Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec... Tak czy nie?

    Aparat do zdjęć już mam, pełną klatę, ale nie kręci on filmów. Mam też duży zestaw obiektywów Nikona. Manualne i AF.

    Myślałem długo nad kupnem jakiegoś body do filmów, ale przyznam szczerze, że szkoda mi pieniędzy na coś, co jest tylko zabawą dodatkową w stylu 'filmik z urodzin u cioci'. Odpuściłem więc od razu tematy w stylu D800, D600 itd. Zacząłem schodzić w kierunku tanich czterocyfrowych modeli Dxxxx), ale one jednak już są za bardzo ograniczone (mało możliwości ustawień parametrów obrazu, niski fps itd).

    Jako, że AF podczas kręcenia lustrzanką to totalny mit, to zastanawiam się czy nie ma jakiegoś bezlusterkowca z matrycą w miarę zbliżoną do APS-C (wiadomo, że nie ma co marzyć o FX), pod którego mogę podpiąć przejściówkę a pod to szklarnię Nikona. Dobrze, aby mnożnik nie był większy niż 2x, żebym miał jednak jakiś szeroki kąt.

    Sony, Canon, Panasonic, Samsung? Zupełnie nie ogarniam tego segmentu sprzętu...

    Chcę mieć matrycę, która w miarę dobrze sobie radzi w słabym świetle (byleby było lepiej od telefonu), muszę mieć możliwość ustawiania fps na takie prędkości, jak 24, 30, 60 i 120 (jak się da wyżej to spoko). Fps musi być stabilny, czyli nie jak w telefonach, że ustawisz 30fps ale jak jest ciemno to aparat nawala 18fps. Wystarczy FullHD, nie potrzebuję 4K.

    Marzenie obłąkanego gościa, czy jednak jest coś, co mieści się w tych parametrach i kosztuje niewiele?
    Pozdrawiam, Nubius

  2. #2

    Domyślnie

    Kazda alfa 6xxx powinna być ok, gh4/5 i jest wypas.

  3. #3

    Domyślnie

    Ze swojej strony mogę polecić któryś za Samsungów NX.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  4. #4

    Domyślnie

    nikon 1 j5. Kręci świetne filmy. Zdjęcia przy dłuższym naświetleniu wychodzą mega dobrze.

  5. #5

    Domyślnie

    Alfa 5100 budżetowo . Dobre fhd

    Lumix lx100 z dobrą optyką

    Ewentualnie domy a6300 jeżeli 4k i dobra jakość

    Ja do video brałbym teraz coś lekkiego do gimbala czyli właśnie a5100 lub lx100
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  6. #6

    Domyślnie

    A ja bym nie brał jeśli na fabrycznym obiektywie bo a5100 nie ma stabilizacji. Miałem sony bezlusterkowca też nie miał i powiem denerwowało mnie to trochę jak kręciłem z ręki.
    Z drugiej strony sony zaczęło bardzo skąpić na materiałach w nowych tańszych bezlusterkowcach w porównaniu do tych bliżej 2010r nie są to aparaty na lata jeśli ktoś dużo używa wiem bo widziałem kilka na ekspozycji i usterki te same. Chciałem stary na nowszy wymienić i odpuściłem. Teraz bym polecił raczej J5 i nie zapominał że ich zaletą jest minimalizm więc nie czepiałbym się tak bardzo parametrów. Wolałbym też kitowy obiektyw w nikonie niż soniaku

    Z 60 klatek i więcej się wyrasta , też mam ale kręcę zazwyczaj w 30klatkach rodzinę i inne pamiątki. 60 klatek już obraz jest taki zbyt wygładzony sztuczny nie mogę na to patrzeć z tego się szybko wyrasta, więc jeśli ktoś nie potrzebuje to nie warto patrzeć na to jako kryterium wyboru.
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 08-05-2018 o 14:03

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli odpuściłbyś FPS, A6k pasuje elegancko...

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec do 2tys ?
    By Maly.Psikus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 19:45
  2. Bezlusterkowiec do 2500 zł
    By BialyBST in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 11:28
  3. D5100 czy bezlusterkowiec...
    By Verr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 16:24
  4. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  5. Bezlusterkowiec Pentaxa
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •