Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak przywrócić standardowy wygląd okna w photoshopie?

    Siema
    Coś mi się pokilkało jakiś czas temu i okno wygląda całkowicie inaczej niż się przyzwyczaiłem. Chodzi mi o rozmieszczenie histogramy, warstw itp itd po prawej stronie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykła rzecz, trzeba przeinstalować system, a potem Photoshopa wraz z całym pakietem od Adobe. Nie można nić pominąć.



    Żartowałem. Sprawdź w PS po prawej stronie u góry rozwijalne combo, gdzie są nazwy poszczególnych layoutów i wybierz ten, który Ci się będzie najbardziej podobać (jeśli nie miałeś zapamiętanego jakiegoś swojego, pewnie któryś z listy będzie tym, którego szukasz). A jeśli nie widzisz żadnego comboboxa z możliwościami wyboru, to menu Window > Workspace > znajdziesz wszystkie predefiniowane layouty.

    Niewykluczone, że jak sam namieszałeś przesuwając, ukrywając i przenosząc palety z miejsca na miejsce, trzeba będzie wybrać któryś layout i z menu wybrać Reset NazwaLayoutu - to przywróci jego pierwotne ustawienia.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 31-12-2017 o 03:42
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest bardzo prosta metoda przywrócenia ustawień fabrycznych PS
    Klikasz na ikonkę PS i natychmiast naciskasz trzy klawisze razem: Shift-Ctrl-Alt. Przy braku wprawy czasami trzeba to robić kilka razy.
    Powinno pojawić się małe okno informujące czy chcesz skasować ustawienia PS.
    Jedyny problem tej metody, to że możesz zgubić jakieś Twoje akcje.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Jedyny problem tej metody, to że możesz zgubić jakieś Twoje akcje.
    Ale po co, skoro do tego właśnie stworzono to, o czym pisze @2pompony?
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Jest bardzo prosta metoda przywrócenia ustawień fabrycznych PS
    Klikasz na ikonkę PS i natychmiast naciskasz trzy klawisze razem: Shift-Ctrl-Alt.

    Ja zrobiłem to tylko raz i natychmiast gorzko pożałowałem... Dopiero jak człowiek coś takiego wykona przekonuje się ile różnych rzeczy i w jak różnych miejscach poustawiał...

    Przywracanie ustawień fabrycznych nie tylko resetuje wszystkie preferencje od najważniejszych po najdrobniejsze - więc ponownie trzeba się przez wszystkie przegryzać, chyba że komuś nie zależy, bo nic poprzednio nie ustawiał tylko jedzie na fabrycznych. Ale nie tylko! Manewr przywracania ustawień podmienia na defaultowe wszystkie te drobne ustawienia które robimy w wielu miejscach nawet o tym nie bardzo pamiętając: jak ma działać lupka (powiększa okno czy też nie i w jaki sposób), jak ma działać rączka, jakie lubimy jednostki, czy stempel ma działać wszędzie czy nie, co tak naprawdę wybiera strzałka, jaki promień ma kroplomierz i co właściwie mierzy, co się dzieje gdy przy otwarciu pliku jest konflikt profili i co wtedy program ma zrobić (pytać czy reagować i jeśli tak, to jak), że nie wspomnę o głębszych ustawieniach dotyczących cmykowania, czy ogólnie koloru - i jeszcze z pięćdziesiąt innych rzeczy...

    Plus do tego utrata wszystkiego co się zrobiło w akcjach, pędzlach, gradientach, czy jeszcze gdzieś indziej, a czego się celowo i specjalnie nei zapisało jako osobne pliki.

    Dlatego ja to odradzam, chyba, że chce się komuś zrobić ponury dowcip. Zwłaszcza, że jest osobny mechanizm (wszystko co dotyczy rozmieszczenia, widoczności i grupowania palet) i w zasadzie można to ogarnąć tym, co się mieści w menu Workspace. Ja sam - z własnej autopsji jak to mówią - zapisuję layout jak go już doszlifowałem i mi pasuje. Jeśli go jakoś w danej chwili zmieniam, potem wystarczy że zrobię reset tego layoutu i wszystko wraca w utarte tory.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    2pompony na mac-u działa to tak samo jak opisałeś ?
    Nikon Zachodniopomorksa Grupa Fotograficzna GRYF Jestem amatorem piątki...

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatni raz na PSie makowym uczciwie (znaczy intensywnie) pracowałem na wysokości CS 5,5 - 6 (jakoś przed CC) i też to tak wyglądało, tylko jaki konkretnie jest skrót na maku to nie pamiętam (bo ja sam nigdy go nie używałem). Myślę, że w CC nie zmienili tego podejścia.

    Pamiętam, że jeden z kolesi freelancerów zrobił to na kompie szefa pracowni, bo też chciał coś małego zresetować i poszedł na skróty - no a potem to już było piekło, jak szef siadł do własnego kompa, w którym nie poznał programu na jakim pracował.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    @2pompony działa... dzięki!
    Nie zauważyłem tej opcji do rozwijania. Miałem ustawione dla 3D :/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    To teraz zapisz to sobie pod własną nazwą (Darek, Marek, Agatka, cokolwiek). Jeśli teraz cokolwiek pozmieniasz, wystarczy tylko zrobić Reset TwojaNazwa, a jak ją znajdziesz na dysku, będziesz mógł cały layout przenieść sobie nawet do innego kompa, po reinstalacji, i tak dalej...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 00:53
  2. Skasowane Nefy czym przywrócić
    By Fotonik in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 22:12
  3. en-el3e da sie przywrocic do zycia?
    By R in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 13:46
  4. [Bridge, ACR] Jak przywrócic obraz przed edycją ?
    By lechupe in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 15:33
  5. Co zrobić żeby przywrócić miniaturki?
    By GrzegorzPPP in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •