Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Podepnę się pod pytanie, z tym, że ja szukam jakiegoś (niedrogiego) szerokiego (z AF byłoby fajnie) pod puszkę F90X. Potrzebuję na wypad do Serbii - trochę plenerów, trochę archi, trochę ulicy z ludźmi. Mam 35-70mm f/3.3-4.5 AF, ale to jest tragiczne szkło i czasami za wąskie

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apphex Zobacz posta
    Podepnę się pod pytanie, z tym, że ja szukam jakiegoś (niedrogiego) szerokiego (z AF byłoby fajnie) pod puszkę F90X. Potrzebuję na wypad do Serbii - trochę plenerów, trochę archi, trochę ulicy z ludźmi. Mam 35-70mm f/3.3-4.5 AF, ale to jest tragiczne szkło i czasami za wąskie
    Miałem kiedyś Tamrona 17-35. Bardzo fajne szkło, szczególnie po przymknięciu do 4-8. Polecam do krajobrazu da radę, kosztuje niewiele. Nikkora 30-70 wymieniłbym na Tamrona 28-75 2.8 na śrubokręt.

  3. #23

    Domyślnie

    Co to za obiektywy Nikon Seria E ? Czy 28mm f2.8 seria E wart zakupu ?
    pozdrawiam,
    Jacek

  4. #24

    Domyślnie

    Seria e to były w latach 80-tych budżetowe szkła Nikona, taka tańsza propozycja dla masowego klienta... oczywiście jak się porówna z dzisiejszymi "chińczykami" to wyglądają na konstrukcje pancerne, szkło i metal
    Nie miałem 28 czy 35, które uchodzą za dość słabe optycznie. Dobre i udane były 100 (co mogę potwierdzić) i 135, 50 (naleśnik) też jest całkiem ok, choć ówczesne powłoki zmieniają kolory zdjęcia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    Nie jestem specjalistą od 35 mm, ale z punktu widzenia pracy na filmie chyba z grubsza można je uznać za porównywalne.
    Jakość mechaniczna każdorazowo bardzo dobra. Co do optyki, to w zakresie 35 mm za lepsze uchodzą nowsze modele AF. Inaczej jest w zakresie 24 i 28 mm, gdzie nowsze obiektywy AF niekoniecznie przewyższają jakościowo swoich starszych manualnych braci. Gdybym miał się decydować na którąś trzydziestkępiątkę, to prawdopodobnie polowałbym na 2,8 AI ostatniej wersji, tzn. produkcji po 1979 r.

    Generalnie manualny szeroki kąt do ogólnych analogowych zastosowań brałbym f2,8 albo 3,5 bez zawracania sobie głowy jaśniejszymi obiektywami. No chyba, żeby się trafiła jakaś pioruńska okazja, to wtedy można jaśniejszy.
    35 2.8 AI z lat 1977-79 też bardzo dobre szkło. I (co mnie zaskoczyło) w odróżnieniu od szerszych i/lub jaśniejszych kolegów, ostre od pełnego otworu. Można wyrwać za 400-500 zł.

  6. #26

    Domyślnie

    Tamron z mocowaniem adaptall.
    Milosnik negatywow.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Jakiego analogowego body używasz?
    By Jacek_Z in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 19:35
  2. BW z analogowego koloru
    By MariuszJ in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 12:18
  3. Przeróbka analogowego TTL
    By JacekCz in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •