Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Pytam ponieważ jeśli dla klienta byś drukował w drukarniach to oni i tak wezmą od Ciebie srgb albo cmyk i dobry monitor spoko ale przepłacanie tylu tysi za prace w srgb to nie ma sensu. Uważam wtedy ze NEC czy tańsza wersja Eizo za 3tys i gitara. Ja osobiście korzystam z zajefajnej drukarni nie inwestuje w drukarki tusze mam dobra cene mega jakość i klienci ślubni jak i pojedynczy sa bardzo zadowoleni. No i wydam połowe na monitor mniej niz Ty. No chyba że inne masz priorytety. Uważam że jak masz mega sprzęt skalibrowany i u siebie na wszystkim działasz szczególnie w dużych ilościach ma to sens, inaczej szkoda kasy dla mnie.

  2. #12

    Domyślnie

    Wiesz, chyba nie zrozumiałeś po co ten monitor. Może choćby rzuć okiem na jego parametry?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Posty
    16

    Domyślnie

    Obawiam się że sprzęt nawet za milion złotych mija sie z celem jesli nie będzie wykorzystany odpowiednio. Co mnie parametry. Pytam logicznie do czego ma służyć.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ferox Zobacz posta
    Obawiam się że sprzęt nawet za milion złotych mija sie z celem jesli nie będzie wykorzystany odpowiednio. Co mnie parametry. Pytam logicznie do czego ma służyć.
    Ten monitor ma służyć do obróbki fotografii i okazjonalnie filmów. DO CAD mam odpowiedni monitor 32 więc ten nie będzie do tego celu używany.
    Docelowo będę robił wydruki wszystkie u siebie z tym, że muszę na drukarkę np.: Epsona SC-P800 wyciągnąć unijne pieniądze, a odpowiedni program dopiero we wrzesniu przyszłego roku wystartuje. Więc drukarkę pewnie i kilka innych rzeczy będę mógł kupić na początku 2019.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Docelowo będę robił wydruki wszystkie u siebie z tym, że muszę na drukarkę np.: Epsona SC-P800 wyciągnąć unijne pieniądze, a odpowiedni program dopiero we wrzesniu przyszłego roku wystartuje. Więc drukarkę pewnie i kilka innych rzeczy będę mógł kupić na początku 2019.
    A wystarczy Ci format tej drukarki do projektów CAD? Może celuj w coś w większym formacie (zwłaszcza że za kase EU jak napisałeś)
    Może jakaś formatu A0 byłaby warta rozważenia?
    Epson to dobry kierunek. Używam od lat i jestem bardzo zadowolony.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #16

    Domyślnie

    Do projektów CAD akurat mi A3 wystarczy + ewentualnie rolka, a większe formaty mam może 2 na rok, więc drukarka większa niż A2 za bardzo mi nie jest potrzebna. Choć do września może mi się odwiedzi Z tym, że już z taką drukarką to już fotolab mógłbym otworzyć aby się nie marnowała

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #17

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na kupno monitora.
    Moi jedyni faworyci to:
    1. Eizo CS 2730
    2. NEC PA 242W
    Posiadam kalibrator ColorMunki Photo.
    Pytanie do znawców...który monitor łatwiej będzie kalibrować już posiadanym kalibratorem ? Czy soft obydwu obsługuje ColorMunki Photo ?
    Aktualnie mam Eizo EV 2436, który jest bezpośrednio podłączony do zintegrowanej grafiki z procesora /bez karty graficznej/ i jest o.k. przy rozdzielczości 1920 x 1200.
    Czy też będzie o.k. przy rozdzielczości nowych monitorów 2560 x 1440 ?
    Karty graficznej nie używam, pomimo, że posiadam jakiś model za około 500 zł.
    Kiedyś zrobiłem test szybkości PS /gdzieś tutaj na forum/.
    Z kartą graficzną i bez karty. Oto wyniki:

    i7 4770 bez GPU - około 15 sek.
    Z GPU - około 14 sek. za to zużycie mocy o 65 % wyższe.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  8. #18

    Domyślnie

    Zamiast 242 nie lepiej 272?

  9. #19

    Domyślnie

    Co do drukarek: Proponuję zapolować na używane. Np EPSON PRO3800 / 3880. Da się czasem takie namierzyć sprzedawane przez ludzi kupujących sprzęt za dofinansowania unijne. Drukarka jest bardzo wysokiej jakości, prawdopodobnie najbardziej udany produkt EPSON-a. Eksploatacja rozsądna kosztowo, wydruk obłędnej jakości, format A2+.

    Co do NEC PA242W, model jest właśnie wycofywany. Proponuję ostro się pośpieszyć aby go jeszcze gdzieś znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 15-01-2018 o 13:39
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Zamiast 242 nie lepiej 272?
    Czeski błąd, miało być 272.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 02:21
  2. [ Przyroda ] Głównie Rudziki
    By kaliszfornijczyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 11:33
  3. Jaki monitor NIE do foto?
    By grissley in forum Komputery
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 20:44
  4. [ Krajobraz ] Głównie trawa
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 10:14
  5. Który monitor wybrać (gry i foto)
    By Radosso in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •