Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56
  1. #31

    Domyślnie

    @2pompony: cz4nuch właściwie napisał wszystko na ten temat. Bezlustro nie zastąpi Ci we wszystkim lustrzanki, trochę inna filozofia aparatu. Ale ja po zmianie na bezlustro, nawet na tak "przestarzałe" jak A6000 nie widzę na razie powrotu do lustrzanki. Jest kilka dobrych i wcale nie takich drogich szkieł, de facto największy problem to właśnie odpowiednik Sigmy 17-50. Ale Sigma wypuściła kilka rewelacyjnych stałek, Samyang też nieźle sobie poczyna, więc nie jesteś skazany na dość drogie obiektywy od Sony. Do tego adaptery i pleśniaki Ostatnio spojrzałem przez wizjer i już wiem, że EVF odpowiada mi bardziej Jeśli masz okazję, pożycz gdzieś (wypożycz?) bezlustro i sam sprawdź, będziesz miał najlepszą opinię
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #32

    Domyślnie

    Dzięki Koledzy za wszystkie uwagi. Myślę, że można by podjąć próbę zrekapitulowania całości słowami DannyWrocka: bezlustro nie zastąpi we wszystkim lustrzanki. Koniec.

    Teraz przede mną, i mającymi podobne dylematy wyłaniają się dwie drogi: jedna to taka, żeby przyzwyczaić się do myśli, że lustra nic i nijak nie zastąpi i w związku z tym należy zacząć myśleć w którym miejscu i z czego zrezygnować: z responsywności, z szybkości AF-a, z ergonomii, czy może z braków typu brak bracketingu, tylnego guzika AF, linii na 'matówce' czy podobnych historii. Tak, wiem że niektóre bezlustra mają i bracketing i tylny guzik AF, to tylko przykłady...

    Druga droga, która mam nadzieję będzie się coraz bardziej realizować to taka, że lustra powoli będą schodzić ze sceny lub stawać wybitnie niszowe. Może wtedy nowe bezlustra będą przejmować coraz więcej cech luster: szybkiej ergonomii, znakomitej responsywności, słowem wygody, szybkości i jakości lustra, przy jednocześnie małej wadze/gabarytach. Może ktoś wpadnie w końcu na pomysł, że coś takiego będzie się fajnie sprzedawać?...

    Z tym że to - jeśli w ogóle - to śpiewka przyszłości...





    I już prywatnie - chyba pożyczę skądś jakieś bezlustro na tydzień i zacznę się przyzwyczajać do pierwszej drogi...

    Jeszcze raz dzięki Koledzy!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Złapałeś za słówko, ale akurat tego użyłem tylko dlatego, bo produktu jeszcze nie ma na rynku. Zakrzywiona matryca bezsprzecznie ma zalety. A aparat mam mniejszy, lżejszy, z większą niż w poprzednim matrycą a na parametry nie narzekam, bo nie mam na co
    nie za jedno słówko tylko ogólnie o tym, że w sumie to każdy by chciał mieć super sprzęt lekki tani i w ogóle
    a podobno firmy nad tym już pracują
    a podobno miały być zakrzywione matryce
    a podobno nowe soczewki
    a podobno ...
    chodzi o ogół
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #34

    Domyślnie

    Ergonomia pojmowana jako personalizacja aparatu pod siebie,stoi imho na wyższym poziomie niż u Nikona (oceniam z perspektywy byłego posiadacza D5100 i D7000). AF mam na tylnym guziku, wszystkie potrzebne ustawienia pod palcem. Do menu zaglądam rzadko. Dłonie mam małe,używam stałek (w Nikonie też długo używałem stałek jedynie), więc nie narzekam. Owszem,mankamenty są (czas włączania,bateria,absurdalny brak ładowarki w zestawie). Oby jednak te minusy nie przesłoniły nam plusów
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    nie za jedno słówko tylko ogólnie o tym, że w sumie to każdy by chciał mieć super sprzęt lekki tani i w ogóle
    a podobno firmy nad tym już pracują
    a podobno miały być zakrzywione matryce
    a podobno nowe soczewki
    a podobno ...
    chodzi o ogół
    Zacytowałeś mnie a ja sobie w treści tamtego postu przypominam tylko jedno podobno, oraz te użyte tak na wszelki wypadek, którego równie dobrze mogłoby nie być. Nie wspominam o tym, że podobno firmy nad tym pracują tylko, że nad tym pracują. Nie piszę, że podobno miały być zakrzywione matryce, jeśli już to o tym, że jest taka technologia i wspominam o tym odnośnie tego o czym wspomniał kolega w kontekście miniaturyzacji. Nowe soczewki też nie są podobno a są tak po prostu. Można doczytać. I nic z tego o czym wspominałem nie działa wbrew prawom fizyki Wspomniałem o tym tylko dlatego, że kolega w poście wyżej do tego nawiązał. Nigdzie nie napisałem o tym, że za dwa dni wszyscy będą tego używać.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 09-01-2018 o 19:44

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zacytowałeś mnie a ja sobie w treści tamtego postu przypominam tylko jedno podobno, oraz te użyte tak na wszelki wypadek, którego równie dobrze mogłoby nie być. Nie wspominam o tym, że podobno firmy nad tym pracują tylko, że nad tym pracują. Nie piszę, że podobno miały być zakrzywione matryce, jeśli już to o tym, że jest taka technologia i wspominam o tym odnośnie tego o czym wspomniał kolega w kontekście miniaturyzacji. Nowe soczewki też nie są podobno a są tak po prostu. Można doczytać. I nic z tego o czym wspominałem nie działa wbrew prawom fizyki Wspomniałem o tym tylko dlatego, że kolega w poście wyżej do tego nawiązał. Nigdzie nie napisałem o tym, że za dwa dni wszyscy będą tego używać.
    nie żebym się czepiał ale
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jak dla mnie nie ma znaczenia w jaki sposób uzyskuje się dany efekt. Nawet jeśli robi się to programowo (a robi np w FE28/2) a ostrość jest na bardzo wysokim poziomie to mnie to nie przeszkadza. Mówi się, że kiedyś szkiełka były lepsze, bo przykładano się bardziej do projektowania, ale na współczesnych matrycach nie do końca wytrzymują one w bezpośrednim porównaniu z nowszymi konstrukcjami. A co do miniaturyzacji to jakieś nowe technologie się pojawiają. Podobno zakrzywiona matryca, która zaprojektowało Sony i która ma się pojawić w nowym Rocoh GR-E dzięki swoimi właściwościom pozwoli projektować lepsze a przy tym mniejsze i lżejsze obiektywy. Ostatnio wspomina się także o płaskich metasoczewkach i to podobno ma być duży skok.
    więc nie róbmy zamieszania to, że ciebie zacytowałem to nie znaczy, że się ciebie czepiam, albo, że nie ma danego produktu na rynku, albo go nie wprowadzą w najbliższym czasie
    odniosłem się do ogólnego trendu, gdzie wielu (nie osobiście ty) by sobie coś życzyło, albo o wielu rzeczach się czyta, że już prawie, zaraz, za chwileczkę wprowadzą na rynek
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #37

    Domyślnie

    Przecież w kolejnym poście wyjaśniłem, że jedno podobno użyłem zupełnie niepotrzebnie. To samo powtórzyłem w kolejnym poście więc jakoś dalej nie rozumiem tego "nie żebym się czepiał, ale" Ty zaś wyolbrzymiłeś to strasznie i zupełnie przekręciłeś treść tego co napisałem. Napisałem tylko, że technologia istnieje. I zupełnie nie kłóci się to z fizyką. Swoją drogą ten slogan też powinno się reglamentować, bo pojawia się on stanowczo zbyt często w dyskusjach i często świadczy tylko o braku wiedzy osoby, która go wygłasza (że tak się wyrażę ogólnie)

  8. #38

    Domyślnie

    Całkiem dobrą opcją jako dodatek do lustra, ergonomia świetna, jest Fuji xt-1. Jest deko większy niż xt10 ale ma też więcej pokreł, więc dużo można ustawić bez wchodzenia w menu z obiektywem z pierścieniem przysłony. Nie zastąpuje to lustra ale są zalety gdzie wybacza się brak np. szybkości wybudzania. Obecnie ten model można już kupić w znosnych pieniądzach, używane szkła też.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #39

    Domyślnie

    @2pompony, zakładając że podchodzisz do sprawy zdroworozsądkowo, a nie nakręcony marketingiem tej czy innej firmy , to podejście aby sprawdzić najpierw i pomacać jest jak najbardziej wskazane. Przy czym najlepiej mieć możliwość wypożyczenia sprzętu na dłużej. Często jest tak, że na początku wszystko przeszkadza, potem się człowiek przyzwyczaj (albo czyta instrukcję obsługi), potem zaczynają przeszkadzać (albo fascynować) całkiem inne rzeczy niż na początku by się wydawało.
    I co moim zdaniem najważniejsze - a zakładam, że istotne dla ciebie, patrząc na portfolio, to zbadanie jakie są i jak dostępne szkła. Nie problem kupić aparat / bezlusterkowiec, ale często potem jest zastanawianie co podpiąć. Rynek niezależnych producentów do bezlusterkowców i to praktycznie obojętnie jakiej marki, jest jeszcze na etapie niemowlęctwa. Niektórzy napiszą (szczególnie ci od producenta telewizorów) - "kup se przejściówkę, podepniesz wszystko". Cóż, kwestię, że ktoś kupuje bezlusterkowca (który z założenia ma być mały) a potem podłącza różne przejściówki i kombinuje z obiektywami z innych systemów, plus zastanawia się co będzie działało a co nie, pozostawiam każdemu do własnej oceny.

  10. #40

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem nad szkłami - 2 z moich podstawowych turystycznych obiektywów łatwo będzie zastąpić: spacerzooma i rybie oko, trzeciego jak na razie nic nie zastępuje (S8-16). A ponieważ sądzę, że coś a'la ta Sigma to nie jest priorytet w bezlustrach, więc jak będę chciał takich kątów używać, i tak czeka mnie przejściówka. Liczę na to, że na pozostałych dwóch szkłach i body zaoszczędzę wagowo i może gabarytowo na tyle, żeby w ogóle cała przesiadka miała sens.

    Bo jak na całej walce mam zarobić wszystkiego 10 deko, to już mi się odechciewa...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7100 obiektywy dla amatora
    By klucha in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 10:27
  2. Nikon D7100 - obiektywy dla amatora
    By marcinkkk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 13:32
  3. D7100 obiektyw/ obiektywy
    By el_hombre in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 12:31
  4. Nikon D7100 Obiektywy
    By oskarmalyy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 19:37
  5. obiektywy do nikona d7100
    By Andrzejd in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •