Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Live View w nocy

    Panowie jak jest z tym Live View, nikon d5100, kastrat, którego dostałem,
    oglądałem filmiki z nikonem d600, jak kolo robił fotki w nocy, tam jak przełączył na tryb Live View,
    od razu w trybie M miał elegancki podgląd na żywo, czyli w ciemnicy miał wszystko rozjaśnione na ekraniku, że mógł ostrzyć manualnie i widzieć kadr,
    w tym badziewiaku jak wł. Live View nie widzę prawie nic, jest ciemnica, chyba że większe skupisko świateł, chodzi o gwiazdy w nocy,
    Czy te d5XXX są pozbawione tego "nocnego" podglądu?
    Czy seria 7XXX też ma taki ficzer?
    Nie wiem, czy dobrze się wyraziłem, abyście zrozumieli o co mi chodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem o jaki "nocny podgląd" chodzi ale d5100 z powodzeniem ostrzyłem przez Live View w nocy. Co prawda nie fotografowałem gwiazd ale polecam ostrzyć na jakiekolwiek światła na horyzoncie, nawet na tym gównianym ekraniku coś powinno być widać

  3. #3

    Domyślnie

    Ustaw kamere na tripodzie. Wlacz live view. Wybierz manual (w kamerze i obiektywie) Ustaw najwieksza przyslone w obiektywie (pojecia "najwiekszy" i "najmniejszy w odniesieniu do przyslony moga byc roznie rozumiane- "najwieksza" to np. 1.4), ustaw dlugi czas i wieksza iso-speed- najprawdopodobniej bedzie wszystko na ekranie widoczne. Ustaw recznie ostrosc. Zmniejsz przyslone do wymyslonej przez ciebie wielkosci, ustaw wymyslony przez ciebie czas, iso-speed najmniejszy jaki mozna i nacisnij migawke- pamietaj o opoznieniu- kamera po tym jak ja w rekach miales chybocze pare-parenascie sekund. Pocwicz w domu.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 16-12-2017 o 11:15
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    koberek, kolo miał poprawnie ustawioną ekspozycje, ty niepoprawnie, miedzy D5100, a D600 jest przepaść ale nie o to chodzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chodzi przypadkiem o funkcję "Podgląd ekspozycji"?

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2014
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja w D7000 mam tak, że po mimo trybu M, ustawienia poprawnej ekspozycji, po przełączeniu na tryb LiveView aparat sam zmienia czas naświetlania na 1/30 sekundy, z tego co pamiętam w 5100 jest podobnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    (pojecia "najwiekszy" i "najmniejszy w odniesieniu do przyslony moga byc roznie rozumiane- "najwieksza" to np. 1.4),
    Np. 1.4 to jest najmniejsza przysłona, bo jak sama nazwa wskazuje - najmniej przysłania matrycę. Największe przysłony najwięcej przysłaniają, np 16, 18

  8. #8

    Domyślnie

    @yasiu dziekuje
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Wiedziałem, że źle wytłumaczę o co chodzi,
    że do d600 jest przepaść to ja wiem, wiem także jak ustawić ekspozycję.
    Fotografuję w nocy krajobraz z gwiazdami, ustawiam poprawną ekspozycję, przełączam na live view i nic nie widzę na ekraniku,
    gościu tak zrobił jak ja i na ekranie widział co się dzieje w kadrze, tak jakby aparat rozjaśnił, zasymulował podgląd.


    Cytat Zamieszczone przez Kolzwer Zobacz posta
    Ja w D7000 mam tak, że po mimo trybu M, ustawienia poprawnej ekspozycji, po przełączeniu na tryb LiveView aparat sam zmienia czas naświetlania na 1/30 sekundy, z tego co pamiętam w 5100 jest podobnie.
    No właśnie, coś w tym stylu, poniżej tych 1/30 aparat już nie reaguje, czyli nie symuluje ekspozycji.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem o co ci chodzi ale na przykładzie D600, ustawiam ekspozycje przez wizjer i mam przykładowo f/2.8 1/10s ISO 800, włączam Lv i dostaje 1/30s i f/2.8 i do tego ustawiam sobie ISO np na 3200, to jest tryb manulany, musisz zrozumieć jak działa Lv że nie da się ustawić dłuższych czasów jak 1/30s bo to jest najdłuższy czas jaki jest potrzebny do utworzenia jednej klatki w czasie jeden sekundy, to takie tłumaczenie mało fachowe ale żeby to zrozumieć.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-12-2017 o 13:53

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. live view na ipadzie
    By irmcher in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:40
  2. [D5100] Live view na TV
    By cralt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 00:48
  3. Live view i mf check live view?
    By quo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 03:43
  4. Live View
    By tbogdanowicz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 11:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •