Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyzwalacze radiowe z obsługą TTL - czy będą działać z każdą lampą?

    Witam,
    W dalszym ciągu kombinuję z rozbudową światła błyskowego i mam kolejne pytanie - czy zestaw nadajnik + odbiornik radiowy z pełną obsługą TTL (np. nawigator x albo YN 622n II) obsłuży tryb TTL z aparatu w każdej lampce z TTL, którą się podłączy sankami na odbiornik? Logika wskazywałaby, że tak, ale się wolę upewnić. Konkretnie chcę odpalać radiowo dużą lampę oraz "malucha" Meike. Oczywiście duża też musi mieć odbiornik (własny albo dostawiony), ale chodzi mi o to, czy ta mała lampa też zadziała wtedy? Ewentualnie - czy mogę jako dużą lampę też dokupić coś z innej firmy, niż producent wyzwalacza radiowego?
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Teoretycznie każda lampa z TTL będzie w pełni działać (czyli pełne sterowanie i wyzwalanie) z takim wyzwalaczem, ale tylko teoretycznie. Gwarancja jest tylko dla lamp producenta danego wyzwalacza i lamp systemowych.
    Lampy innych producentów mogą nie działać, bo to tylko mniej lub bardziej udane łamania komunikacji aparatu z lampą i są znane takie przypadki.
    Natomiast niemal każdą lampę będzie można wyzwolić w trybie manualnym. Do tego nie trzeba żadnej komunikacji i jeśli lampa wyzwala się z aparatu, to będzie dało się ją wyzwolić z wyzwalacza.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą informację! Właśnie o to mi chodziło (gwarancja działania - lampy systemowe+ten sam producent). Czyli pewnie dużą lampę kupię Strobossa 60 i wyzwalacze nawigator, a tę małą (jako uzupełnienie) będę próbować odpalać w trybie manualnym na niepełnej mocy, gdyby nie działała w trybie ttl.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. YongNuo RF-603 - czy takie kofiguracje będą działać?
    By mardyl1 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 16:14
  2. wyzwalacze radiowe - nie do lamp
    By TMB in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •