Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie D7100 vs Nikon 1... a obiektywy?

    Witam Panie i Panów,

    mam następujący kłopot i dylemat - robie coraz mniej zdjeć moim D7100... bo coraz rzadziej chce mi sie go ze soba targać.
    Zdjęcia lubie robic, ale zawsze sa tylko na mój/nasz uzytek i wywolywane tez sa "od swieta".

    Zastanawiam sie zatem, czy nie warto rozwazyc przesiadki na system bezlusterkowy?
    Nie robie zdjec profesjonalnie, nie wywoluje duzych formatow... wiec moze bedzie to dla mnie krok w dobra/wygodną stronę?

    Pytanie co z obiektywami, ktore mam.
    Z czasem zebralem zestaw ktory praktycznie idealnie pokrywa moje potrzeby. Brak mi w 100% portretowego obiektywu, ale nadrabiam tym co mam czyli:

    Nikkor 18-200 VRII
    Sigma 10-20 mm
    Sigma 70 mm z makro

    Jak rozumiem, adapter FT1 sprawi, ze pierwsze z nich (18-200) podepne do Nikona 1, ale co z pozostalymi?


    A moze pomysl nie wart rozwazenia?

    No i jesli... to ktory z serii 1 wybrac? Dopiero wgryzam sie w temat...

    Pozdrawiam,
    galtom

  2. #2

    Domyślnie

    A warto wchodzić w martwy system? Chyba tylko ze względów finansowych. Na mniejszej matrycy dodatkowo pozmieniają ci się kąty widzenia (inny crop factor). Może po prostu porządny kompakt lub zdecydowany ruch i całkowita zmiana systemu?
    A ww. adapter pozwala zamocować obiektywy z bagnetem F, a nie tylko Nikkory. Więc Sigmy też powinny z nim działać.
    I pytanie - czy korpus N1 z adapterem i twoimi obiektywami naprawdę będzie mały, wygodny i poręczny?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Przed podobnym pytaniem stoję ostatnio. Mało zdjęć robię swoim d7100, a jak już to na własny użytek. Do tego zaczął mi ciążyć swą wagą i gabarytami. Stąd pomyślałem o bezlusterkowcach, m4/3, kompaktach.
    Ale właśnie bardziej się skłaniam do wymiany całego systemu, niż takie kombinowanie. Bo te szkła małe nie są, do tego adapter i jak podepniesz pod N1 to nie będziesz miał żadnych plusów.
    Zastanów się jakie fotki robisz najczęściej, na jakich ogniskowych, jakie parametry, itp, itd i czy tego nie dasz rady w całości przełożyć na kompakt lub m4/3.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A warto wchodzić w martwy system?
    Martwy???
    Myslalm, ze bezlusterkowe to bedzie nowy "motor" napedowy - takie lepsze kompakty ale nie w cenie DSLR...
    Temat dopiero rozpoznaje. Wiec nie do konca wiem dlaczego system ma byc martwy.

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Chyba tylko ze względów finansowych. Na mniejszej matrycy dodatkowo pozmieniają ci się kąty widzenia (inny crop factor). Może po prostu porządny kompakt lub zdecydowany ruch i całkowita zmiana systemu?
    A ww. adapter pozwala zamocować obiektywy z bagnetem F, a nie tylko Nikkory. Więc Sigmy też powinny z nim działać.
    I pytanie - czy korpus N1 z adapterem i twoimi obiektywami naprawdę będzie mały, wygodny i poręczny?

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Przed podobnym pytaniem stoję ostatnio. Mało zdjęć robię swoim d7100, a jak już to na własny użytek. Do tego zaczął mi ciążyć swą wagą i gabarytami. Stąd pomyślałem o bezlusterkowcach, m4/3, kompaktach.
    Ale właśnie bardziej się skłaniam do wymiany całego systemu, niż takie kombinowanie. Bo te szkła małe nie są, do tego adapter i jak podepniesz pod N1 to nie będziesz miał żadnych plusów.
    Zastanów się jakie fotki robisz najczęściej, na jakich ogniskowych, jakie parametry, itp, itd i czy tego nie dasz rady w całości przełożyć na kompakt lub m4/3.
    Nie mowie zmanie systemu nie... ale nie mam zielonego pojecia co zapewni mi podobny komfort i swobode.
    Realnie najmniej robie zdjec korzystaja z 10-20.
    18-200 jest naturalnie najczesciej uzywany... szczegolnie gdy po prostu sie zabiera aparat.

    Za to portrety z Sigmy - choc 70 mm ma swoj ograniczenia - sa super.

    Generanie nie znam sie na innych aparatch, rynku nie zledze, itd...
    Wiele lat temu jak pojawily sie na rynku pierwsze (rozsadne cenowo) DSLR kupilem D70 zamiast Rebela 350? (nie pamietam modelu). I tak zostalo.
    D70 mam do dzis - w 100% sprawny, szkla nie zmieniane od poczatku... z czasem kupilem tylko body d7100.

    Zatem nie mam pojecia na co to zmieniac a relanie i tak wiekszosc zdjec na szybko robi sie telefonem, bo ten jest zawsze pod reka...
    Usunięto komercyjną stopkę

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galtom Zobacz posta
    Nie mowie zmanie systemu nie... ale nie mam zielonego pojecia co zapewni mi podobny komfort i swobode.
    No to właśnie musisz sobie ustalić priorytety i zaakceptować, że każdy system ma wady zalety
    Jeden będzie duży i drogi, inny będzie mały ale "kiepski jakościowo"
    Specjalnie piszę w " " bo to też zależy od gustów i potrzeb.
    Przeanalizuj jakie zdjęcia robisz, gdzie w jakich warunkach, jakie ogniskowe, parametry, itp, itd
    Oraz na czym ci bardziej zależy. Na wadze i gabarytach, czy bardziej na filmach 4k, a może na dużym jasnym zoomie?
    Czasami nie da się pogodzić tego wszystkiego ale trzeba właśnie wybrać coś na czym ci bardziej zależy, resztę uznać za trochę mniej ważną
    Ja np zacząłem się ostatnio rozglądać za m4/3 panasonica - małe, w miarę dobre, ale wiadomo, że nie za darmo
    Tobie może bardziej będzie pasował kompakt choćby nikona czy sony
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Martwa jest nikonowska seria nikon 1 (Nikon zaniechał dalszego rozwoju), a nie technologia bezlustrowa. Ale tu karty rozdają Fuji, Olympus, Panasonic i Sony. Coś robi Canon.
    Ja się usiłowałem zaprzyjaźnić w tym roku z Fuji jako uzupełnieniem lustra, ale coś nam w tym związku nie wyszło.
    I nie szukaj tu niskich cen. Dobre obiektywy są drogie, korpusy też nie takie tanie.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 28-12-2017 o 14:32
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli dupa
    Usunięto komercyjną stopkę

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galtom Zobacz posta
    Czyli dupa
    @galtom, niestety tak jak piszesz.
    Co gorsza brak perspektyw dla Nikona 1, wbrew pozorom nie ułatwia to wyboru. Wprawdzie niby można wybrać APSC (Sony, Fuji) jednak jeżeli celujesz w gabaryty całego zestawu, to po prawdzie zmniejszysz gabaryt body, ale szkła już będą wielkościowo zbliżone do szkieł Nikona F, a na dodatek wybór będzie mniejszy albo będą droższe. Ewentualnie można się posiłkować (małymi) stałkami dla zmniejszenia całkowitych gabarytów zestawu. Pozostaje jeszcze m4/3 (Olek, Panasonic). Cóż, mi np. Olek z kontrastowym AF nie przypasował. Jakość obrazu też jakoś rażąco lepsza niż N1 nie była a gabaryty większe.

    Ponieważ celujesz w mniejsze gabaryty to kiedyś wrzucałem porównanie - N1 jest naprawdę "kieszonkowe"

    P.S.
    A tak całkowicie przy okazji, to wiele osób porównuje Nikona 1 do luster/bezluster APSC albo do pełnej klatki. Cóż, można by nawet wysnuć tezę, że był to element porażki systemu. Inaczej, gdzie byłby teraz Nikon 1 gdyby robił takie zdjęcia jak APC lub FF (DR, ISO, etc.)? Wg mnie N1 to alternatywa dla "klasycznego kompakta" a nie do większomatrycowych sprzętów.

  9. #9

    Domyślnie

    Nikon 1 - nie idź tą drogą, nie warto.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Nikon 1 - nie idź tą drogą, nie warto.
    Dokładnie. Mam Nikona V1 i uważam, że ten aparat to nieporozumienie.
    A tak poza tym, to pamiętaj że:
    - crop 2.7 (dwa-sidem!)
    - bardzo slaby DR (ok. 1EV gorszy od D300/D90)
    - autofocus w FT1 bedzie dzialal tylko na srodkowym (i chyba tylko single)

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7100 obiektywy dla amatora
    By klucha in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 10:27
  2. Nikon D7100 - obiektywy dla amatora
    By marcinkkk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 13:32
  3. D7100 obiektyw/ obiektywy
    By el_hombre in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 12:31
  4. Nikon D7100 Obiektywy
    By oskarmalyy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 19:37
  5. obiektywy do nikona d7100
    By Andrzejd in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 17:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •