiej lub Alpinsklep na ul. Batorego 39. I zobacz jak wyglądają i sobie przymierz.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #9

    Domyślnie

    Używałem Fastpacka 250 przez 10 lat. IMO mało wygodny do chodzenia, przestrzeń na ciuchy podobna jak w Thule Aspect. Sporo miejsca na sprzęt.
    Właśnie Fastpacka zastąpił u mnie Thule Aspect.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    To masz świetne propozycje kolegi Misiaka. Możliwe jest także inne podejście. Jeżeli zakładasz rzadką wymianę obiektywów (czyli mój model pstrykania), to można kupić zwykły ci pasujący plecak i wkład foto (np. takie oferowane przez Tenba). Skoro rzadko sięgasz po obiektywy, to gorszy dostęp do sprzętu foto nie będzie problemem. A ochrona sprzętu bardzo dobra.
    To jest sensowne rozwiązanie. Sam właśnie zastanawiam się nad zaadaptowaniem mojego wycieczkowego plecaka poprzez dokupienie do niego wkładu od Mindshift'a
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plecak foto ok. 200
    By Amadipo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 11:59
  2. Plecak foto + plecak podróżny? Jak?
    By Marek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 09:33
  3. plecak - tylko jaki?
    By colednik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •