Close

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 143
  1. #81
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i oczywiście lewą nogą zoom.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie boicie się, że kręcąc kółkiem wbijecie sobie palec w oko?
    Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale w instrukcji jest ostrzeżenie, żeby uważać aby podczas ustawiania korekcji dioptrażu "nie zranić się niechcący w oko palcem lub paznokciem".

  3. #83

    Domyślnie

    zauważcie tylko, że bezlusterkowiec ma trochę tych punktów AF więcej niż lustrzanka.

    Przez trochę trzeba rozumieć kilkaset.

  4. #84

    Domyślnie

    Jak widać bezlustra nie są dla każdego
    Może dlatego robią taką furorę w Azji... przez płaskie nosy

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    zauważcie tylko, że bezlusterkowiec ma trochę tych punktów AF więcej niż lustrzanka.

    Przez trochę trzeba rozumieć kilkaset.
    Nie ilość a jakość się liczy...

  6. #86

    Domyślnie

    Co to ma wspólnego w kwesti łatwości wybierania?

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Co to ma wspólnego w kwesti łatwości wybierania?
    Tyle co bezlusterkowiec i kilkaset punktów AF do Nikona D5600...

  8. #88

    Domyślnie

    Mam D5600 od kilku godzin i na razie jestem pozytywnie nim zaskoczony
    Odnośnie ekranu dotykowego z przypisaniem funkcji zmiany pola AF to zgadzam się w 100% z opinią kolegi @frogi

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Nic kompletnie wygodnego nie widzę w zmienianiu pola af za pomocą ekranu dotykowego... trzymając oko przy wizjerze to jest to wręcz moim zdaniem kompletne kalectwo ergonomiczne, o dokładności tych zmian nawet szkoda wspominać...
    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Mam, widziałem, sprawdzałem... wyłączyłem, zmiana pola af za pomocą wybieraka to zupełnie inna wygoda użytkowania w porównaniu z wybieraniem tego pola paluchem... albo nosem
    ------
    Z kolei nie wiem, jak można to nieprecyzyjne i wolne (w sensie praktycznym, nie teoretycznym, że dotyk jest szybszy od kliknięcia np. dwa razy kursorem) sterowanie punktami AF stawiać wyżej od "przedpotopowych strzałek" .Może odnosisz się do innych aparatów, bo w D5600 zupełnie się to nie sprawdza.

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Tak piszą ludzie, którzy tego nie mają. Kto to ma i używał dłużej niż 1 dzień nie chce wracać do przedpotowych strzałek.
    Największy sens widzę w przypisaniu zmiany Auto iso na ręczne iso dla funkcji ind. ekranu dotykowego. Możemy nie odrywając oka od wizjera przejść w tryb zupełnie ręczny od pełnej automatyki, lub półautomatyki.

    Na razie z szybkich oględzin nowego nabytku podoba mi się :
    1. dotykowy ekran (jakby na to nie patrzeć sceptycznie, to lepiej mieć, niż nie mieć) Ja jestem jego zwolennikiem i np. ocenianie ostrości zdjęcia w powiększeniu 100% za pomocą przesuwania paluchem jest bezkonkurencyjne
    2. bracketing automatyczny (robi 3 zdjęcia po jednym wyzwoleniu spustu) w połączeniu z samowyzwalaczem i podnoszeniem lustra na sek. przed migawką
    3. zakładka "Moje menu" z 20 ustawieniami, to aż nadto
    4. w końcu powiększenie 100% zdjęcia z przycisku jest dość łatwo wykonalne, nie jest to jeszcze tak proste, jak w wyższych modelach N, ale daje radę (naciskamy + do oporu i powiększenie zatrzymuje się na 100% i dopiero po drugim nacisku, jest dawane to zbędne, MZ, ponad 100-procentowe (po co to komu ?) Można było zapodać, tak znane ze smartfonów, dwukrotne tapnięcie, co jest dla mnie niezrozumiałe w chwili, jak się zdecydowali na ekran dotykowy.


    Rozczarowało mnie:
    1. brak poziomicy
    2. wspomniane wyżej,- zapomnieli zaimplementować dwukrotnego tapnięcia
    3. samowyzwalacz się kasuje po wykorzystaniu, można to obejść, odpalając fona

    Reszta niedostatków, to raczej świadome pozycjonowanie aparatu w hierarchii luster Nikona, by nie zagrażał droższemu rodzeństwu

    Ogólnie mam wrażenie, że w wielu przypadkach, jpg będą zjadliwe prosto z puszki. WB daje radę w dzień i o zmroku, polega niestety przy oświetleniu energooszczędnymi "ciepłymi" świetlówkami w domu (ale to norma). Pomiar światła matrycowy jest chyba w miarę dopracowany (nie zauważam zbytniej wrażliwości na jasne i ciemne elementy obrazu, daje wynik bardziej uśredniony)

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    Mam D5600 od kilku godzin i na razie jestem pozytywnie nim zaskoczony
    Jak mozesz napisac jak oceniasz wybor d5600 po tym czasie. Sam stoje przed wyborem na wycieczki dla mnie d7500 za duzy. A d5600 wydaje sie w miare kompaktowy. Jak mozesz podziel sie opinia na jego temat po kilku miesiacach. Dodam tylko ze chce zmienic mojego leciwego D90 na cos lepiej radzacego sobie przy wyzszym iso i bardziej mobilnego.
    Ostatnio edytowane przez Steron ; 14-08-2018 o 15:34

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Steron Zobacz posta
    Jak mozesz napisac jak oceniasz wybor d5600 po tym czasie. Sam stoje przed wyborem na wycieczki dla mnie d7500 za duzy. A d5600 wydaje sie w miare kompaktowy. Jak mozesz podziel sie opinia na jego temat po kilku miesiacach. Dodam tylko ze chce zmienic mojego leciwego D90 na cos lepiej radzacego sobie przy wyzszym iso i bardziej mobilnego.
    Za dużo zdjęć nie porobiłem tym sprzętem do tej pory,. Co zauważyłem to, że trzeba dać matrycowy na co najmniej -0,5EV , żeby nie przepalał, ale to może być takie celowe ustawienie tego sprzętu, który kierowany jest do amatorów, którzy wolą mieć "jaśniejsze zdjęcia"

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7100 vs d5600
    By Foto1270 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 09:18
  2. Nikon d5600 a może bezlusterkowiec?
    By kimius in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 20:23
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •