Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Nikon d5200 - poszukiwana lampa

    Witam. Poszukuję lampy do nikona d5200. Zdjęcia będą robione w pomieszczeniach- rodzinie, kotom(działam jako wolontariusz i przygotowuje fotki do adopcji). Nie zamierzam zarabiać na fotografii. Zapewne głównie będę robiła zdjęcia na automacie, więc i lampa będzie używana w ten sposób. Upatrzyłam sobie : 1. Nikon sb 700- używana, 2. Nikon sb500 nowa, 4. Metz 44af-2 nowa , 5. Metz 52 af-1 nowa. Chcę lampy średniej, ale niezbyt mocnej, która nie będzie przepalała fotek na automacie. Jednak nie chcę zamykać sobie drogi na rozwój- być może będę korzystać z manuala częściej, dlatego lampę chcę zakupić możliwie najlepszą w cenie max 900 zł. Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Dodam, że testowałam lampę nikon sb300 i metz 36 af 5- i lepiej na zdjęciach wychodził nikon, który jest słabszy pod względem mocy lampy. Zdjęcia nie były prześwietlone i kolory były naturalniejsze. Jednak sb300 ma bardzo małe możliwości. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onikoo Zobacz posta
    Poszukuję lampy do nikona d5200 (...)
    Upatrzyłam sobie : 1. Nikon sb 700- używana, 2. Nikon sb500 nowa, 4. Metz 44af-2 nowa , 5. Metz 52 af-1 nowa.
    Podrzucę kilka wątków o lampach do Nikona
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ht=lampa+d5200
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ht=lampa+d5200
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ht=lampa+d5200
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ht=lampa+d5200
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...ht=lampa+d5200
    Jest tego znacznie więcej, co prawda nie pamiętam oddzielnego "jaka lampa do zdjęć kotów", ale chyba warto poczytać, co ludzie pisali o wyborze uniwersalnej lampy do amatorskich zastosowań
    Znasz http://foto.jasiu.pl ? Jeśli nie, to poznaj, przyda się.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew. Przejrzałam wszystkie możliwa fora z lampami, ale nie ma w nich odpowiedzi na moje pytanie Czy mocniejsza lampa będzie mi prześwietlała zdjęcia w automacie? Bo takowe mam zamiar robić. Jak już pisałam metz 36 prześwietlał a sb 300 nie. Dlatego zastanawiam się nad metz 52 a nikon sb500. I oczywiście wciąż rozważam używkę sb700- ale obawiam się co do sprawności- nie wiem czy opisywany stan jest prawdziwy. Używki chodzą po 700 zł, nowa sb500 ok.940 a metz 52 ok.900 zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Zasada jest taka: mocy nigdy za wiele. Dobre lampy mają najkrótszy czas na poziomie 1/20000s, więc jeśli taka lampa prześwietla, to albo jest źle ustawiona, albo zepsuta.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    jeśli taka lampa prześwietla, to albo jest źle ustawiona, albo zepsuta
    albo elektronika lampy nie do końca dogaduje się z elektroniką aparatu, co może się zdarzyć w przypadku lamp "niezależnych producentów".
    @onikoo - jak pisząc o lampach użyjesz określenia "automat", to większości (tzn. bardziej zaawansowanym użytkownikom, bo początkujący raczej nie pojawiają się tu regularnie) "automatycznie" skojarzą się lampy mające wbudowany czujnik odbierający światło błysku odbite od wszystkiego w pomieszczeniu, i automatycznie przerywające błysk, gdy to odbicie osiągnie "średnio poprawny" poziom (takie automaty zdarzały się już w latach '70, więc na długo przed obecnymi lustrzankami).
    Jeśli masz na myśli nowoczesny, współczesny system pomiaru błysku przez lampy, z wykorzystaniem informacji o odległości, o miejscu, na które jest ustawiona ostrość, z całą "inteligencją" lampy i aparatu, lepiej pisz o lampie działającej "w TTL", a nie "w automacie"
    Mocne lampy mają możliwość regulacji mocy "w dół", nawet do bardzo małych wartości. One mogą błysnąć bardzo mocno, gdy jest taka potrzeba, ale częściej korzysta się z ich innej cechy - mogą praktycznie od razu po jednym błysku zrobić drugi, bo gdy słaba lampa "wyświeci" całą energię na poprawny błysk, mocna "wyświeci" np. 1/3 swoich możliwości, więc przed następnym zdjęciem nie musi się ładować od zera.
    Powody prześwietlania mogą być różne, od "problematycznych" motywów (aparat nie jest inteligentny, on błyśnie tak, jak mu się wydaje, że powinno być dobrze, ale to fotograf może korygować moc błysku zależnie od swoich potrzeb), do "niedogadywania się" elektroniki lampy i aparatu (np. Nikon raczej nie sprzedał ani nie udostępnił Chińczykom dokładnych sposobów "dogadywania się" lampy z aparatem, oni sami musieli to "shackować", i czasem coś może nie działać tak doskonale, jak w przypadku lamp Nikona).

  6. #6

    Domyślnie

    Otóż to. Chodzi mi o regulację mocy. Jeśli robiąc zdjęcia w automacie- czyli w TTL- gdy aparat sam dobiera wszelkie parametry mogę zmniejszyć moc, to tego właśnie szukam. Dziwi mnie to, że nikon sb 500 ma mniejszą moc od metz 52 a jest w podobnej cenie. Wiem, że to nikon...ale jednak.

  7. #7

    Domyślnie

    Patrz nie tyle na cenę, co na paramerty. Na mój gust, to możesz zapomnieć o SB-500, pomimo że firmówka, bo jest ona obdarta z możliwości w sposób wręcz nieprzyzwoity. Dziwię się, dlaczego taki wynalazek jest w ogóle w sprzedaży. To powinno być karalne.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Patrz nie tyle na cenę, co na paramerty. Na mój gust, to możesz zapomnieć o SB-500, pomimo że firmówka, bo jest ona obdarta z możliwości w sposób wręcz nieprzyzwoity. Dziwię się, dlaczego taki wynalazek jest w ogóle w sprzedaży. To powinno być karalne.
    Dokładnie tak. SB500 to będą raczej najgorzej wydane pieniądze... Dobrym pomysłem jest znalezienie SB800, ale jak się boisz używek, to SB700. Ja bym jeszcze pomyślał o Yongnuo 568 lub 565 EX. Tanie i dość dobre.

  9. #9

    Domyślnie

    Za Kolegą wyżej - @onikoo, masz możliwość wziąć firmówkę, to weź. SB900 chyba za droga, ale jeśli trafisz SB800, byłoby najlepiej, może ktoś z forum będzie sprzedawał. Może być też SB700 na początek. Lampę, jeśli jest dobra, wymienia się stosunkowo najrzadziej, to nie jest aparat, ani nawet obiektyw, więc warto dołożyć i mieć dobry sprzęt na lata.

    I jeszcze to:

    Cytat Zamieszczone przez onikoo Zobacz posta
    Jeśli robiąc zdjęcia w automacie- czyli w TTL- gdy aparat sam dobiera wszelkie parametry
    Przy pracy z błyskiem to nie jest dobry pomysł, żeby aparat sam dobierał wszystkie parametry. Aparat powinno ustawiać się w tryb manualny, po to aby mieć kontrolę nad przysłoną, do której lampa dobiera czas trwania błysku, pracując oczywiście w trybie TTL, bądź A, ale przede wszystkim nad czasem otwarcia migawki, od którego zależy to, co będzie widać na drugim planie i dalej w tle. Przy zdaniu się na automatykę aparatu najczęściej dostaniesz obrazek z poprawnie naświetlonym pierwszym planem i zupełnie nieczytelnym, albo i czarnym tłem.

  10. #10

    Domyślnie

    Za kolegami wyżej namawiał bym na SB 800. Swego czasu miałem nawet 3 szt. i bawiłem się w strobing. Przez kilka lat używania ani jedna mnie nie zawiodła a kupiłem je jako używane.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Błyskowa Nikon d5200
    By Diogen in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 15:51
  2. Lampa do D5200
    By TOYATO in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 23:04
  3. lampa d5200
    By merlinos in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 12:04
  4. Nikon D5200 - problem z wbudowaną lampą błyskową
    By ladypeterpan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 21:26
  5. Nikon D5200 i lampa YN468 II
    By Unknown2000 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 17:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •