Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Podpinam obecnie do NECa PA241W pracuje na 60Hz. ale w przyszłym roku będzie to EIZO wesja budzetowa ale tez bedzie 60Hz

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    No i nie do końca się zgadzam z tym stwierdzeniem. Właśnie postanowiłem pogrzebać trochę w kompie, na którym standardowo pracuję - w pracy a nie ze zdjęciami. No ale, że jestem na zwolnieniu więc przytargałem go do domu - no i zonk bo karta GeForce 750Ti w rozdzielczości 4096 x 2160 nie mogła więcej jak 30Hz odświeżać obraz - trochę to jednak męczy oczy taka częstotliwość.
    OK, rozumiem że w większości przypadków faktycznie karta nie ma dużego znaczenia - no ale właśnie nie wiadomo do końca co autor wątku podepnie do tego kompa.
    Seria procesorów Intel 8xxx to układ gpu 630, który na złączu display port ma 4096×2304 60 Hz.

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    No to jak odpuszczę zaplanowana grafe mogę zmienić ram spokojnie na taki? :


    https://www.x-kom.pl/p/360157-pamiec...gn=ceneo_click

    oraz wziąć ta lepsza płytę główna. z czasem kiedys ssd szybszy i ramu

  4. #14

    Domyślnie

    IMHO czego byś obecnie nie wziął z nowych sprzętów w rozsądnej konfiguracji (dla otwartych np. 100 zdjęć jak piszesz 32 GB RAM, a nie np. , będzie naprawdę wystarczające. Pomysł na obróbkę i samo "klikanie" zajmie Ci nieporównywalnie więcej czasu, niż komputerowi przetwarzanie Twoich klików.
    Jeśli innego softu i zastosowań nie planujesz, karta graficzna, tak jak wcześniej sugerowano, praktycznie zbędna.
    Gościnnie.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ferox, co do pamięci do tej pory świetne nawet do ekstremalnego kręcenia były G.Skill Ripjaws 3000MHz CL15 ale żeby mieć 100% pewności to trzeba poczytać testy jak to działa z nowymi procesorami i chipsetami.
    Ogólnie ceny dobrych pamięci są koszmarne i nie pchałbym się w te najdroższe bo to już zabawa dla maniaków szukających każdego jednego fps-a w grach, te co wkleiłeś powinny być bardzo dobre.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Obecnie męcze się ma i5 760 2.8GHz 16GB ramu 1333 tnie sie zdeka jak pracuje. Czekam az suwak sie przesunie masakra przy wielu zdjeciach otwartych, mimo ssd . Mam głęboka nadzieję że planowany będzie latał bo przepłacać też nie chce. Ma smigać jak cos tańszego by smigało chętnie zaoszczędze na monitor czy coś innego. Ale RAWy spore bo z 5DMkIII.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Seria procesorów Intel 8xxx to układ gpu 630, który na złączu display port ma 4096×2304 60 Hz.
    Tylko, skąd ten display port wziąć ? Niestety występuje 2 x HDMI i 2 x DVI . Na tych wyjściach jest tylko 30 HZ .
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 26-12-2017 o 16:09

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Uzywam DVI łącza z monitorem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    DVI na 1920 na 1080 ma 60Hz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    1920x1200

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://allegro.pl/artykul/zlacza-dv...-wybrac-105505

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    A takie pytanie szczerze producent zapewne możliwość podkręcania obu płyt. Co czyni droższą lepsza do podkręcania? Przypominam że gry mnie nie interesują kompletnie.

    https://www.asus.com/pl/Motherboards/PRIME-Z370-A/

    https://www.asus.com/pl/Motherboards...Z370-F-GAMING/

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Tylko, skąd ten display port wziąć ? Niestety występuje 2 x HDMI i 2 x DVI . Na tych wyjściach jest tylko 30 HZ .
    Ale dyskutujemy o propozycji sprzętu dla pytającego, podałem płytę główną na Z370 i oczywiście ma display port, a jak masz stary sprzęt to musisz ratować się dodatkową kartą graficzną żeby mieć display port.

    Pytający ma monitor z tego co napisał 1920x1080 czyli wystarczy mu podłączenie DVI.

    Co do wyboru płyty, możesz brać tańszą i potem walczyć ze stabilnością całego zestawu, lepsza płyta to lepsze zasilanie, poprawne działania z pamięciami po podkręceniu itd.
    Nie sztuka kupić co popadnie i potem mieć procesor podkręcony słabiutko bo inaczej bluescreeny się sypią albo wiesza się system bez powodu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komp pod d800
    By piter123789 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 01:32
  2. Komp czy NX?
    By jerezano in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 22:55
  3. komp do zdjęć
    By stock in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-07-2008, 21:11
  4. Komp vs Komp
    By Tomas24 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 17:08
  5. komp sam się resetuje się
    By Jacek B. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •