Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pocztówka z Kapsztadu.

    Nie miałem zbyt dużo czasu. Starałem się go jak najbardziej wykorzystać. Nie miałem komfortu wyboru pory dnia . Zdaję sobie sprawę , że zdjęcia mogłyby być lepsze ale postaram się podzielić tym co mam. Mam nadzieję , że nadrobię trochę komentarzem.

    1.
    Victoria & Alfred Waterfront - znajduje się na terenie najstarszego czynnego portu RPA. Charakterystyczne , pierwsze na liście i najczęściej odwiedzane miejsce w mieście przez turystów i mieszkańców. Można tu znaleźć moc atrakcji, różnorodności kulinarne i …zrobić zakupy w ponad 450 różnych sklepach.
    Najciekawsze dla mnie. Patrząc od lewej widzimy czerwony budynek . Jest to Clock Tower. Został wybudowany w 1882 w stylu gotycko/wiktoriańskim i pełnił funkcję kapitanatu portu. Na piętrze znajduje się lustrzana sala z której kapitan portu obserwował całą portową aktywność . Na parterze znajduje się urządzenie , które służyło do mierzenia wysokości pływu dla statków wchodzących i wychodzących z portu. Zaraz koło niego charakterystyczny African Trading Post . Wybudowany w 1904 roku, kiedyś budynek kapitana portu dzisiaj sklep , którym można kupić wyroby artystyczne praktycznie z każdego zakątka Afryki i każdej kultury afrykańskiej. Zatrudnia około 60 stałych pracowników i około 500 „łowców skarbów” podróżujących po całej Afryce w poszukiwaniu wyrobów rękodzielnictwa artystycznego. Za nimi znajduje się muzeum marynistyczne. Reszta budynków to w tej chwili restauracje i sklepy.
    Nazwa Victoria and Alfred została nadana na cześć Księcia Alfreda , drugiego syna Królowej Victorii, oraz oczywiście jego matki. Odwiedził on Kolonię Cape pierwszy raz w 1860 jako 16 letni midshpman. Był on pierwszym członkiem rodziny królewskiej widzianej tu przez kolonistów.

    Nad wszystkim góruje Góra Stołowa (afrikaans Tafelberg, ang. Table Mountain) – będąca symbolem Kapsztadu góra znajdująca się w północnej części łańcucha górskiego południowego krańca Przylądka Dobrej Nadziei. Góra Stołowa stała się symbolem Kapsztadu, a jej uproszczony wizerunek (wraz z Diablim Szczytem i Głową Lwa) widnieje na fladze tego miasta. Na jej szczyt można dostać się za pomocą kolejki linowej. Niestety nie miałem szczęścia . Ze względu na gęste chmury oraz silny wiatr nie mogłem dostać się na szczyt.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	925,0 KB
ID:	2321

    2.
    Cape Wheel - Widoczny z daleka , charakterystyczny element Victoria & Alfred Waterfront. Korzystając z niego można podziwiać spektakularne widoki Góry Stołowej, nabrzeża, miasta, wyspy Robben i nawet widoki spoza granic miasta - o ile pozwala na to widzialność.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	1,06 MB
ID:	2322

    3.
    Dach Galerii Alfred Mall ,która oferuje najlepsze dzieła sztuki współczesnej w RPA. Ta niedawno odnowiona galeria powstała w 1994 roku i jest wizytówką najbardziej ekscytujących i utalentowanych artystów w RPA. Galeria zawiera najlepsze oryginalne obrazy, rzeźby, biżuterię, sztućce, ceramikę, tkaniny i wyroby rzemieślnicze znanych artystów południowoafrykańskich. Galeria znajduje się naprzeciwko wejścia do luksusowego hotelu Victoria & Alfred.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	668,4 KB
ID:	2323

    4.
    African Trading Post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	704,7 KB
ID:	2324

    5.
    African Trading Post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	903,5 KB
ID:	2325

    6.
    Simonstad. Miasteczko mijane po drodze do Cape Point i Przylądek Dobrej Nadziei. Simonstad od 200 lat stanowiło bazę morska, najpierw Royal Navy a potem i obecnie marynarki RPA. Położone nad Fałszywą Zatoką (False Bay) , nazwane od mienia pierwszego gubernatora pierwszego gubernatora Kolonii Przylądkowej - Simona van der Stel.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	820,5 KB
ID:	2326

    7.
    Stara latarnia morska na szczycie Cape Point. Cape Point jest przylądkiem na południowym krańcu Półwyspu przylądkowego. Bywa mylony z Przylądkiem Dobrej Nadziei , od którego oddalony jest o około 2 kilometry. Cały ten obszar stanowi teren rezerwat Przylądka Dobrej Nadziei w Parku Narodowym Gór Stołowych. Cape Point był nazwany przez Bartolomeu Diasa "Przylądkiem burz" w 1488. Miejsce to było traktowane z szacunkiem przez żeglarzy od stuleci. W dzień był to punkt orientacyjny a nocą i we mgle było zagrożeniem przez gwałtowne burze i niebezpieczne skały, które przez stulecia zaśmiecały wrakami statków okoliczne wybrzeża. 1859 roku ukończono pierwszą latarnię morską, która wciąż znajduje się na wysokości 238 metrów nad poziomem morza na najwyższym odcinku szczytu i jest obecnie wykorzystywana jako centralny punkt monitorujący dla wszystkich latarni morskich na wybrzeżu Afryki Południowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	2327

    8.
    Klify Cape Point. Na końcu widać nową latarnie morską.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,21 MB
ID:	2328

    9.
    Klif Cape Point.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	1,55 MB
ID:	2329

    10.
    Ze względu na obfitość pokarmu okolice stanowią jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwowania ptaków morskich. Cape Point jest jednym z kilku miejsc w Afryce Południowej gdzie ptaki morskie rozmnażają się i żyją na klifach kontynentalnych. Można tu podziwiać albatrosy, mewy południowe, pustułkę skalną , kormorany, głuptaki, czarnego afrykańskiego ostrygojada i inne. Mając trochę szczęścia można zobaczyć afrykańskiego sokoła wędrownego. Podobno najszybszego ptaka na świecie , który może się rozpędzić do około 280km na godzinę pikując w ataku na zdobycz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	978,9 KB
ID:	2330

    11.
    Czarnotek rudoskrzydły. Ptak z rodziny szpakowatych obficie występujący w Afryce. Za nim w tle nowa latarnia morska Cape Point.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	2331

    12.
    Szlak latarnika do nowej latarni Cape Point.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	940,1 KB
ID:	2332

    13.
    Nowa latarnia Cape Point. Została wybudowana na wysokości 87 metrów nad poziomem morza w 1919 roku i zelektryfikowana w 1936 roku. Znajduje się prawie na samym końcu przylądka. Została wybudowana z dwóch przyczyn. Pierwsza : stara latarnia , która znajduje się wyżej była zauważana przez statki zbyt „ wcześnie” i powodowała ,że statki opływające przylądek na wschód zbliżały się zbyt blisko wybrzeża. Druga: na dużej wysokości starej latarni – często panuje mgła i latarnia może być kompletnie niewidoczna. Rozbicie się Portugalskiego liniowca „Lusitania „ 18 Kwietnia w 1911 roku było jedną z bezpośrednich przyczyn relokacji latarni. Światło latarni z zasięgiem 101 km i intensywnością 10 mega kandeli jest najsilniejszym światłem na wybrzeżu Południowo Afrykańskim .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	1,57 MB
ID:	2333

    14.
    Chacma babon ( pawian niedźwiedzi )zwany również jako Cape babon. Powszechnie występujący na Cape Point.. Ich zachowanie czasami podobne do ludzi jest niezwykle popularne wśród turystów , którzy robią im zdjęcia na pamiątkę spotkania „ dzikiej przyrody w Afryce”.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	1,51 MB
ID:	2334

    15.
    Dzikie strusie , które również są powszechne w okolicach Cape Point and Cape of Good Hope.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	1,28 MB
ID:	2335

  2. #2

    Domyślnie

    17.
    Przylądek Dobrej Nadziei.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	1,23 MB
ID:	2336

    18.
    Wybrzeże i skały Przylądka Dobrej Nadziei.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	989,5 KB
ID:	2337

    19.
    Koniec wyprawy na Cape Point. Powrót i podziwianie okoliczności przyrody.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	913,7 KB
ID:	2338

    20.
    Ten budynek to hołd dla Sydney Harold Skaife, entomologa, który entuzjazm przyczynił się do ustanowienia rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei w 1939 roku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	890,2 KB
ID:	2339

    21.
    Teren rezerwatu . W pierwszej chwili myślałem , że to owce ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	2340

    22.
    A to nie owce tylko Helichrysum vestitum. Jak mogłem na to nie wpaść.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	1,19 MB
ID:	2341

    23.
    To wiedziałem od razu. Przecież to Pincushion Protea Leucospermum Cuneiforme.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	1,13 MB
ID:	2342

    24.
    Boulders Beach. Plaża otoczona granitowymi głazami , od których wzięła nazwę. Wiek granitowych głazów określa się na 540 milionów lat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	1,22 MB
ID:	2343

    25.
    Widok na False Bay z Boulders Beach. Fałszywa zatoka zawdzięcza swoją nazwę błędnym wierzeniom żeglarzy w czasie pierwszego okrążania Afryki, których rozczarowanie było wielkie, gdy zdali sobie sprawę, że jeszcze nie opłynęli Przylądka, a tym samym nie dotarli do Kapsztadu. The False Bay ma około 41 km szerokości i jest fałszywie często przypisywana do Oceanu Indyjskiego. Jednak jest tutaj także Atlantyk, który jest zwykle o kilka stopni cieplejszy niż na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Przylądkowego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	1,14 MB
ID:	2344

    26.
    Pingwiny afrykańskie na Boulders Beach. To słynna kolonia pingwinów w Kapsztadzie. Znajdująca się tuż za Simon's Town na pasie białego piasku z ogromnymi głazami. Afrykańskie pingwiny są tu tylko od 1982 roku, kiedy przybyła oryginalna para. Po zliczeniu w 1997 r. znajdowało się tu około 2 350 ptaków, a szybko doszło do kolonii, kiedy dołączyły do nich ptaki z Dyer Island. Jednak do 2012 roku pary hodowlane spadły do 400.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	963,9 KB
ID:	2345

    27.
    Ostrzegam: są gatunkiem zagrożonym ale boleśnie dziobią gdy zbliżysz się zbyt blisko.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	1,24 MB
ID:	2346

    28.
    Niektóre pingwiny sfrustrowane ciągłym życiem w zimnej wodzie i na mokrym piasku , odłączają się od stada , obrastają gęstym futrem i zaczynają nowe życie w otaczających plażę krzakach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	1,82 MB
ID:	2347

    29.
    Powrót do miasta. Kapsztad.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	1,25 MB
ID:	2348

    30.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	1,01 MB
ID:	2349

    31.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	1,02 MB
ID:	2350
    Ostatnio edytowane przez seawolf001 ; 20-12-2017 o 17:22

  3. #3

    Domyślnie

    32.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	1,19 MB
ID:	2351

    33.
    Greenmarket Square to pchli targ w centrum Kapsztadu. Doskonałe miejsce do zakupienia pamiątek przez turystów.Pamiątki wytwarzane lokalnie a nie sprowadzane z Chin.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	1,31 MB
ID:	2352

    34.
    Greenmarket Square

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	2353

    35.
    Greenmarket Square i okoliczne kafejki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	1,45 MB
ID:	2354

    36.
    Dla kontrastu. Kapsztad to bardzo specyficzne miasto. Już tu kiedyś byłem. Nie śmiem napisać , że w lepszych czasach bo nie wiem co tam ktoś może sobie pomyśleć. Taki tygiel z zupą , która już wykipiała a teraz bardziej lub mniej burzliwie się miesza i wydaje mi się , że powoli staje się zbyt słona i niezjadliwa. Slumsy w Langa. Wizyty tutaj nie znajdziemy w ofercie turystycznej. Miasto wstydzi się tego miejsca. Nie wozi się tu turystów. Trzeba załatwić sobie wycieczkę tutaj we własnym zakresie. Langa to przedmieście w Kapsztadzie. Została założone w 1923 roku. Podobnie jak Khayelitsha, Langa jest jednym z wielu obszarów w Afryce Południowej, które były przeznaczone dla Czarnych Afrykanów przed epoką apartheidu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	1 018,6 KB
ID:	2355

    - - - - kolejny post - - - - - -

    jeśli ktoś jest zainteresowany reportażem z tego miejsca to zapraszam tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286472
    Ostatnio edytowane przez seawolf001 ; 20-12-2017 o 17:24

  4. #4

    Domyślnie

    Z podziękowaniem za fajną i urozmaiconą foto relację z ciekawego i egzotycznego kraju.
    Gdybym tam zawitał, to pewnie pstrykałbym "gęsto", do przysłowiowego zagrzania matrycy, bo tematów i widoków godnych upamiętnienia jest pewnie co krok.

    Nie zrobiłeś jakiegoś "portretu" pojedynczemu pingwinowi (nie licząc tego na drzewie ) lub w ciaśniejszym kadrze grupy kilku z nich?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Z podziękowaniem za fajną i urozmaiconą foto relację z ciekawego i egzotycznego kraju.
    Gdybym tam zawitał, to pewnie pstrykałbym "gęsto", do przysłowiowego zagrzania matrycy, bo tematów i widoków godnych upamiętnienia jest pewnie co krok.

    Nie zrobiłeś jakiegoś "portretu" pojedynczemu pingwinowi (nie licząc tego na drzewie ) lub w ciaśniejszym kadrze grupy kilku z nich?

    Fajnie, że się spodobało i jestem mile zaskoczony, że ktoś czyta opisy
    Spróbuję znaleźć jakiegoś pingwina w portretowym wydaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też czytam opisy. Wszystko co napisałeś było dla mnie bardzo interesujące, fotografie dobrze ilustrują opis. Super relacja, bardzo ci za nią dziękuję. Uprawiasz fotografię (jak rozumiem) bliską memu sercu. Jedziesz, zwiedzasz, starasz się coś zrozumieć. A przy okazji robisz zdjęcia, które są skutkiem wyprawy, a nie jej celem. A zdjęcia po prostu fajne i porządne.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Pocztówka - jak to mawiała niegdyś młodzież - na wypasie! Ja też czytam opisy i myślę, że dają wiele - tym bardziej, że napisane ze swadą. Chętnie przeczytam i obejrzę więcej takich pocztówek!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    o @2pompony wrócił
    cieszy mnie to bardzo
    a w temacie, fajne zdjęcia z fajnego miejsca okraszone fajnymi opisami = fajne to
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziekuję wszystkim za miłe i motywujące komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Z podziękowaniem za fajną i urozmaiconą foto relację z ciekawego i egzotycznego kraju.
    Gdybym tam zawitał, to pewnie pstrykałbym "gęsto", do przysłowiowego zagrzania matrycy, bo tematów i widoków godnych upamiętnienia jest pewnie co krok.

    Nie zrobiłeś jakiegoś "portretu" pojedynczemu pingwinowi (nie licząc tego na drzewie ) lub w ciaśniejszym kadrze grupy kilku z nich?
    NickOnMe

    Coś takiego może być?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9767.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	844,0 KB
ID:	2401

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9943.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	1,32 MB
ID:	2402

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9945.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	1,38 MB
ID:	2403

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] pocztówka z N.
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 17:17
  2. [ Krajobraz ] Pocztówka...
    By maniak666 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 23:14
  3. [ Krajobraz ] Pocztówka z ...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 13:44
  4. [ Krajobraz ] Pocztówka z...
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 17:22
  5. [ Krajobraz ] Tak tam pocztówka
    By kwadratt in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 12:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •