Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie Komp do fotografii

    Witam
    chcę po latach złożyć komputer stacjonarny który będzie latał przy pracy na otwartych przynajmniej 100 zdjęciach w LR i trochę w PS. Zaznaczam że komp ma służyć wyłącznie do zdjęć 2D. Nie robię i nie planuje robić filmów ani zupełnie grać w gry. Wolałem zaoszczędzić na karcie grafiki i dać więcej ramu. Jeśli myślicie inaczej poproszę o konstruktywną poradę.

    Mój pomysł to:
    Intel I7 8700K 3.7
    Płyta głowna: MSI Z370-A PRO
    karta grafiki: MSI Geforce GTX 1050Ti X gaming 4GB GDDR5
    Pamięć :Corsair Veneance LPX DDR4 2x16GB 2400 CL14
    Dysk do magazynowania zdjęć: Toshiba P300 Performance 3TB 7200 Dysk do magazynowania zdjęć
    Zasilacz: Silencium Supremo L2 550W
    obudowa: Fractal Design Define R5
    chłodzenie: CPU Noctua NH-D14

    Ze starego kompa biore nagrywarke dvd, Dysk zewnetrzny Transocean 3TB, SSD Good Ram iridium pro240 GB

  2. #2

    Domyślnie

    Zestaw ok. Jedynie tylko ssd w późniejszym terminie możesz wymienić na taki montowany PCIe
    Np.: https://www.mediaexpert.pl/dyski-twa...FZAr4AodViUA1A

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Karta graficzna nie jest ci potrzebna, ma tak znikomy wpływ że służy jedynie jako zbieracz kurzu, bierzesz tylko płyte główną z odpowiednimi wyjściami do monitora, który obsłuży ci spokojnie gpu wbudowany w najnowszym procesorze Intel.
    Za kasę jaka zostanie z karty graficznej wpakuj w dobre pamięci 3000/3200MHz i lepszą płytę główną tak żeby wykorzystać potencjał kręcenia tego procesora i żeby było stabilnie.
    Do tego szybkie SSD np https://www.x-kom.pl/p/346493-dysk-s...2280-nvme.html i będzie zapieprzać aż miło.

    Pamiętaj że chipset Z370 został stworzony tylko dla procesorów serii 8xxx żeby wyciągnąć od ludzi kasę, ściema mocna bo same procesory tego nie wymagały, problem też taki że dla tego chipsetu nie będzie nowych procesorów, nowa seria będzie znowu wymagał nowych chipsetów, platforma intel jest obecnie bardzo zamknięta.
    AMD Ryzen to tej pracy jaką wymieniłeś nie opłaca się, a nowe Ryzen dopiero w marcu, które mają dogonić intela w zegarach co da lepsze wyniki w Lr/Ps.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-12-2017 o 21:25

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Karta Grafiki jest przeciętna bo do 2D cudów nie potrzebuje ale jak juz pracujesz na 16 bitach to chyba co innego? A komp zostanie złożony na lata nie będzie mnie interesowało zmienianie nic poza dokupieniem ssd czy dodatkowego ramu. Za ileś lat złoże nowego kompa jak obecnie robię.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Karta graficzna nie jest ci potrzebna, nie masz żadnego zysku z niej, a nawet często Lr/Ps stwarza problemy wykorzystując gpu, takie gpu jakie jest w procesorze jest wystarczające.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Spoko dzieki. Czekam na coś więcej. Szczególnie że czytałem PS CC wykorzystuje juz parametry pewnych kart graficznych.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wykorzystuje pare funkcji ale ma to znikomy wpływ, a często spowalnia to pracę, ja testowałem to żeby mieć 100% pewności i twierdze że karta graficzna nie ma wpływu na normalną pracę w Lr/Ps, ważniejszy jest wysoki zegar cpu, szybki ram i szybki ssd, to odczujesz i to poważnie w pracy.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    No ok szybsza pamięć powiedzmy 3000MHz, a co jest nie tak z nią i na jaką tą płytę główną?

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Płytę brałbym taką https://www.ceneo.pl/56288051 żeby ładnie wykorzystać w/w procesor, który ma stabilnie działać na ponad 5000MHz, pamięci 3200MHz najlepiej ale jak cena będzie zwalająca z nóg to może być dobra do oc 3000MHz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Karta graficzna nie jest ci potrzebna, nie masz żadnego zysku z niej
    No i nie do końca się zgadzam z tym stwierdzeniem. Właśnie postanowiłem pogrzebać trochę w kompie, na którym standardowo pracuję - w pracy a nie ze zdjęciami. No ale, że jestem na zwolnieniu więc przytargałem go do domu - no i zonk bo karta GeForce 750Ti w rozdzielczości 4096 x 2160 nie mogła więcej jak 30Hz odświeżać obraz - trochę to jednak męczy oczy taka częstotliwość.
    OK, rozumiem że w większości przypadków faktycznie karta nie ma dużego znaczenia - no ale właśnie nie wiadomo do końca co autor wątku podepnie do tego kompa.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 25-12-2017 o 21:14

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komp pod d800
    By piter123789 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 01:32
  2. Komp czy NX?
    By jerezano in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 22:55
  3. komp do zdjęć
    By stock in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 21:11
  4. Komp vs Komp
    By Tomas24 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 17:08
  5. komp sam się resetuje się
    By Jacek B. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •