Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 72
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Co tam można włożyć?
    Do 200AW II wchodzi D300 z 24-70 lub z 16-35.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Do 200AW II wchodzi D300 z 24-70 lub z 16-35.
    Fajny patent, jaka jest pojemność górnej części tego plecaka?
    Potrzebowałbym tak z 35-40 l na "ciuchy".
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grygolas Zobacz posta
    Potrzebowałbym tak z 35-40 l na "ciuchy".
    Nie ma szans. To małe plecaki.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie ma szans. To małe plecaki.
    No i wracam do punktu wyjścia
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grygolas Zobacz posta
    Potrzebowałbym tak z 35-40 l na "ciuchy".
    Wow, tyle to ja nie mam w Trek 450 AW...

  6. #36

    Domyślnie

    Takie coś nie wchodzi w grę? Miejsce na śpiwór można jakoś zaimplementowć na aparat z doczepionym obiektywem...

  7. #37

    Domyślnie

    Temat zaczął się od małego plecaka który da się wnieść na pokład samolotu jako bagaż podręczny, a takie plecaki mają jakieś 20, max 25 litrów pojemności całkowitej, 40 l samej części "nie-foto" to już gigant.
    Ja do takich zastosowań (tzn samolotowo-miejsko-codzienno-wycieczkowych) kupiłem Manfrotto Advanced Travel i jestem zadowolony. Nie jest może idealny i parę rzeczy bym w nim zmienił, ale sprawdza się w tej roli bardzo dobrze. Plecak jest minimalnie większy niż dopuszczalny limit w Wizz Air którym latam najczęściej, dotychczas bez problemów. Oglądałem kilka podobnej wielkości plecaków i we wszystkich część "ogólna" była mikroskopijna, tutaj jest to mniej-więcej pół plecaka (tzn jakieś 23x30x17cm), więc zmieści się całkiem sporo - na wypady z dwójką dzieciaków wystarczy, spokojnie wkładam tam bluzy dla 2 córek, portfel, jakieś przekąski, soczki, drobiazgi itp. Do kieszeni na statyw spokojnie wchodzi półtoralitrowa butelka, miejsce na laptopa oficjalnie 13 cali, w praktyce mieści się 15 (mój stary, gruby i kanciasty Dell 15" ciężko ale da się wcisnąć, przy czym problemem jest przejście przez otwór, potem jest już luz. Nowszy, cieńszy i bardziej "opływowy" Samsung wchodzi już bez problemu), zamiast laptopa można włożyć zeszyt A4, jakieś czasopisma czy dużą książkę. W części foto miesci się D5300 + Sigma 17-50 z założonym odwrotnie tulipanem, Tamron 70-300 (też z osłoną), lampa Nikon SB-700 i jest jeszcze miejsce na drugą lampę lub jakiś mniejszy obiektyw (lub 2 małe włożone jeden za drugim), kupuję właśnie Nikkora 10-20 i myślę że powinien się zmieścić. To czego się najbardziej obawiałem, czyli dostęp do obu części z boku sprawdza się bardzo dobrze i jest wygodny, wszystko można wyciągnąć bez zdejmowania plecaka, zależnie od ustawienia zamków można otworzyć tylko górną (ogólną), dolną (fotograficzną), lub obie części na raz. Rozwiązanie jest rewelacyjne i dziwię się, że nie stosowane częściej. Sprzęt jest dobrze zabezpieczony, ścianki zewnętrzne wystarczająco grube i sztywne. Całość bardzo praktyczna, przemyślana i wygodna w użytkowaniu, do jakości wykonania i estetyki nie mam zastrzeżeń. Z wad wymienił bym np małą ilość przegródek na różne drobiazgi - niby jest kilka kieszonek i siateczek, ale są raczej duże, można do tego włożyć np telefon, portfel, notes itp, ale jakieś pierdołki w stylu kart pamięci czy baterii wrzuca się do tego jak do wora, przydały by się jakieś małe przegródki. Góra plecaka (w części "ogólnej") od strony zewnętrznej jest usztywniona chyba jakąś tekturą, więc po mocnym zgnieceniu plecaka lubi nie wrócić na swoje miejsce, chociaż można sobie z tym łatwo poradzić. System nośny również nie jest zbyt wymyślny, co prawda szelki są szerokie i wygodne, można je sensownie wyregulować i pospinać, ale wentylacja pleców jest raczej wątpliwa. Nie używałem wyładowanego plecaka w upałach na górskich szlakach, ale spodziewam się że w takich warunkach mogło by być mało komfortowo. Na krótkich dystansach i w mieście jest ok. Jeśli ktoś szuka plecaka do podobnych zastosowań to szczerze polecam.
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  8. #38

    Domyślnie

    Ja ten plecak (chyba ten) oglądałem w cyfrowe.pl przy okazji jak oglądania trzech innych zamówionych. Nie podobało mi się że ładuje się go z boku, do górnej komory również. Jakoś to mi nie pasowało. Próbowałem jakoś dopasować przegródki na foto i z tym też nie byłem usatysfakcjonowany. Nie pamiętam czy była z boku kieszeń na butelkę, ale jak oglądam teraz w necie to jej nie widać. Może piszemy o dwóch różnych plecakach.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 16-01-2018 o 08:02

  9. #39

    Domyślnie

    Tak, chodzi o ten plecak, butelka wchodzi do kieszeni na statyw po przeciwnej stronie niż klapa, widać ją na zdjęciach z linka który wkleiłeś. Kieszeń jest rozkładana, to ten czerwony pasek na zdjęciu ze statywem, pusta zapinana się na zamek i jej nie widać. Też obawiałem się ładowania z boku ale jest to wygodne i dobrze się sprawdza, wystarczy przesunąć plecak do przodu na lewym ramieniu, nie trzeba go zdejmować, na stole czy na kolanach jedyna różnica jest taka, że kładziesz go na drugim boku zamiast stawiać. Co do komory foto, to dla mnie była idealna, ale to kwestia indywidualna i zależy od posiadanego sprzetu (zobaczymy co powiem jak dojdzie dodatkowy obiektyw).
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 16-01-2018 o 09:40
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  10. #40

    Domyślnie

    Udało się wreszcie temat załatwić.
    Dzięki pomocy kolegi Kojocisko, który udostępnił do obejrzenia swój plecak podjąłem decyzję o zakupie - Thule Aspect.
    Zamówienie w amazon.de we wtorek - odebrałem dzisiaj. Plecak super. Zawsze można by pomarudzić że coś tam, ale jak dotychczas najlepsza opcja plecaka który łączy transport ograniczonej ilości sprzętu foto z możliwością zabrania sporej ilości innych, przydatnych rzeczy podczas wycieczek. Do tego miejsce na butelkę wody na zewnątrz lub statyw, laptop i tablet lub jak nie ma takiej potrzeby cienką kurtkę w tej kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 22-01-2018 o 13:32

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plecak foto ok. 200
    By Amadipo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 11:59
  2. Plecak foto + plecak podróżny? Jak?
    By Marek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 09:33
  3. plecak - tylko jaki?
    By colednik in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •