Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 124
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Jak się lubisz bawić to zrób to dla zabawy.
    Dokładnie... Bo autor to chyba sam nie wie co by chciał zrobić, ale coś by chciał zrobić

  2. #12

    Domyślnie

    LR/PS są po prostu słabo napisane i na niczym chyba nie działają jakoś super szybko. Zysk raczej nie będzie wielki, o ile w ogóle odczuwalny. Schowaj kasę w skarpetę. Nie nabijaj producentom kabzy nieopanowanym konsumpcjonizmem. Zainwestuj w jakieś warsztaty foto, kup rekwizyty do sesji, jakiś kurs obróbkowy, czy coś. :P

  3. #13

    Domyślnie

    hmm może faktycznie lepiej na jakieś warsztaty albo wycieczkę do dwoje... albo we dwoje na moto
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wolałbym wydać na lepszy monitor niż na kilka MHz.

  5. #15

    Domyślnie

    to i76700 jest już tak starym sprzętem, że wymaga naglącej zmiany? ja to do dziś jadę na bodaj z 4-5 letnim sprzęcie na starym i5 lekutko podkręconym, na dodatek nie tyle na plikach nikona ale na znacznie cięższych fuji i pracuje się komfortowo...
    Ile wy plików obrabiacie, że potrzebujecie maszyny jak do najcięższych edycji wideo, że świetne 6700 trzeba zmieniać?
    Przecież obróbka na bieżąco przebiega nawet u mnie wygodnie a jak dochodzi do exportu 100 czy 200 fotek to zrobię sobie w tych straconych 3 minutach parę przysiadów, pompek dla zdrowia i herbatkę na pokrzepienie
    Naprawdę nie macie na co pieniędzy wydawać...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    to i76700 jest już tak starym sprzętem, że wymaga naglącej zmiany? ja to do dziś jadę na bodaj z 4-5 letnim sprzęcie na starym i5 lekutko podkręconym, na dodatek nie tyle na plikach nikona ale na znacznie cięższych fuji i pracuje się komfortowo...
    Nie jest starym sprzętem ale jeśli mam możliwość sprzedaży platformy w dobrej cenie oraz dołożenie relatywnie mało 1 tys - 1,5 tys w zależności od wybranej konfiguracji to się zastanawiam, bo wychodzi ok 100 zł miesięcznie przez rok... To trochę bardziej mnie zadowala niż przez 3, 4, 5 lat użytkować jeden komputer i wydanie w 2022 r. 4 czy 5 tyś na całkowicie nowy PC (obudowa zasilacz oraz resztę podzespołów). W tym moim rozwiązaniu przynajmniej pracuję co roku na nowym sprzęcie (wcale nie najlepszym oraz nie najdroższym), nie martwię się co zrobię z 4-5 letnim PC czy oddam za groszę i czy w ogóle sprzedam... jakoś nie lubię oddawać niczego za darmo bo mi za darmo nikt nic nie da/ł...

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ile wy plików obrabiacie, że potrzebujecie maszyny jak do najcięższych edycji wideo, że świetne 6700 trzeba zmieniać?
    Wybrany zestaw przeze mnie (I7 8700K itd) wcale nie jest przeznaczony do najcięższej edycji wideo... Brak karty graficznej, tylko 16gb RAM który też nie jest najlepszy/najdroższy, brak najszybszych dysków SSD na M.2 itp. I do VIDEO to chyba najlepiej spisują się Ryzeny?

    I faktycznie, coś bym zrobił i za bardzo nie wiem co... oczywiście radzę się na forum
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 01-01-2018 o 17:22
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Rok temu to bym ci napisał kup za te półtora tysiaka bitcoina ale teraz to raczej nie, może zainwestuj w masło
    Tak na serio to można wymieniać sprzęt co rok i dokładać po 1-1,5 tysiąca lub co cztery lata sprzedać co masz i dołożyć 4-6 tysięcy, wychodzi na to samo, a przynajmniej głowa cie nie będzie bolała przy dyskusji na forum o tym co kupić

    Ja mam już ponad cztery lata sprzęt i kompletnie nie mam powodu by zmieniać mimo że pracuje w Ps i Lr, upgrade zrobiony jakiś czas temu i nie odczuwam żadnym niekomfortowych sytuacji nawet przy imporcie tysiąca raw z D800, kiedyś kawę trzeba zrobić przecież

    Ja zawsze nacisk kładłem na to żeby zestawu nie podkręcać i żeby był cichy, ma być ekonomiczny też bo pracuje zazwyczaj ~18 godzin na dobę.

    Kusi mnie premiera nowych Ryzen w marcu ale zobaczymy.

  8. #18

    Domyślnie

    Ale po co zmieniać zasilacz i obudowę? Ja mam jedną chyba z 8 lat już. Jak już wymieniam, to płytę, proca i grafikę od czasu do czasu.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ale po co zmieniać zasilacz i obudowę? Ja mam jedną chyba z 8 lat już. Jak już wymieniam, to płytę, proca i grafikę od czasu do czasu.
    Tak tylko napisałem

    wiesz, może lepiej mieć nowy zasilacz do NOWYCH PODZESPOŁÓW za sporą kasę, które jeszcze ktoś planuje podkręcić, szkoda by coś się sfajczyło... po co ryzykować?

    Sam mam zasilacz i obudowę od początku mojego powrotu do stacjonarek (studia 2 laptopy) czyli od marca 2014 r. zaraz będzie miał 4 lata. Nie był/jest obciążany bo nie gram w gry, od początku brak karty graficznej. Ale 8 letniego zasilacza wysłałbym na emeryturę

    Obudowę mam Zalamana ale czasami mnie wkurza ale jednak zostanie ona ze mną jeszcze parę ładnych lat bo szkoda kasy na nową...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2014
    Miasto
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    2

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę ten link, może się lepiej wstrzymać z zakupami czegokolwiek na platformie Intela...

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tutorialowo dla generacji DAJ
    By danielz in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 21:24
  2. Foczka 3 generacji
    By qualin in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 19:40
  3. Osłona GGS 3 generacji
    By XGrzesX in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 00:02
  4. Obiektywy kolejnej generacji - moje życzenie
    By GSK in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •