Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Szeroki kąt do analogowego body

    Zastanawiam się nad zakupem szerokiego kąta. Biorę pod uwagę 24mm i 28mm - jaki z dostępnych modeli będzie najlepszy optycznie i mechanicznie a zarazem nie splądruje portfela?
    pozdrawiam,
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Z 24mm znalazłem dwa modele obydwa Ai-s jeden f2 drugi f2.8. Czy warto zapłacić dwukrotnie więcej za jaśniejszą wersję ?
    pozdrawiam,
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    A do jakiego aparatu i jakiego tematu foto ma być ten obiektyw?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gbh Zobacz posta
    Z 24mm znalazłem dwa modele obydwa Ai-s jeden f2 drugi f2.8. Czy warto zapłacić dwukrotnie więcej za jaśniejszą wersję ?
    Do ogólnych zastosowań moim zdaniem nie warto. Spokojnie można pozostać przy 2,8.
    Przyłączam się do pytania, z jakim aparatem ma być używany. W sensie: manualnym czy AF?

  5. #5

    Domyślnie

    Z manualem wyłącznie. Zastosowania ogólne.
    pozdrawiam,
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Mam AIS 24/2.0, używam z DX, po przymknięciu do 2.8 to jest b.dobre szkło, ostre i żadnych wad nie zauważyłem. Natomiast f2 jest wyraźnie słabsze, prawdopodobnie z 24/2.8 jest podobnie, trzeba trochę przymknąć, taka cecha szkieł z tego czasu. Więc pytanie jakich przesłon potrzebujesz i ile wybacza klisza... różnica w cenie pewnie z czegoś się bierze.
    Ja kupiłem z rok temu, ale różnica w cenie to nie było 2x o ile dobrze pamiętam, a opinie, jakie wtedy czytałem, wszystkie były na korzyść 24/2, więc dla mnie te 1, 5-2 stówki różnicy było warto dopłacić (oczywiście "okazje" przy takich szkłach to inna opowieść, pożytku z tego raczej nie ma).

  7. #7

    Domyślnie

    Ceny trochę poszybowały na cały analog Generalnie z tego co widziałem f2 chodzą po 350-400 $ f2.8 150-250 jeśli chodzi o szkła w bardzo dobrym stanie - nie "powypadkowym"
    pozdrawiam,
    Jacek

  8. #8

    Domyślnie

    No to masz ból wyboru, bo wszystkie Nikkory 24 i 28 AI i AI-S mają znakomitą jakość mechaniczną i co najmniej bardzo dobre opinie, gdy chodzi o jakość optyczną.
    Ja wziąłbym pierwszy, który się trafi w dobrym stanie i za dobrą cenę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    No to masz ból wyboru, bo wszystkie Nikkory 24 i 28 AI i AI-S mają znakomitą jakość mechaniczną i co najmniej bardzo dobre opinie, gdy chodzi o jakość optyczną.
    Ja wziąłbym pierwszy, który się trafi w dobrym stanie i za dobrą cenę.
    Właśnie tak zamierzam zrobić

    Z ciekawości zapytam czy tak samo jest z modelami 35? wszystkie modele porównywalne ? (oczywiście manualne)
    Ostatnio edytowane przez gbh ; 03-01-2018 o 19:19
    pozdrawiam,
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem przez moment 24/2 w stanie powypadkowym, ale optycznie był OK. Ładny obrazek.
    Miałem dłużej 28/2.8 Ai oraz 28/2 Ai-S bardzo dobre oba, ale 28/2 jest nieco większy i cięższy. Nie umiałem się jednak w analogu do tej ogniskowej przekonać. Dopiero bezlustro to sprawiło.
    Miałem dwie sztuki 35/2 ale AF-D i są fajne, choć lepiej się sprawdzą do korpusu z AF. Nad 35/1.4 Ai lub Ai-S się mocno zastanawiałem, aż z tego wysiłku kupiłem Voigtka 40/2. Jedną sztukę 35 AF-D sobie zostawiłem, jakbym kiedyś chciał wrócić do focenia lustrzanką, choć już raczej cyfrową. Ponad rok temu kolega na miesiąc pożyczył ten słoik, nadal trzyma, mam nadzieje.

    Jak chcesz naprawdę szeroko to możesz też poszukać 20/3.5 fajne szkło, choć mało popularne. Ja miałem mechanicznie mało wyjściową sztukę, ale obrazek dawała spoko. Wspominam o tym szkle, bo wielkością mieści się klasie małych Nikkorów z gwintem filtrowym 52 mm. Wszystko szersze lub jaśniejsze jest większe.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakiego analogowego body używasz?
    By Jacek_Z in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 19:35
  2. BW z analogowego koloru
    By MariuszJ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 12:18
  3. Przeróbka analogowego TTL
    By JacekCz in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •