Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ludzie nie chcą aktualizować dziurawych systemów operacyjnych czy przeglądarek internetowych, więc dla nich dziurawy procesor też nie straszny.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2014
    Miasto
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    2

    Domyślnie

    Masz rację, ale ludzie dostaną "łatkę" razem z kolejną aktualizacją systemu operacyjnego i nagle zauważą, że LR pracuje dwa razy wolniej, tutaj jest problem.

  3. #23

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zaskakująco dobrze Ryzen 1700X wypada, czyli taniutki 1500X też byłby ok.

    Już mi chodzi po głowie zestawik budżetowy pod Lr/Ps gdzie cpu+mb kosztuje 1100zł i mamy wydajność w okolicach intela w cenie 1600zł.

  5. #25

    Domyślnie

    Intel powinien w ramach akcji serwisowej wymienić wszystkim procki.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na i7-9700K z 16 rdzeniami i 64 wątkami gdzie nadal adobe wykorzysta tylko ledwo dwa

  7. #27

    Domyślnie

    sokolnik:

    Piszesz o niewielkiej utracie wartości proca w skali roku, ale... przemnóż ją przez ilość lat skoro co roku zmieniasz graty.

    Myślę że lepiej jest wyluzować i robić upgrade co 3 lata, bo sprzęt przecież podziała nawet 5 latek (poza zasilaczem).

    Jeśli zaś lubisz mieć zawsze to, co najnowsze -> atakuj.

  8. #28

    Domyślnie

    Wczorajsze info o dziurze w procesorach oraz łatce która powoduje podobno spadek wydajności procesorów... Wstrzymuje się z jakimikolwiek zakupami CPU mobo ram... To są jakieś jaja jeśli to prawda i będzie miała faktycznie odczuwalny spadek wydajności... To będzie armagedon już widzę te pozwy zbiorowe w Stanach
    Najlepiej niczego nie aktualizować
    Może ten Intel jest sprytniejszy niz nam się wydaje? i wszystko było ukartowane

    W 2017 r była premiera i7 7700k oraz i7 8700K czyli 2generacje procków w 2017r z tego co się orientuję.
    Teraz afera z procesorami Intela, ciekawe ciekawe o czym jeszcze nie wiemy o jakich dziurach i praktykach.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #29

    Domyślnie

    Chyba zaraz @sokolnik roześmieje się na całego, ja do dziś pracuję na zabytkowych laptopach z CoreDuo, słabiuśkie prawda ? Po prostu nie docisnęło mnie jeszcze by wywalać kasę na coś szybszego. Do internetu, napisania kilku pism, obliczeń inżynierskich i od czasu do czasu wywołania kilku RAW'ów w zupełności wystarczają. A dzięki temu, że wolne, mam czas na zrobienie sobie kawy
    Jeśli szukasz wydajności to nie wydawaj forsy na niewiele nowszy procek, lecz zainwestuj w miejsca które realnie spowalniają kompa, a zwłaszcza pamięć masową.
    Największy zysk wydajności uzyskasz instalując dyski SSD na szynie PCI Express lub M.2, potem szybką i pojemną pamięć operacyjną (im więcej tym lepiej). Dalej idą działania informatyczne: system operacyjny 64-bit, aplikacje graficzne obsługujące wielowątkowość. Jeśli program graficzny który używasz nie został napisany i skompilowany w sposób zapewniający obsługę wielu rdzeni, to i tak n-1 rdzeni będzie zużywało prąd na próżno nie dając żadnego efektu. Stąd też upgrade procka z wersji starszej na nowszą może nie przynieść efektów których się spodziewasz.
    Zasygnalizowałem Ci ogólne kierunki działań, nie wdając się w szczegóły.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Chyba zaraz @sokolnik roześmieje się na całego, ja do dziś pracuję na zabytkowych laptopach z CoreDuo, słabiuśkie prawda ? Po prostu nie docisnęło mnie jeszcze by wywalać kasę na coś szybszego. Do internetu, napisania kilku pism, obliczeń inżynierskich i od czasu do czasu wywołania kilku RAW'ów w zupełności wystarczają. A dzięki temu, że wolne, mam czas na zrobienie sobie kawy
    Jeśli szukasz wydajności to nie wydawaj forsy na niewiele nowszy procek, lecz zainwestuj w miejsca które realnie spowalniają kompa, a zwłaszcza pamięć masową.
    Największy zysk wydajności uzyskasz instalując dyski SSD na szynie PCI Express lub M.2, potem szybką i pojemną pamięć operacyjną (im więcej tym lepiej). Dalej idą działania informatyczne: system operacyjny 64-bit, aplikacje graficzne obsługujące wielowątkowość. Jeśli program graficzny który używasz nie został napisany i skompilowany w sposób zapewniający obsługę wielu rdzeni, to i tak n-1 rdzeni będzie zużywało prąd na próżno nie dając żadnego efektu. Stąd też upgrade procka z wersji starszej na nowszą może nie przynieść efektów których się spodziewasz.
    Zasygnalizowałem Ci ogólne kierunki działań, nie wdając się w szczegóły.
    Śmiej się śmiej na całego... Ja też do kilku rawów nie inwestowałbym kasy ale ja kilku rawów nie obrabiam.
    O ile export plików, zrobienie sobie kawy to spoko wszystko ok fajnie rozumiem... Ale mi nie o eksport chodzi bo to akurat działa super nie narzekam o parę sekund.
    Mnie wkurza czekanie aż PC zareaguje na ruszanie suwaczkami, długo ładujacy się podgląd.
    Mam ssd na sata. Nie mam karty graficznej tylko ta w CPU.
    O ssd na m.2 myślę i ciekawe czy podgląd plików oraz zmiany obrazu poprzez ruszanie suwaczkami oraz przeskakiwanie ze zdjęcia na zdjęcia odbywałyby się szybciej ??
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tutorialowo dla generacji DAJ
    By danielz in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 21:24
  2. Foczka 3 generacji
    By qualin in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 19:40
  3. Osłona GGS 3 generacji
    By XGrzesX in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 00:02
  4. Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie
    By GSK in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •