Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Ja jak kupuję używki w Szwecji to zawsze odbieram je osobiście od sprzedających.

  2. #12

    Domyślnie

    Jesli chodzi o wysokie iso to popatrz na testy Optyczne.pl, jest tam fajna porownywałka, smiem twierdzic ze wedlug niej D4 jest lepszy.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  3. #13

    Domyślnie

    U Was tam w tych Sztokholmach, czy Winnipegach to wiadomo, że martyca zmrożona do minus 40C będzie lepsza na wysokim ISO.

  4. #14

    Domyślnie

    D4s lepiej trzyma detali, DR i kolor niż D4 na wysokich iso. Generalnie większość testów wykazuje że d4s ma bardziej detaliczny obrazek, praca z RAWami wydaje się to potwierdzać, choć wydaje mi się że różnica nie ma specjalnego znaczenia. Testy które spotkałem na zagranicznych forach, podają też że D4s ma większą rozdzielczość rejestrowanego obrazu na wysokim iso niż 1dX - przy okazji jak odszukam linki to zapodam. Do tego więcej plików z D4s jest trafiona idealnie w punkt więc ostrzejszych.
    D4s ma zdecydowanie lepsze JPGi niż D4 (wg mnie od 1dX też, ale ja po prostu nie lubię odszumiania cieni w canonie)
    1dX ma niestety wstrętne cienie przy niskich iso - gorsze niż D5 - który uchodzi za najgorszego pod tym względem nikona
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Koleś który sprzedaje 1dx podeslal mi parę RAWów z puszki z podpiętym canonem 135 2.0 i faktycznie jest tak sobie. Oczekiwałem trochę więcej. Chyba faktycznie zapoluję na d4s. Chyba że nikon wypuści coś fajnego w tym roku.

  6. #16

    Domyślnie

    Viking89 w tym przypadku to nie sprzęt jest ograniczeniem tylko operator sprzętu. Zamiast zmieniać aparat cztery razy w roku proponuję zainwestować w pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego naświetlania zdjęć, kadrowania i obróbki. Zobaczysz, że wtedy będziesz w stanie zrobić fajne zdjęcia każdym współczesnym aparatem

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Koleś który sprzedaje 1dx podeslal mi parę RAWów z puszki z podpiętym canonem 135 2.0 i faktycznie jest tak sobie. Oczekiwałem trochę więcej. Chyba faktycznie zapoluję na d4s. Chyba że nikon wypuści coś fajnego w tym roku.
    Tez mi się wydaje, że trzeba polować na D4s.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #18

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o to że d4 mnie ogranicza. Nawet d700 w niczym mnie nie ograniczało. Po prostu jestem gadżeciażem i lubię nowe zabawki, które dają mi nowe możliwości. Na razie mnie stać na to żeby sobie zmieniać puszki to czemu nie dać sobie odrobiny przyjemności A kursów i nauki też nigdy zanie duzo

  9. #19

    Domyślnie

    to idź na całość D5 ma jeszcze więcej detalu i lepiej go trzyma na wysokim iso.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Tak jest! Gadzeciarstwo, aparaciarstwo i wszelkie inne syndromy zbieractwa to jest to... Też to mam. U mnie stanęło niedawno na złotym pudełku z napisem F5...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z Canona na Nikona
    By Clarus11 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 20:17
  2. Z Canona na Nikona
    By nieludzki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 13:52
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 20:03
  4. Zmiana nikona na canona :) Może ktoś mnie przekona
    By havk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 19:22
  5. Zmiana systemu Canona na Nikona
    By Dr Eko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 10:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •