Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon doszedł bardzo szybko do poziomu takiego że obecnie sprzedaje kilka modeli, które dają praktycznie identyczną jakość - D3300, D3400, D5300, D5500, D5600, D7200, D7500, D500 i nie znacznie gorsze - D3200, D5200, D7100, wszystko kwestia budżetu, upodobań, do czego ma służyć, co dobrze trzyma się w ręce, jakie ma dodatkowe funkcje, jeśli obrazek mamy taki sam to ergonomia i komfort odgrywa tu sporo, oczywiście szybkość i celność af, ilość punktów, śledzenie, ruchome ekraniki, dotykowe, wielkość wizjera itd.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus83 Zobacz posta
    To w takim razie czym się sugerować jak właśnie nie obrazkiem? Przecież po to kupuje się aparat
    Koledzy prawdę mówią, różnica w obrazku między modelami z różnych półek jest minimalna i często niekoniecznie model wyższy będzie zawsze lepszy (nowy model 5x00 może być lepszy niż poprzedni 7x00). To, za co dopłacasz grube tysiące to solidność wykonania i funkcje. Jeśli myślisz o fotografowaniu poważnie i długofalowo, to oczywiście trzeba wziąć coś z serii D7x00. Solidniejsza konstrukcja, uszczelnienia, śrubokręt, pomiar światła z manualami, kółka nastaw, górny wyświetlacz i mnóstwo innych drobiazgów sprawia, że pod względem ergonomii i fukcjonalności aparaty z serii D5x00 nie mają startu do siedmiotysięczników. Ładnych parę lat temu stałem przed podobnym wyborem, wybrałem siedmiotysięcznika (naówczas był to poczciwy D7000 ) i przez te wszystkie lata ani przez chwilę nie żałowałem wyboru.

    Natomiast nie rozumiem, skąd tu takie marudzenie niektórych na D7200 i wynoszenie ponad niebiosa D7500. Rozumiem, że ten drugi ma troszkę lepszą matrycę i (zapewne) AF, ale pod względem fukcjonalności przegrywa z D7200. Ja osobiście, gdybym chciał kupować coś z tego segmentu, raczej bez wahania bym wziął D7200. Nie chcę przez to powiedzieć, że 7500 się do niczego nie nadaje ale moim zdaniem nie ma między nimi żadnej przepaści, która by usprawiedliwiała wypowiedzi typu "tylko D7500".

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mithrandir Zobacz posta
    Koledzy prawdę mówią, różnica w obrazku między modelami z różnych półek jest minimalna i często niekoniecznie model wyższy będzie zawsze lepszy (nowy model 5x00 może być lepszy niż poprzedni 7x00). To, za co dopłacasz grube tysiące to solidność wykonania i funkcje. Jeśli myślisz o fotografowaniu poważnie i długofalowo, to oczywiście trzeba wziąć coś z serii D7x00. Solidniejsza konstrukcja, uszczelnienia, śrubokręt, pomiar światła z manualami, kółka nastaw, górny wyświetlacz i mnóstwo innych drobiazgów sprawia, że pod względem ergonomii i fukcjonalności aparaty z serii D5x00 nie mają startu do siedmiotysięczników. Ładnych parę lat temu stałem przed podobnym wyborem, wybrałem siedmiotysięcznika (naówczas był to poczciwy D7000 ) i przez te wszystkie lata ani przez chwilę nie żałowałem wyboru.

    Natomiast nie rozumiem, skąd tu takie marudzenie niektórych na D7200 i wynoszenie ponad niebiosa D7500. Rozumiem, że ten drugi ma troszkę lepszą matrycę i (zapewne) AF, ale pod względem fukcjonalności przegrywa z D7200. Ja osobiście, gdybym chciał kupować coś z tego segmentu, raczej bez wahania bym wziął D7200. Nie chcę przez to powiedzieć, że 7500 się do niczego nie nadaje ale moim zdaniem nie ma między nimi żadnej przepaści, która by usprawiedliwiała wypowiedzi typu "tylko D7500".
    Właśnie myślę sobie podobnie...coraz bardziej skłaniam się ku serii d7xxx tylko kusi mnie mocno tańszy d7200...matryca wcale nie odstaje od d7500, nie wiem tylko co z AF...na pierwszy rzut oka główne różnice to ekran dotykowy i brak możliwości instalacji gripa.

  4. #24

    Domyślnie

    Zadałeś wbrew pozorom tylko proste pytanie. Jak zawsze na forach konkretną odpowiedź dostaniesz ... nigdy.
    Dlatego ja na przykład poszedłem do sklepu, poprosiłem o 7100 i 5xxx i jeden z nich oddałem, drugi wziąłem. Wcześniej zapoznałem się pobieżnie ze specyfikacją i tyle.
    Nie szukaj na siłę kasy na 7500, nie będziesz sobie pluł w brodę, że brakuje Ci "czegoś tam". Raczej polecałbym Ci sklaniać się do opinii kolegi @koesh, który poleca 7100+S17-50. Ale jeśli masz fundusze to oczywiście, że 7200 wart zakupu.
    Masz rację kilkakrotnie powtarzając, że nie zobaczysz różnicy. Bo nie zobaczysz. I naprawdę długa droga do tego, żeby znaleźć się w punkcie, gdzie któryś z tych aparatów będzie Cię ograniczał. A nawet jeśli tak, jeśli Twoje umiejętności i ambicje będą w którymś momencie wołać "więcej" - to zakładając że w kolekcji będziesz posiadał już szkła z kategorii Art itp. następnym krokiem w kierunku rozwoju będzie FX a nie przeskakiwanie z 5xxx na 7200, z 7200 na 7500 itp itd. Wejdź sobie na np. 500px, przefiltruj zdjęcia po 7200 i zobaczysz, czy to już Twoja liga czy jednak jeszcze kilka lat pracy czeka.
    Więc jedynym rozsądnym kryterium wyboru w Twoim przypadku to ergonomia, wielkość, funkcjonalność. A w tym zdecydowanie góruje 7200. Kasa, która zostanie będzie zaczątkiem dobrego obiektywu, statywu, filtrów, Lightrooma itp. Bo czasem diabeł tkwi w tych właśnie "szczegółach" a nie w body.

    P.S. Tak długo pisałem że zdążyło kilka postów wskoczyć. Ale widzę, że w podobnym tonie więc powinieneś być już blisko decyzji. Pzdr.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie bez znaczenia jest też kaprys kupującego... ja np porównując D5300 do D5500 stwierdziłem że pomijając wygodniejszy grip w tym drugim to ma on jeszcze "ładniejszy" czarny przycisk migawki Dotykowy ekranik to dla mnie kompletnie zbyteczny bajer który wyłączyłem bardzo szybko, jakoś mizianie po ekranie mnie nie przekonuje, preferuję przyciski. LV przez ślimaczny wręcz AF uważam za bezużyteczne. Po dwóch i pół roku używania tego aparatu mogę też stwierdzić ze ruchomy ekranik do niczego mi się nie przydaje.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Nie bez znaczenia jest też kaprys kupującego... ja np porównując D5300 do D5500 stwierdziłem że pomijając wygodniejszy grip w tym drugim to ma on jeszcze "ładniejszy" czarny przycisk migawki Dotykowy ekranik to dla mnie kompletnie zbyteczny bajer który wyłączyłem bardzo szybko, jakoś mizianie po ekranie mnie nie przekonuje, preferuję przyciski. LV przez ślimaczny wręcz AF uważam za bezużyteczne. Po dwóch i pół roku używania tego aparatu mogę też stwierdzić ze ruchomy ekranik do niczego mi się nie przydaje.
    Dokładnie. Dlatego ja wielkim przymrużeniem oka przyglądam się tasiemcowym wątkom z "poradami" zakupowymi. Zwłaszcza w tak mocno zindywidualizowanej dziedzinie jaką jest fotografia. Na początek powinno iść zapoznanie z danymi technicznymi a cała reszta to własne odczucia, potrzeby, preferencje. Można iść do sklepu, sprawdzić, przymierzyć, nawet wypożyczyć sprzęt. Tym bodźcem do zakupu tego a nie innego modelu może być przycisk, może być waga, uśmiech sprzedawczyni czy jeszcze coś innego.
    Ja też jestem tradycjonalistą (może to przez PESEL ), nie lubię miziania ekranu, od wifi wolę kabelki, LV używam tylko do manualnego ostrzenia. Wszystko to co wymieniłem mam w telefonie i raczej preferuję rodzielenie tych dwóch światów.

  7. #27

    Domyślnie

    No tak, ale są rzeczy które po prostu trzeba mieć, np. mikroregulację AF I tu się wybór body zawęża do droższych modeli.

  8. #28

    Domyślnie

    Dla każdego ważne co innego... Jeden uważa że gibany ekran niepotrzebny drugi sobie nie wyobraża robienia zdjęć (np makro) bez tego. Dla jednego ważna wbudowana lampa a dla drugiego możliwość podpięcia gripa. Kiedy się kupuje pierwszy aparat to często jeszcze się nie wie co będzie bardziej potrzebne. Dlatego jak jest kasa to lepiej kupić coś co daje więcej... Ale jeśli kasy brak to trzeba się siłą rzeczy ograniczać. Najważniejsze to określić dokładnie własne potrzeby, policzyć środki i kupić to co najlepiej spełnia warunki.
    Ja np. obecnie w Nikonie DX miałbym dylemat - bo D7200 ma wszystko (łącznie z dobrą ceną) ale nie ma ruchomego ekranu. D500 jest fantastyczny - ale bardzo wciąż drogi no i nie ma lampy. D7500 ma i lampę i gibany ekranik i powoli normalną cenę ale nie pozwala dopiąć gripa- pojedynczy slot na karty mogę przeżyć. Biorąc pod uwagę ekonomię chyba mimo wszystko brałbym D7200, ale ekraniku mi żal... Nikon trochę "olał" takich klientów jak ja - ciut bardziej wymagających amatorów świadomych swoich potrzeb i możliwości...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Dla każdego ważne co innego... Jeden uważa że gibany ekran niepotrzebny drugi sobie nie wyobraża robienia zdjęć (np makro) bez tego. Dla jednego ważna wbudowana lampa a dla drugiego możliwość podpięcia gripa. Kiedy się kupuje pierwszy aparat to często jeszcze się nie wie co będzie bardziej potrzebne. Dlatego jak jest kasa to lepiej kupić coś co daje więcej... Ale jeśli kasy brak to trzeba się siłą rzeczy ograniczać. Najważniejsze to określić dokładnie własne potrzeby, policzyć środki i kupić to co najlepiej spełnia warunki.
    Ja np. obecnie w Nikonie DX miałbym dylemat - bo D7200 ma wszystko (łącznie z dobrą ceną) ale nie ma ruchomego ekranu. D500 jest fantastyczny - ale bardzo wciąż drogi no i nie ma lampy. D7500 ma i lampę i gibany ekranik i powoli normalną cenę ale nie pozwala dopiąć gripa- pojedynczy slot na karty mogę przeżyć. Biorąc pod uwagę ekonomię chyba mimo wszystko brałbym D7200, ale ekraniku mi żal... Nikon trochę "olał" takich klientów jak ja - ciut bardziej wymagających amatorów świadomych swoich potrzeb i możliwości...
    Mam dokładnie takie same dylematy i tak samo musiałem z czegoś zrezygnować...wiem że może zacznę ferment ale czy myślałeś o innym systemie czy tylko Nikon wchodzi w grę?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ..... D500 jest fantastyczny - ale bardzo wciąż drogi no i nie ma lampy. D7500 ma i lampę i gibany ekranik i powoli normalną cenę ale nie pozwala dopiąć gripa- pojedynczy slot na karty mogę przeżyć. Biorąc pod uwagę ekonomię chyba mimo wszystko brałbym D7200, ale ekraniku mi żal... Nikon trochę "olał" takich klientów jak ja - ciut bardziej wymagających amatorów świadomych swoich potrzeb i możliwości...
    Właśnie opisałeś ofertę udostępniającą prawie każdą możliwą kombinację cech i napisałeś, że nie ma nic dla ciebie. A z opisu wynika tylko, że masz pretensję do Nikona, że nie sprzedaje D500 w cenie np. D5600. No dranie... po prostu umieją zarządzać swoją ofertą. Albo cię stać na D500 albo lekki kompromis i tańszy D7500. Proste, ponarzekajmy np. na Toyotę ile sobie liczy za porządny napęd 4x4 w Landcuserze. Olali ciut bardziej wymagających amatorów....
    Moim zdaniem oferta Nikona w zaawansowanych DX jest naprawdę dobra (w FX zresztą też).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7100 vs d5600
    By Foto1270 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 09:18
  2. Nikon d5600 a może bezlusterkowiec?
    By kimius in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 20:23
  3. Nikon D5600 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 19:09
  4. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •