Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki! To może pomóc. Chociaż na tej liście urządzeń nieignorowanych były tylko klawiatura, mysz oraz dongle od nich, to ich wyłączenie nie pomogło. Czego mogłem się spodziewać w zasadzie, bo jak te urządzenia były fizycznie odłączone, to i tak komputer się restartował.

    Zabieram się za listę pełną. Tak się tylko zastanawiam, czy nie wyłączać tego wszystkiego po kolei... Przecież ja nie wyłączam urządzenia jako takiego, tylko jego możliowść wybudzania komputera. To niech na tej liście nic nie będzie.

  2. #12

    Domyślnie

    I tak bym dociekał, choćby żeby wiedzieć co komputer wybudza, co nie jest normalne. Może coś ma spięcie? Będziesz czekał aż komputer się sam zacznie wyłączać?
    ;]

  3. #13

    Domyślnie

    Wygląda na to, że jednak zasilacz. Dzisiaj np. komputer nie chciał mi się włączyć. Jak wyszarpałem kabel zasilający na kilka minut, to się później włączył. I co ciekawe, jak go tuż po starcie systemu wyłączyłem, nie włączył się z powrotem. Po jakimś czasie mu przechodzi i znowu nie daje się wyłączyć. Coś się musiało z którymiś kondensatorami porobić... Zamawiam zasilacz.

    Swoją drogą, zasilacz markowy, nie jakiś bardzo stary i styrany, pod UPSem cały - czyli odizolowany od skoków i przepięć... A i tak się skasztanił...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 08-01-2018 o 15:40

  4. #14

    Domyślnie

    Mnie w czerwcu po 5.5 roku padł zasilacz. Też markowy.
    Rozkręciłem go z ciekawości. W środku tona syfu. I przeźroczysty kawałek pleksi, zasłaniający pół wentylatora.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Wymiana zasilacza nie pomogła. "I cały misterny plan w p...u"
    Już chyba tylko płyta główna do wymiany została...

  6. #16

    Domyślnie

    Jak komputer wpada w hibernacjie i po powrocie chcesz go zamknąć to wyskakuje ci komunikat że w razie wyłączenia przerwiesz połączenie z innym użytkownikiem czy coś w tym stylu?

  7. #17

    Domyślnie

    Tu chyba może być problem:
    https://10k.pl/komputer-z-windows-10-uruchamia-sie-sam/
    Czyli szajs winzgroza 10. Im więcej czytam o tym szajsie zwanym winzgroza 10, tym większe przerażenie mnie ogarnia.

    Jakieś dwie inne strony:
    https://forum.dobreprogramy.pl/t/kom...amia/360745/13

    https://forum.dobreprogramy.pl/t/kom...nocy/518719/15
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    Czytałem ten wątek niejako pobocznie, bo sam nie jadę na w10. Przeczytałem też z zainteresowaniem poradnik z posta wyżej, gdzie jest opisana długa i w miarę skomplikowana procedura naprawiająca ten problem, że komputer sam się włącza (to znaczy włącza się wtedy, kiedy chce firma m$, a nie właściciel urządzenia, które sobie za neimałe pieniądze kupił). Jak się okazuje, grzebiąc w kilku głęboko schowanych miejscach da się to upierdliwe włączanie naprawić.

    I zaprawdę powiadam wam - rychły jest czas, w którym któryś update cichaczem wyłączy taką możliwość na wieki.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 11-01-2018 o 02:23
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeżeli to (opisane w poprzednim linku - czyli winzgroza) było powodem samowolnego, bez wiedzy i zgody użytkownika / klienta, załączanie się komputera, to kto wówczas powinien zapłacić za zużyty prąd??
    Moim zdaniem m$. Dodatkowo powinno się należeć odszkodowanie, za szybsze zużycie zasilacza i związane z tym usługi serwisowe.
    A co na to unia jewropejska? Jak to się ma do ekologii i oszczędzania energii?

    Winzgroza 10 to wirus, który udaje system operacyjny. Już pierwszego dnia po zakupie, gdy chciałem go spersonalizować - poustawiać odpowiednia dla mnie kolorystykę, zacząłem grzebać w rejestrze! Bo normalnie, jak w XP, się nie da. Już pierwszego dnia! Po jednej z aktualizacji, winzgroza samowolnie zmieniła mi tapetę... Duperel, ale wq.a, jak nie wiem. Zmiana układu ikon na pulpicie, po podłączeniu i odłączeniu zewnętrznego monitora / TV w tym systemie to już standard. Teraz będę musiał sprawdzić, czy zakupiony niedawno laptop, nie grasuje mi samowolnie po nocach zżerając akumulator, robiąc za farmę m$. Za sam fakt pobierania aktualizacji bez zgody użytkownika m$ powinien płakać i piszczeć z powodu nakładanych na niego kar.

    No ciekaw jestem, czy to było powodem uruchamiania w tym przypadku.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  10. #20

    Domyślnie

    Niestety wszystko wskazuje na to, że w moim przypadku problem jest natury sprzętowej i Win10 nie ma z tym nic wspólnego.
    Po pierwsze nie mówimy o wybudzaniu ze stanu uśpienia, tylko o włączaniu komputera. A większość, jeżeli nie wszystkie przytoczone tutaj artykuły dotyczą wybudzania z uśpienia.

    Natomiast zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Wypiąłem wszystkie dyski twarde i wszystkie urządzenia USB. Po włączeniu komputera bez dysków zgłosił się oczywiście BIOS, czy tam UEFI z komunikatem, że nie ma się z czego bootować. Wtedy nacisnąłem na krótko przycisk zasilania na obudowie, co domyślnie powoduje wyłączenie komputera. Komputer się wyłączył, ale po dwóch sekundach, pyk, włączył się z powrotem. Czyli ani system, ani peryferia nie mają tu nic do rzeczy. Problem jest natury czysto elektrycznej. Gdzieś któryś kondensator na płycie się nie rozładowuje i daje sygnał do włączenia zasilania, jakby zworka była stale zapięta. Jak wypnę kabel zasilający na dłużej (co prawdopodobnie pozwala rozładować się kondensatorowi), problem chwilowo ustaje. Ale tylko chwilowo. Podejrzewam, że wymiana mobo byłaby remedium. Oczywiście komputer da się wyłączyć, trzeba przycisk zasilania na obudowie przytrzymać przez 5 sekund, co uruchamia jakiś mechanizm na niższym poziomie.

    Także nie ma co psów na M$ wieszać, bo mogą być niewinni w tej sytuacji. Mam kilka innych komputerów i żaden się tak nie zachowuje.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 się nie włącza
    By kd78 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 21:56
  2. D700 - nie włącza się
    By teatralniak in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 13:08
  3. D300 nie włącza się
    By jama in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 21:04
  4. D50 - problem - nie włącza się wyświetlacz LCD
    By amadera in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 23:16
  5. Nie włącza się aparat
    By mendzik in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •