Witam w Nowym Roku.
Poszukuję jakiegoś uniwersalnego plecaka na sprzęt. Wprawdzie wybór jest duży, ale mam specyficzne wymagania.
Podróżuję głównie wakacyjnie samolotem, więc powinienem się ograniczyć w zasadzie do jednego bagażu podręcznego.
Dotychczas radziłem sobie tak, że zabierałem plecak na drobny prowiant, butelkę wody itp., w każdym razie bez sprzętu foto, a puszkę D7200 z zapiętym 17-55/f2.8 i dodatkowo 24-120/f4 pakowałem leżąco do torby Benro Beyond Z30.
To było na czas podróży. Lokalnie poruszam się głównie w grupach zorganizowanych autokarem a czasami wynajętym samochodem - bywa różnie. Zabierałem do autokaru zarówno plecak jak i Benro. Ale jak opuszczałem autokar na zwiedzanie zabierałem tylko aparat na ramię i plecak, do którego wkładałem w woreczku dodatkowego Nikkora. Takie wyposażenie mi wystarcza. O filtrach itp nie piszę bo to drobiazgi.
Po zakupie drugiego body D750 planuję dokupić N24-70/f2.8 i tu zaczną się problemy na czas podróży samolotem, bo do Benro oba obiektywy nie wejdą. Szukam, więc czegoś co pomieści mi deklarowany sprzęt i trochę innych rzeczy niezbędnych w czasie wycieczek. Butelka najlepiej jak się zmieści w bocznej siatce. W plecaku typowe rzeczy wycieczkowicza i body z zapiętym obiektywem i drugi obok.
Chciałbym aby sprzęt był bezpieczny i nie latał luźno w plecaku. Chciałbym wreszcie pozostać przy jednym plecaku w każdej sytuacji.
Co radzicie.