Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wakacje, wycieczki piesze - wybór obiektywów

    Cześć.
    Nie jestem specjalistą od fotografii ale dużo podróżuję i potrzebuję mieć dobry i niezawodny sprzęt do pracy w praktycznie każdych warunkach (czyli plener, muzeum).
    Obecnie posiadam NIKON D7200 + SIGMA 17-50 2,8 i zastanawiam się nad obiektywami:
    NIKON AF-P 70-300
    SIGMA 18-200
    NIKON 18-200

    Oczywiście najlepsza była by SIGMA 18-200 bo nie trzeba było by zmieniać obiektywów a na takich wyprawach czasu na zdjęcie jest niewiele (nieraz 3-4 sekundy).

    W poprzednich latach miałem NIKON D5100 + NIKON 18-105 VR i jedyna wada jaka była to zdjęcia nocne słabej jakości (prześwietlone od wbudowanej lampy, rozmazane lub niewłaściwa barwa kolorów). Pozatym zdjęcia były dla mnie akceptowalne.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emul2001 Zobacz posta
    Oczywiście najlepsza była by SIGMA 18-200 bo nie trzeba było by zmieniać obiektywów
    Owszem, w kwestii "niezmieniania" byłaby "najlepsza". Ale w kwestii jakości obrazu byłaby bardzo słaba biorąc pod uwagę jej cenę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emul2001 Zobacz posta
    Cześć.
    Nie jestem specjalistą od fotografii ale dużo podróżuję i potrzebuję mieć dobry i niezawodny sprzęt do pracy w praktycznie każdych warunkach
    To brzmi bardzo poważnie. Myślę, że powinieneś być przygotowany na równie poważne kwoty.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emul2001 Zobacz posta
    W poprzednich latach miałem NIKON D5100 + NIKON 18-105 VR i jedyna wada jaka była to zdjęcia nocne słabej jakości (prześwietlone od wbudowanej lampy, rozmazane lub niewłaściwa barwa kolorów).
    Ale to nie wina ani aparatu ani obiektywu.
    Ta Sigma 17-50 2,8 jest dobra, teraz pytanie brzmi czy brakuje zakresu w górę (wtedy coś z 70-300), w dół (np 10-20) czy też dać sobie siana i wykorzystać to co się ma a dokupić np. przyzwoity statyw

  5. #5

    Domyślnie

    jesli chodzi o kompromis miedzy jakoscia a zakresem to ja bym jednak celowal blizej 18-105 niz 18-200. bo to jednak jest duzo lepsze szklo, ktorym mozna spokojnie robic bardzo przyzwoite zdjecia, bez rozmazan czy niewlasciwych kolorow.

    18-200 to ani nie jest ostre ani lekkie ani tanie.

    stosownie do potrzeb mozna potem dodac cos albo szerszego (10-20) albo dluzszego (55-2x0). i w podroz spokojnie wystarcza.


    opis problemow z D5100 + 18-105 brzmi dla mnie bardziej jak problem uzytkowania sprzetu a nie samego sprzetu - czytaj: brak umiejetnosci i praktyki. tym zestawem da sie robic bardzo porzadne zdjecia, i nie da sie na niego zwalic takich problemow jak opisane
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 28-12-2017 o 09:40

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki za odpowiedzi.
    Faktycznie nie jestem specjalistą od fotografii który potrafi wykonywać zdjęcia w manualu mając tylko 3-4 sekundy, dlatego większość wykonuję w trybie A lub w automacie z lampą lub bez.
    Sigma 17-50 to faktycznie dobry obiektyw ale brakuje czegoś dłuższego, dlatego myślę że NIKKOR AF-P 70-300, lub 55-200 byłby dobrym rozwiązaniem ale czy napewno.

    Wiem że niema złotego środka, dlatego zastanawiam się czy nie przyjąć takich założeń:
    SIGMA 17-50 2,8 - do pomieszczeń, muzea, lokalne kluby, wszędzie tam gdzie jest mało światła
    NIKKOR AF-P lub inny do zdjęć dziennych w miastach, plażach, czy z lotu ptaka.

    Statyw odpada, brak czasu na ustawienie i dodatkowy bagaż.

  7. #7

    Domyślnie

    w zasadzie to w z przyczyn wagowych sklanialbym sie ku 55-250 zamiast 70-300 (VR czy AF-P). gorsze optycznie, na pewno w dlugim koncu, tu nie ma sie co oszukiwac. ale tez wyraznie mniejsze i lzejsze. a na wycieczkach telezoom nie jest szklem wyjatkowo czestego zastosowania i jesli juz, to przewaznie uzywa sie tego w granicach 70-135mm.

  8. #8

    Domyślnie

    Sigmę 18-200 zdecydowanie odradzam (krótko miałem jedną z wersji), podobnie, jak inne szkła w takim zakresie, chyba, że akceptujemy wszystkie wady tych szkieł kosztem zasięgu, dla mnie to jednak bez sensu.
    N55-200 VR II (ten jest lepszy od starszych wersji) zakres i wielkość na plus, optycznie jest gorszy od N70-300 AF-P VR. Polecam tę wersję 70-300, jednak warto pamiętać, że 70 mm to dość wąsko. Nie wiem, dlaczego S17-50 miałaby być tylko do pomieszczeń, chyba nie ma zakazu przymykania do f5.6 czy nawet f11? Używaj wszędzie tam, gdzie pasuje zakres.
    Jest jeszcze N70-200/4, inna klasa szkła ale też inna półka cenowa.

  9. #9

    Domyślnie

    Kup sobie Sony RX10 i to Ci wystarczy z nawiązką.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sigmę 18-200 zdecydowanie odradzam (krótko miałem jedną z wersji), podobnie, jak inne szkła w takim zakresie, chyba, że akceptujemy wszystkie wady tych szkieł kosztem zasięgu, dla mnie to jednak bez sensu.
    N55-200 VR II (ten jest lepszy od starszych wersji) zakres i wielkość na plus, optycznie jest gorszy od N70-300 AF-P VR. Polecam tę wersję 70-300, jednak warto pamiętać, że 70 mm to dość wąsko. Nie wiem, dlaczego S17-50 miałaby być tylko do pomieszczeń, chyba nie ma zakazu przymykania do f5.6 czy nawet f11? Używaj wszędzie tam, gdzie pasuje zakres.
    Jest jeszcze N70-200/4, inna klasa szkła ale też inna półka cenowa.

    Dzięki za wyjaśnienia i pomoc.
    Sigmę S17-50 uczywiście używam również na zewnątrz, a są sytuacje w których potrzebuję długich i krótkich ogniskowych w jednej chwili dlatego poszukiwałem obiektywu z światłem np. F4,5 ale w zakresie 18-200 - niestety z tego co widziałem żaden niema zadowalającego "obrazka".
    Nie pozostaje nic innego jak dokupić coś w stylu:
    N 70-300 AF-P - z tego co widziałem dużo lżejszy niż posiadana Sigma S17-50 wiec nie powinno być problemu a cena też przyzwoita.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Kup sobie Sony RX10 i to Ci wystarczy z nawiązką.

    Jakoś nie mam przekonania do SONY, może jestem w błędzie i to jednak było by najlepszym rozwiązaniem ale już poszedłem w "NIKON D7200" .

Podobne wątki

  1. D5300 czy m4/3 + wybór obiektywów
    By JureXXX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 05-09-2017, 11:15
  2. Daleki wyjazd - wybór obiektywów ?
    By 124miko in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 19:56
  3. Wybór bezlusterkowca pod kątem obiektywów
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:22
  4. statyw na piesze wycieczki i do samolotu
    By KECIF in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:44
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •