Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon AF nikkor 50 1.8 JAPAN z cyfrą i analogiem

    Interesuje się tym modelem obiektywu, ale zastanawiam się czy będzie działał z d7000 i nikonem fm2. Czy można nim manualnie ostrzyć, ustawiać przesłonę? Wybaczcie te pytania, ale dopiero zaczynam i trochę się gubię. Czy lepszy będzie model nikkor af 50 1.8D? Jak będzie zachowywał się z nikonem fm2?

    Dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    będzie ale czy wygodnie to inna sprawa i trzeba lubić "halo glow" ;P

    P.S jak jestem nowa osobą na danym forum, to najpierw sprawdzam zasoby forum przed zadaniem pytania...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Danego tematu nie znalazłam, ale możliwe że źle wpisywałam. Poproszę o link do tematu, a ten zamknę jeśli trzeba.

    Co to jest halo glow? I na czym polega niewygoda?

  4. #4

    Domyślnie

    50 1.8 D i bez D będzie pasować do obydwu puszek. Niewygoda o której wspomniał hostman22 dotyczyć będzie ostrzenia manualnego z FM2 - pierścień ostrości w tych obiektywach ma mniejszy kąt obrotu i znacznie mniejszy opór przy kręceniu nim w porównaniu z manualnymi wersjami tych obiektywów, a przekłada się to na wygodę i precyzję ostrzenia. A owe halo glow to pewnie nienadzwyczajna ostrość na w pełni otwartym obiektywie - osobiście mam 50 1.8D i żeby było ostro to trzeba ją trochę przymknąć, chociaż przysłona f 1.8 nie jest taka zła i jest używalna.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikon 50/1.8 D i bez D mają taką sama optykę. Różnią się możliwością pomiaru światła. Nikkor D przekazuje procesorowi informacje o odległości obiektu od aparatu, co rozszerza pomiar matrycowy o 3D oraz ulepsza pomiar błysku lampy.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Czy zaproponowalibyscie jakiś inny 50 1.8 którym będzie się dobrze pracowało na tych dwóch aparatach?

  7. #7

    Domyślnie

    Takiego, którym jednakowo dobrze się pracuje na obu aparatach, to raczej nie ma.
    Do FM2 najlepiej pasuje obiektyw z manualnym ostrzeniem, więc jeżeli chcesz mieć frajdę z FM2, to taki należy wziąć, na przykład 1,8 50 AI. Jak wyżej napisano, AF wprawdzie też pasują i prawidłowo działają, ale ostrzenie nimi jest mniej wygodne i precyzyjne. Z kolei do D7000 lepiej się nadają obiektywy AF. Trzeba wybrać coś za coś.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak też sądziłam. Dziękuję. Zastanowię się

Podobne wątki

  1. 35-70/2.8 współpraca z analogiem i cyfrą
    By Rycerz in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 18:51
  2. Pytanie o NIKKOR 50 mm 1.4 AI nikon JAPAN
    By magnolly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 10:10
  3. Nikkor AF 24-50 mm f/3.3-4.5D z cyfrą
    By zet-zet in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 19:53
  4. Nikkor 50mm AI i cyfra
    By The Fly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 19:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •