Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Komputron sam się włącza. Czemu why?

    Jak w temacie.
    Zamykam system, Windows (10-tka) się zamyka, komputer wyłącza się normalnie, po czym, po kilku sekundach pyk, włącza się z powrotem. Jedyną metodą, żeby go wyłączyć skutecznie, jest przytrzymanie przycisku zasilania przez 5 sekund. Więc już mam nawyk. Wieczorem, jak już gaszę światła w domu, kładę się spać, zamykam normalnie system, czekam aż komp się wyłączy, czekam aż się ponownie włączy, w trakcie POSTu naduszam przycisk zasilania i czekam 5 sekund. Problem jest również z przejściem w stan uśpienia. Usypia zgodnie z harmonogramem, po czym po kilku sekundach się wybudza. Jedyne, co mi przyszło do głowy, co sprawdziłem, to funkcje Wake-on-LAN. Tylko tak... Karta na płycie głównej jest wyłączona w BIOSie, bo coś świrowała, nie mogła się z resztą sieci dogadać, więc się wkurzyłem i włożyłem kartę sieciową w PCI-E, a te zintegrowaną wyłączyłem. Ta karta (nie jest to no-name z marketu, czy allegro za 20 zł. tylko porządna karta Intela za duże, jak na kartę sieciową pieniądze) nie wpływa na zjawisko, bo jak się ją wyjmie, to jest dalej to samo.

    W sumie jakoś tam bardzo krytyczna sprawa nie jest, choć upierdliwa z lekka. I tak korzystając z wolnej chwili postanowiłem zająć się tematem. Zacznę od USB, bo najłatwiej i najbardziej na wierzchu... A gdzieś mi się obiło, że np. klawiatury Logitecha mogą powodować podobne zachowanie. Tylko nie wiem, czy chodzi o takie na kablu, czy bezprzewodowe też... Mam i klawiaturę i mysz bezprzewodową na jednym tym całym pierdzielniku Unifying, ale nie mogę go wypiąć, bo nie mam wtedy jak wyłączyć komputera. Nie mam żadnej backupowej klawiatury... Myśłicie, że jakieś urządzenie USB może coś takiego powodować? Mam do USB w kompie podłączone dwa koncentratory w monitorach, UPSa i zasilanie splittera Displayport. Natomiast do jednego HUBa jest podłączony manipulator 3DConnexion, do drugiego logitechowy Unifying i Wacom.

    Czy przychodzi Wam do głowy, co jeszcze mogę sprawdzić?

  2. #2

    Domyślnie

    To jakos nagle Ci sie stało? Grzebałeś coś w biosie w międzyczasie?
    .

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdź czy Ci się nie ustawiły aktualizacje. Kiedyś miałem, że komputer sam się włączał w środku nocy.
    Może jakieś zwarcie się robi?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kzkzg Zobacz posta
    To jakos nagle Ci sie stało? Grzebałeś coś w biosie w międzyczasie?
    A wiesz, że nie wiem? Był taki czas, że praktycznie nie wyłączałem komputera, więc problemu nie było... W którymś momencie zaczęło mi to po prostu przeszkadzać. Były też takie momenty, że się samoistnie naprawiało. Tak kojarzę, że po awarii zasilania, jak wszystko zgasło, to się naprawiało. Tylko przecież UPS jest, więc nie mogło zgasnąć tak po prostu... Kurcze, nie wiem. W BIOSie raczej bez potrzeby nie grzebię. Jak już, to jakiś czas temu tę zintegrowaną sieciówkę wyłączałem. Ale z włączoną tamtą kartą było to samo...

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Sprawdź czy Ci się nie ustawiły aktualizacje. Kiedyś miałem, że komputer sam się włączał w środku nocy.
    Może jakieś zwarcie się robi?
    Aktualizacje to raczej nie. Bo to by było w jakimś zegarowym cyklu. A tutaj to po każdym wyłączeniu ma miejsce. Bardziej bym właśnie jakieś zwarcie podejrzewał. Tylko gdzie, na czym? Jak by to było na włączniku, to by by się inaczej zachowywało.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 26-12-2017 o 17:07

  5. #5

    Domyślnie

    Sprobuj zdemontowac obudowe i powyciagac kable z pinow od zasilania na plycie i wsadzic je na nowo.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Ale co? Przewody zasilające od zasilacza, czy te sygnałowe od resetu i włącznika? Ja tam to się akurat najmniej czegokolwiek spodziewam...
    Wypiąłem wszystko z USB i bez zmian.

  7. #7

    Domyślnie

    Główne do płyty. Też stawiam na zasilacz.

  8. #8

    Domyślnie

    Poszukaj w biosie opcji: AC Power Back ; lub cos w tym stylu i upewnij sie ze jest wyłączone.
    .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kzkzg Zobacz posta
    Poszukaj w biosie opcji: AC Power Back ; lub cos w tym stylu i upewnij sie ze jest wyłączone.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6007.JPG
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	221,6 KB
ID:	2573

    Wszystko jest wyłączone...

  10. #10

    Domyślnie

    Przypadkiem wpadłem na ten temat Miałem dokładnie taki sam problem. Wyłączam komputer i sam się włącza nie wiadomo od czego. Pierwsza myśl to Wake-On-Lane, ale widzę, że masz wyłączone. Po kilku miesiącach szukania znalazłem przyczynę. Pewne urządzenia mogą uruchomić komputer i nie ma znaczenia, czy Wake-On-Lan jest włączone, czy nie.

    Zobacz tutaj: https://www.sevenforums.com/tutorial...-computer.html
    To jest ogólny opis co jest nie tak. W skrócie chodzi o komendę: powercfg i opcję devicequery. Możesz przez nią zobaczyć, które urządzenia uruchomią komputer.

    Dokładną specyfikację masz tutaj: https://docs.microsoft.com/en-us/win...on_devicequery

    Czyli kolejność komend następująca:
    powercfg -devicequery wake_armed
    Pokazuje krótszą listę urządzeń.
    Zrób sobie printscreena!

    powercfg -devicedisablewake "device name"
    wyłącza urządzenie

    Wyłącz po kolei urządzenia i testuj, czy komp nadal się uruchamia.
    Jak znajdziesz co jest powodem, wtedy możesz pozostałe ponownie włączyć, komendą:
    powercfg -deviceenablewake "device name"

    Jak pierwsza lista się skończy i nadal masz ten problem wtedy jeszcze jest dłuższa lista , użyj komendy:
    powercfg -devicequery wake_from_any

    Trochę mi zajęło znalezienie co u mnie jest problemem, ale się udało. Kilkumiesięczny problem został rozwiązany.

    Więcej info:
    https://blogs.msdn.microsoft.com/old...13-00/?p=23473

    Good Luck.
    D85,75,71 || N 14-24,24-70,70-200,200-500 || S 85A

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 się nie włącza
    By kd78 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 21:56
  2. D700 - nie włącza się
    By teatralniak in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 13:08
  3. D300 nie włącza się
    By jama in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 21:04
  4. D50 - problem - nie włącza się wyświetlacz LCD
    By amadera in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 23:16
  5. Nie włącza się aparat
    By mendzik in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •