Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z i7 6 generacji na 8

    Cześć

    Czy może ktoś z Was przesiadł się z procesora i7 6700K na najnowszą wersję i7 8700K (6 rdzeni i 12 wątków) ?

    Interesuje mnie poprawa jakości pracy na plikach w programach graficznych typu PS, LR.

    Obecnie mam i7 6700K podkręcony do 4,5 GHz i zastanawiam się nad zmianą... Znowu mam kupca na platformę (CPU, MOBO oraz RAM) i myślę czy nie dołożyć trochę pieniędzy i kupić nowego PC (CPU MOBO RAM)?
    Musze to jeszcze przekalkulować czy opłaca się taka zmiana.

    Rok temu zmieniałem i7 4770K na i7 6700K i nie powiem, że skoku mocy nie było bo był, ale nie taki jaki może być teraz z 4 rdzeni i 8 wątków na 6 rdzeni i 12 wątków

    Co myślicie radzicie? Ceny sprzętu szaleją, używany roczny sprzęt można sprzedać w dobrych pieniądzach, dołożyć od 1 tys do 1,5 tys (w zależności od dobranych podzespołów) i cieszyć się nowym extra sprzętem. Najbardziej mnie "kręci" te 8 wątków i 12 rdzeni.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nic ci taka przesiadka nie da, w testach będziesz miał pare sekund szybciej wykonane zadanie i tyle, jakby to był inny soft niż Ps/Lr to można by się zastanawiać.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nic ci taka przesiadka nie da, w testach będziesz miał pare sekund szybciej wykonane zadanie i tyle, jakby to był inny soft niż Ps/Lr to można by się zastanawiać.
    testowałeś i7 8700K ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chcesz radę od osoby, która przesiadła się z 6700 na 8700 i pracuje na Ps/Lr to szybko się nie doczekasz na forum bo to sztuka dla sztuki
    8700 podkręcisz spokojnie na 5200MHz, twój powinien chodzić spokojnie na 4800MHz, dlaczego masz tylko 4500MHz ?
    Ps/Lr nie potrafi wykorzystać większej ilości rdzeni i wątków, tylko zegar się liczy, zatem przy ciągłej pracy będziesz miał 5-10% zysku, przy pracy normalnej nie odczujesz nic.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 31-12-2017 o 18:46

  5. #5

    Domyślnie

    To już temat grafy poszedł na bok?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli chcesz radę od osoby, która przesiadła się z 6700 na 8700 i pracuje na Ps/Lr to szybko się nie doczekasz na forum bo to sztuka dla sztuki
    8700 podkręcisz spokojnie na 5200MHz, twój powinien chodzić spokojnie na 4800MHz, dlaczego masz tylko 4500MHz ?
    Ps/Lr nie potrafi wykorzystać większej ilości rdzeni i wątków, tylko zegar się liczy, zatem przy ciągłej pracy będziesz miał 5-10% zysku, przy pracy normalnej nie odczujesz nic.
    Mam 4,5 bo mam słabe chłodzenie do OC, Spartan 3 Pro, zresztą na OC się nie znam na tyle żeby walczyć o każde 100 Hz. Chłodzenie i jeszcze raz chłodzenie. Miałem 4,7 czy 4,6 i miałem BlueScreeny w programach do obciążania/testów procesora. Ustawiłem na 4,5 GHz brak BS oraz temperatury super. Na tym chłodzeniu nie ma co szaleć

    Do i7 8700K musiałbym kupić duuużo lepsze chłodzenie, najlepiej wodne i wtedy bawić się w podkręcanie... Tylko jakie chłodzenie wodne będzie pasować do mojej budy Zalman Z11 Plus... Myślałem o be quiet! Silent Loop 280. Z tego co czytałem to ten 8700K to niezły grzejnik

    Piszesz że zegar się liczy... a rdzenie i wątki już nie ?

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To już temat grafy poszedł na bok?
    Jak widzę ceny kart graficznych to mi się odechciewa... Boję się że zamiast robić coś ciekawego/porządnego to będę na kompie siedział i grał trochę chyba otrzeźwiałem i wolę wydać kasę na lepsze CPU, lepsze pamięci RAM i lepszą płytę główną aby nie było problemów z podkręcaniem CPU...
    Nie po to wybieram wersje K że nie podkręcać, chociaż trochę. Na rekordach mi nie zależy, bardziej cenię sobie stabilność
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie chłodzenie wodne tylko tak jak wałkowane miałeś dawno temu, lepsza płyta główna, lepszy ram, lepsze chłodzenie powietrzne sobie poradzi, wodne to masz do ekstremalnego kręcenia, a wtedy i jeszcze lepszy ram, zasilacz musi być potężniejszy itd.
    Bez ściągania obudowy cpu nie obędzie się, niestety intel wpadł na pomysł juz dawno temu że utrudni życie amatorom podkręcania.

    Dobry ram obecnie do mocnego kręcenia to 2500zł za 2x16GB.

    Po co chcesz na siłę wydawać kasę ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ja sobie spokojnie czekam na odświeżone AMD Ryzen, akurat będzie pięć lat od zakupu płyty głównej i cpu jakie obecnie mam, nowy zakup będzie mam nadzieję tez na pięć lat ale w intela się nie spierze bo takie dymanie klientów jakie zrobili obecnie to masakra, jak można wydać procesory i jeden chipset, który nie będzie rozwijany i jest tylko jak to napisali "sezonowym" produktem, w 2018 roku nowe procesory intel, nowe chipsety i płyty, nie podoba mi się to.
    AMD przynajmniej podaje żywotność systemu i że AM4 ma być 2016-2020 z pełną zgodnością wsteczną jak z nowościami, czyli Ryzen, Ryzen+, Ryzen2.

  8. #8

    Domyślnie

    mi 2x 16 GB nie potrzebne 16 wystarczy. Aż tak dużych materiałów nie obrabiam
    lubię pracować na mocnym dobrym sprzęcie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #9

    Domyślnie

    to może dużo bardziej ekonomiczniej będzie zmienić chłodzenie, pastę albo skalp tego CPU co mam i kręcenie go jeszcze bardziej? Ale czy to opłacalna zabawa która pozwoli mi pracować stabilnie na 4,7-4,8 GHz może 4,9 GHz w zależności od sztuki jaką posiadam oraz możliwości bądź co bądź nie tak dobrej płyty głównej do OC ? Nie wiem... Wydawanie 300-500 zł na lepsze chłodzenie + skalp dla zbicia temperatur to chyba zabawa nie warta tych 0,3 GHz bo na 5 GHz raczej nie pójdzie z tą płytą
    tzn pójść to może i pójdzie ale żeby to było stabilnie i podziałało rok dwa trzy a nie 3 miesiące i padnie płyta... ehh
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #10

    Domyślnie

    Więcej czasu stracisz na rozmyślania i przeróbki niż zyskasz na podkręconym procesorze.

    Jak się lubisz bawić to zrób to dla zabawy.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tutorialowo dla generacji DAJ
    By danielz in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 21:24
  2. Foczka 3 generacji
    By qualin in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 19:40
  3. Osłona GGS 3 generacji
    By XGrzesX in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 00:02
  4. Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie
    By GSK in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •