Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto

    Mam dylemat w zakupie monitora. Jest to pierwszy monitor monitor za taką kasę i nie chcę sobie strzelić w kolano aby potem nie żałować Wcześniej korzystałem z monitorów za max. 1,5 k zł.
    Byłem już zdecydowany na monitor eizo cg2420. Tylko, że w tej cenie mogę kupić również monitor nec pa272w-cv2 wychodzi ciut taniej z tym, że kupiłbym z nim ewentualnie jakiś kaliblator. Eizo ma wbudowany, a cholernie mało informacji na temat jakości tej kalibracji. Możecie coś więcej powiedzieć o tych monitorach jakie są plusy i minusy.
    Głównie monitor potrzebuje do obróbki fotografii krajobrazu i okazjonalnie jakiś sesji z modelkami. Program do edycji jaki mam to LR CC i PS.


    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli myślisz o NECu to popatrz na monitory z serii spectraview ale EIZO graficzne są ok


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam wspomnianego PA272W... Mimo wszystko jeśli zdecydujesz się na coś innego, to przy tej wielkości patrz tylko na taką rozdzielczość.

  4. #4

    Domyślnie

    Do 6 tys najlepszy jest NEC PA272W-SV2. EIZO CG2420 ma co prawda kalibrator, ale nie jest on kolorymetrem. Normalny, pełnowartościowy jest dopiero w "trzycyfrowych" EIZO CG, ale tu cena >8000 zł.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Do 6 tys najlepszy jest NEC PA272W-SV2.
    Czy ten NEC występuje w kolorze jasnym /nie czarnym/ ?
    Pytam, ponieważ wszystkie akcesoria komputerowe mam jasne.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń, że ten nec będzie lepszym rozwiązaniem.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń, że ten nec będzie lepszym rozwiązaniem.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nie chcesz wydawać +/- 10.000 na monitor Eizo CG XXX to ten Nec jest naprawdę bardzo dobrym wyborem.
    Kolega używa i jest BARDZO zadowolony.
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt
    Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję
    Wszystkim również życzę wesołych i pogodnych Świąt

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Słuchaj czy ta kalibracja będzie dotyczyła również Twojej drukarki? I do tego jakiejś profesjonalnej, aby wykorzystała tą barwę?

  10. #10

    Domyślnie

    Drukarkę niestety muszę kupić bardziej uniwersalą że względu na to, że więcej kasy przynosi mi CAD i jakieś tam projekty, a z fotografią to moje odrodzenie. Sprzęt zmieniam od monitora. Następnie z braku drukarki A3 chcę na początek kupić Epsona L1800. Wiem jakie są jej ograniczenia ale mogę na niej drukować i projekty CAD i fotografie dla mnie lub jakąś wizualizacje dla klienta.
    Ogólnie to chciałem kupić Epsona Supercolor SC-P600. Z tym, że wydruk na niej projektów CAD i wizualizacji byłby po prostu zbyt kosztowny.
    Na początek będę musiał korzystać z laba do bardziej profesjonalnych wydruków.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 02:21
  2. [ Przyroda ] Głównie Rudziki
    By kaliszfornijczyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 11:33
  3. Jaki monitor NIE do foto?
    By grissley in forum Komputery
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 20:44
  4. [ Krajobraz ] Głównie trawa
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 10:14
  5. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •