Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Rozumiem powody milczenia. A z drugiej strony upadek obyczajów występuje m. in. wskutek nieobecności tych, którzy te obyczaje kształtują na odpowiednim poziomie. Przepraszam za ot, ale jak zobaczyłem wpis 2pompony, musiałem zareagować.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Widać, że albo magiczny sposób trzymania aparatu albo prostowanie w postprocesie masz opanowane w stopniu wyśmienitym - żadna ściana nie chyli się ku upadkowi, filary stoją, ściany nie padają na pysk, pod tym kątem jest wzorowo. A zatem jedna z ważnych podstaw warsztatowych przy zdjęciach architektury jest pod kontrolą - co się chwali.

    Teraz pomyśl o tym, że taka podstawa to naprawdę ważna rzecz, ale nie jedyna, o jakiej trzeba myśleć podczas robienia zdjęć. Na przykład oprócz tego wszystkiego co powyżej, trzeba jeszcze pomyśleć o kadrze - w tym, który zrobiłeś widzę zbyt dużo podłogi, a zbyt mało góry - góra po prostu wygląda jakby była urżnięta w połowie zainteresowania... Ja wiem, że nie zawsze i wszędzie da się ująć wszystko, że często brakuje szerokości obiektywu, ale trzeba sobie jakoś radzić, żeby unikać sytuacji jak tutaj: mam wrażenie, że góra urywa się zbyt gwałtownie w najmniej odpowiednim miejscu, za to dołu jest stanowczo zbyt dużo, to znaczy więcej niż potrzeba...

    Może odwrócenie aparatu w pion, zrobienie zdjęcia magicznym sposobem a potem odpowiednie skadrowanie dałoby lepszy kadr? Wiem, że wtedy z kolei straciłbyś trochę boków, ale może taka sytuacja byłaby lepsza: trochę mniej po bokach, ale za to z górą która nie wygląda jak ucięta.

    Ot, taka luźna uwaga, nie trzeba się przejmować w razie czego.
    Dzięki za uwagi! Właśnie o to chodziło. Co do poprawności technicznej (piony/poziomy) staram się nad tym panować, kadrowanie - muszę powtórzyć plus zapanować nad kolorami.
    Kolejny dość trudny element w tym miejscu - trudno "wstrzelić się" w chwilę, kiedy nikt tam nie łazi i nie wchodzi w kadr.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    ...trudno "wstrzelić się" w chwilę, kiedy nikt tam nie łazi i nie wchodzi w kadr...
    Ze statywu rób kilka takich samych klatek, aby ludkowie byli w różnych miejscach czyli się przemieszczali w kadrze
    Później składasz np. panoramę z tych ujęć, i ludków się usuwa.
    Zazwyczaj. Chyba że ich bardzo dużo to problem.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Ze statywu rób kilka takich samych klatek, aby ludkowie byli w różnych miejscach czyli się przemieszczali w kadrze
    Później składasz np. panoramę z tych ujęć, i ludków się usuwa.
    Zazwyczaj. Chyba że ich bardzo dużo to problem.
    Aha, jasne! Ewentualnie - dać długi czas żeby ludków rozmyć. Takie ujęcia też mi się dość podobają.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Dla mnie najważniejszy efekt tego zdjęcia, to przywołanie w pamięci czasów jak się po tych schodach 40 lat temu chodziło.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Dla mnie najważniejszy efekt tego zdjęcia, to przywołanie w pamięci czasów jak się po tych schodach 40 lat temu chodziło.
    Witaj wśród Absolwentów ! Ja tam się kręcę troszkę krócej, od 35 lat...
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] City Hall i Tower Bridge
    By tbogdanowicz in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 23:55
  2. [ Architektura ] Schodami do góry - City Hall
    By biegly in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 20:59
  3. [ Architektura ] Belfast City Hall
    By browarek in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 15:55
  4. [ Architektura ] Dublin ze szczytu Libertu Hall
    By charmside in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 09:30
  5. [ Architektura ] City Hall w Londynie
    By slonio in forum Architektura
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •