Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Prościej?

    Masz skomplikowaną strukturę zagnieżdżonych folderów, i chcesz usuwać NEFy z tej wielopoziomowej gęstwiny gdzieś indziej - po to, żeby po całej zabawie mozolnie poszukiwać gdzie które były na początku i tam je na powrót umieszczać? To ma być prostsze? Nie...
    Myślałem, że skoro wymieniasz TC to znasz jego podstawowe funkcje
    Ale wytłumaczę... zaznaczasz folder główny, F6 (przenoszenie), wpisujesz maskę "*.nef", ENTER. Z powrotem taka sama operacja, cała struktura katalogów zostanie zachowana, zarówno przy przenoszeniu jak i powrocie (wtedy też maska plików niepotrzebna).

  2. #12

    Domyślnie

    Po wypadkach z niemowlęctwa, kiedy przez nieopatrznie kopiowanie, przeniesienia, próby zapamiętywania co jest gdzie i co kopie a co oryginały, co przeniosłem po obrobieniu a co jeszcze nie - narobiłem sam sobie takiego burdelu w plikach, że do tej pory mam uraz. Jak nie muszę, nie robię zbędnych kroków, zwłaszcza w plikach jak zdjęćia (tysiące prawie identycznych nazw różniących się jedynie cyferką na końcu, w dodatku jak ktoś trzyma pary jpg/NEF, to jeszcze rozszerzeniem). Jak nie muszę, nie przenoszę - zwłaszcza jak mam obmyśloną strukturę plików.

    Każdy ma inną metodę, którą uzna za prostszą, a w dodatku autor i tak zrobi to irfanem.
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 29-12-2017 o 16:18
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Myślałem, że skoro wymieniasz TC to znasz jego podstawowe funkcje
    Ale wytłumaczę... zaznaczasz folder główny, F6 (przenoszenie), wpisujesz maskę "*.nef", ENTER. Z powrotem taka sama operacja, cała struktura katalogów zostanie zachowana, zarówno przy przenoszeniu jak i powrocie (wtedy też maska plików niepotrzebna).
    przenoszenie iluś tam mega/giga w iluś tam set plikach jest dłuższe niż zmiana nazwy w tych plikach
    stąd zamiast przenosić wybieram opcję 2pompony
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    przenoszenie iluś tam mega/giga w iluś tam set plikach jest dłuższe niż zmiana nazwy w tych plikach
    stąd zamiast przenosić wybieram opcję 2pompony
    To nie kopiowanie tylko przenoszenie
    Przenoszenie około 100GB nie trwa nawet 5 sekund i to na dysku USB

    Z tego co pamiętam, to Narzędzie wielokrotnej zmiany nie działa na podfolderach, więc trzeba najpierw przygotować listę plików, na przykład za pomocą Wyszukania odpowiednich plików i wpisania ich do okna (możliwe, że w nowszych wersjach coś tam się zmieniło w tym module TC).
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 29-12-2017 o 15:22

  5. #15

    Domyślnie

    Działa. I na szczęście. Wchodzi się do najbardziej nadrzędnego folderu, robi się Ctrl B i wtedy zawartość wszystkich podfolderów masz w jednym oknie, gdzie następnie możńa z plikami zrobić wszystko to, co gdzie indziej.

    Ale ale!!! Nie wiem, czy zauważyliście, że dyskutujemy we własnym kółku o sekretach TC, a sam zainteresowany już dawno mozolnie opanowuje Irfana!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    Ciekawe czy zrobił backup

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    FastStone. Narzedzia-> Konwersja. W Filrach zaznaczasz tylko jpg. Dodaj wszystko.
    Dzięki, działa. Jest nawet wersja portable.

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    a sam zainteresowany już dawno mozolnie opanowuje Irfana!
    Wolałbym Irfana, bo ma więcej fajnych funkcji, ale ... nie doszedłem do tego jak to zrobić w strukturze z katalogami i podkatalogami.
    Opanowuję FastStone
    Szkoda, że nie ma opcji wpisania dłuższego boku i zaznaczenia że ma być proporcjonalnie. Trzeba wpisać ile ma mieć krótszy bok. Da się to wyliczyć, więc się da używać.
    Tłumaczenia w niektórych miejscach są głupie, np. tam gdzie to dla mnie najważniejsze. Zmień szerokość i wysokość by dopasować do długości. Chodzi o to by rozpoznawało piony i poziomy i zmieniało w związku z tym ilości pikseli na jakie ma przeliczać.

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Ciekawe czy zrobił backup
    Na razie testowałem tylko na kopii.
    Ale potem .. będę chyba szedł na żywca. Ale partiami, więc nie załatwię np. 1,6 TB na jednym z dysków
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie myślałeś nad wykorzystaniem do tego programu convert z ImageMagic?
    Do tego prosty skrypt batchowy:

    @echo off
    %~d1
    cd "%~p1"
    for /F %%a in ('dir /b/s *.jpg') do (
    echo Przetwarzam plik: "%%~nxa"
    convert %%a -resize "1100x1100>" %%a_res.jpg
    )
    pause
    i przetwarzasz wszystkie zdjęcia w folderze i wszystkich podfolderach.
    W powyższym przypadku zapisuję sobie kopię pomniejszonego zdjęcia ale bez problemu można nadpisać plik oryginalny.
    Zmianę rozmiaru można śmiało zrobić procentowo lub tak jak w tym przypadku najdłuższa krawędź (niezależnie czy zdjęcie jest pionowe czy poziome) jest zmniejszana do 1100px a krótsza proporcjonalnie.
    Na koniec można jeszcze exiftoolem ustawić sobie odpowiednie wpisy w metatagach.
    Ostatnio edytowane przez marcelus ; 01-01-2018 o 20:28

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zdecydowanie wygrywa Fasstone. Mogę też to wszystko poustawiać. Generalnie wole Irfanview, ale Faststone jest portable więc mogę sobie go zainstalowac na jednorazowe akcje okolonoworoczne i wrócić do Irfana.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Ok, nie chciało mi się wierzyć. Zainstalowałem irfana. Robi bez problemu to co chciałeś, prtaktycznie identycznie jak Faststone.

    Batch processing-> include subfilders; advanced -> owerwrite

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. masowa zmiana rozmiaru zdjec
    By lortek in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 23:20
  2. Obróbka zdjęć i zmniejszenie rozmiaru
    By pitbul455 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 07:45
  3. Odszumianie wsadowe zdjęć Imagenomic Noiseware
    By NiKtos in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 00:28
  4. Zmiana rozmiaru zdjęć - pomocy!
    By kamas23 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •