Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
  1. #11

    Domyślnie

    Ja tam jestem totalny amator, ale taka sesja powstaje, aby pooglądać ją także po kilku latach.
    A tu nie ma czego oglądać za wyjątkiem może dwóch trzech zdjęć.
    Jest przeraźliwie smutno.

    Rozumiem, że trzeba ją było zrobić, tylko czy nie można wybrać innych okoliczności - lepszego światła, a nie zachłystywać się obróbką ?
    Mam tak, irracjonalnie, że zwykle wpierw spoglądam na tło i patrzę co się na nim dzieje. Dopiero później skupiam wzrok na tym co ma być najważniejsze na zdjęciu.

    Tutaj tło jest paskudne w większości kadrów, a ci młodzi ludzie tylko na kilku zdjęciach nie wyglądają jak brat i siostra.
    To umieszczanie głównego motywu na środku nie jest takie złe, ale można do tego dopasować jakąś ramę na tle.
    Ta sesja nie miała pomysłu.

    Przepraszam za swoje uwagi, ale 2pompony ma wiele racji.

  2. #12

    Domyślnie

    Tylko przypomnę, że te zdjęcia są z Irlandii...
    Tam jest taki styl, czy moda
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #13

    Domyślnie

    No sorry ale parze pasował ten dzień ta godzina. Było zimno i mgliście. Para zestresowana pierwszy raz przed aparatem. Jak dla mnie ważniejsza jest para niż tylko tło i pięknie widoczki. Zdjęcia i tak są mocno ocieplone w porównaniu do surówki.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  4. #14

    Domyślnie

    Vsco Portos jeszcze trochę i ten profil to będzie w telefonach zainstalowany na stałe przy aparatach a na zdjęciach faktycznie wydają się być takie o, nudne trochę. Co do centralnego kadrowania, to akurat tutaj pasuję, to że przeczytało się w książce że kadruje się na złote punkty to nie oznacza że nie można centralnie kadrować, ja osobiście lubię kadry centralne i dużo bardziej wolę jak ludzie są ułożeni symetrycznie w kadrze, i głównie na nich się skupia uwagę, niż jak ktoś zrobi poziomy kadr i na samym brzegu zdjęcia ustawiona para, a w 90% po jednej stronie zdjecia zostawione jakiegoś z dopy tła z krzakami i niewiadomo czym- bo tak ktoś przeczytał w książce że tak trzeba ??
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 09-01-2018 o 12:02

  5. #15

    Domyślnie

    W tym reportażu to brak tej "narzeczeńskości". Gdyby nie tytuł to ta seria zdjęć opowiada historię jakiegoś chłopaka i dziewczyny co w ramach codziennej porannej przebieżki z kawką obejrzeli nowy ciągnik sąsiada we mgle.
    Dodam jeszcze
    9. mi się podoba, tylko te nieszczęsne krzaki wyrastające z głowy. Krok w bok.
    Zerknąłem jeszcze na Twoją sesję S+A i podoba mi się.
    Może to kwestia modeli, ale tam widać emocje i jakąś radość
    Ostatnio edytowane przez PM.M ; 09-01-2018 o 13:24

  6. #16

    Domyślnie

    O, widać, że Autor powinien mi podziękować, bo moja recenzja zdaje się wywołała dyskusję. OK, dwa słowa podsumowania z mojej strony, a potem niech się dyskusja toczy, będę czasem wpadać jak urośnie.

    Otóż nie zmieniam zdania nawet w drobnym szczególe: dla mnie ta sesja jest przeraźliwie smutna ('jak kondukt w deszczu pod wiatr'), bez pomysłu (ciężko nazwać pomysłem to co się widzi), a fotograficznie pozbawiona niestety jakiejkolwiek finezji czy choćby grama kunsztu. Ja tego przynajmniej nie dostrzegam. O czymś takim jak wdzięk czy dowcip w ogóle nei wspominam, bo to jest kosmicznie odległe...

    Rozumiem tłumaczenie, że to Irlandia i taka moda. Podobnie każdy muzyk, który nie stroi, gra nierówno, kaszani, któremu nawet podstawy wydają się niedostępne też tłumaczy: stary, to jest polska wieś, tu taka moda panuje! Pozwólcie, że na takie tłumaczenie roześmieję się szyderczo!

    I jeszcze uwaga co do kadrowania: nie uważam, że centralne kadrowanie jest złe z natury, niektóre swoje zdjęcia które ja sam we własnym sumieniu uważam za najlepsze są centralnie kadrowane. Ale ja odróżniam sposób kadrowanie jako efekt przemyślanej strategii, jako efekt świadomego łamania konwencji, jako sposób na zbudowanie kompozycji od takiego zwykłego, banalnego braku pomysłu...


    * * *


    Podsumowując: choćbym się starał dostrzec cokolwiek innego, widzę tutaj taką ideę całości: zróbmy byle jakie kadry, potem zastosujmy jakiś modny filterek po całości jak leci, jak będzie krzywo to się skropuje żeby było pośrodku - i jakoś to bedzie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    2pompony widzę jednak że najbardziej boli cię ten filterek . To jest zwykła zwyczajna sesja pary młodych ludzi. A Ty oczekujesz kunsztu i Bóg wie czego. To nie miał być artyzm tylko pamiątkowe zdjęcia narzeczonych przed ślubem jeszcze. Nie wydaje mi się, że popełniłem jakieś grzechy ciężkie tutaj, no może jednak zbyt dużo centralnych kadrów jednak . Kondukt żałobny? To że młodzi nie stoją po kolana w wodzie w słoneczny dzień i nie mają śmiechu od ucha do ucha to zaraz musi być tak smutno?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaper Zobacz posta
    2pompony widzę jednak że najbardziej boli cię ten filterek . To jest zwykła zwyczajna sesja pary młodych ludzi. A Ty oczekujesz kunsztu i Bóg wie czego. To nie miał być artyzm tylko pamiątkowe zdjęcia narzeczonych przed ślubem jeszcze. Nie wydaje mi się, że popełniłem jakieś grzechy ciężkie tutaj, no może jednak zbyt dużo centralnych kadrów jednak . Kondukt żałobny? To że młodzi nie stoją po kolana w wodzie w słoneczny dzień i nie mają śmiechu od ucha do ucha to zaraz musi być tak smutno?
    Shaper - mnie nic nei boli - bo ani ja szczęśliwie tych zdjęć nei robiłem, ani na szczęście nei ja na nich jestem. Tyle o moich uczuciach, poza tym zapominam o tym wszystkim jak tylko opuszczam wątek, do następnego razu - to powinno być jasne.

    Piszesz, że oczekuję 'kunsztu i bóg wie czego'... A czego mam oczekiwać na forum fotograficznym? Co mam komentować: czyjąś kurtkę, markę traktora, czy pryszcze na nosie? Wystawiasz tu zdjęcia, żeby się dowiedzieć co ludzie myślą o marce kawy jaką piją ci młodzi ludzie, czy chcesz się dowiedzieć jakie oglądający mają przemyślenia w kwestii wodoszczelności ich czapek?

    Chłopie ogarnij się! To jest miejsce, gdzie dyskutujemy o zdjęciach. Dyskutujemy o tym, czy są wykonane kunsztownie (takie stare słowo) czy spartolone (takie współczesne). Rozmawiamy o tym, co w nich uważamy za wartościowe, a co za nijakie. Ja wiem, że czasem ludzie piszą skrótowo ćwierć zdania (ale czadowe!, fajniusie!), ale myślałem, ze Tobie powinno zależeć na większej ilości słów, żeby się możliwie dużo dowiedzieć, jak Twoje własne zdjęcia oceniają inni ludzie.

    Jeśli Ty sam, autor tych zdjęć masz takie podejście: ej, człowieku, czego ty oczekujesz? O czym ty mówisz, jakiegoś kunsztu szukasz, jakiego artyzmu? Jeśli Ty sam mówisz: ej, przecież to są zwykłe pstryki, ot wyszłem na spacer i se strzeliłem... No jeśli Ty sam, autor tego wszystkiego masz takie podejście, to ja się z Tobą zgadzam: w tych zdjęćiach nie ma co szukać czegokolwiek ponad, to rzeczywiście takie zwykłe, mętne i nieskładne pstryki.




    PS
    ten 'kondukt', to cytat
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli oczekujesz od forum fotograficznego tylko artystycznych wymuskanych do perfekcji zdjęć to życzę powodzenia. Zauważ że forum jest dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Przyjmuje krytykę i owszem ale czepianie się smutnych min i pogody to chyba tylko dla zabicia czasu. Zjedz snikersa i wyluzuj. Oprócz Ciebie parę osób pochwaliło i skrytykowało ale zrobili to w sposób merytoryczny bez kąśliwych uwag nie wywołujących chęci odpisania: "a pokaż swoje" . Mam nadzieję iż z Twoją kąśliwą elokwencją idą umiejętności w parze. Pozdrawiam.

    I ta Twoja dziecinna radość wywołania burzy w szklance wody

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaper Zobacz posta
    Jeśli oczekujesz od forum fotograficznego tylko artystycznych wymuskanych do perfekcji zdjęć to życzę powodzenia. Zauważ że forum jest dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych.
    Tak, ale jak rozumiem jesteś ZAWODOWCEM, bo to nie są zdjęcia które zrobiłeś koledze w ramach przysługi, tylko w ramach wykonywanej pracy. A to oznacza, że powinny być one może nie świetne artystycznie, ale wymuskane do perfekcji w ramach warsztatu. Ze światłem i minami klientów trzeba sobie umieć radzić. Stąd też ocena tych zdjęć będzie inna niż u amatora.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sesja Narzeczeńska
    By majora in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 21:26
  2. Sesja narzeczeńska A&M
    By zlosnica in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 10:44
  3. Sesja narzeczenska
    By SligoDarek in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 16:49
  4. A & K - sesja narzeczeńska
    By artur678 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 15:33
  5. Sesja narzeczeńska
    By asche in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •