Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dziwne zachowanie N 35-70 2,8

    Cześć, to mój pierwszy post tu więc nie krzyczcie jak coś nie tak.

    Problem mam następujący. Obiektyw Nikkor 35-70 2,8 (nie-D, ale to chyba bez znaczenia) źle komunikuje się z body. Polega to na tym że body na ułamki sekund przestaje widzieć obiektyw. Oczywiście efekt jest taki że aparat wariuje.
    Styki przeczyszczone, body (Nikon D700) doskonale działa z innymi obiektywami np. N24-105 4, 85 1.8, czy nawet Samyangiem 14mm (z czipem). Czasem tylko ma podobny problem z N 80-200 2.8 AF-S (ale tu podejrzewam wytarty zarówno bagnet jak i mocowanie obiektywu - swoje już przepracowały).

    A tym z konkretnym szkłem, które skądinąd bardzo lubię, wygląda to na problem połączenia elektrycznego. Mechanicznie siedzi dobrze i nawet nie drgnie.

    Czy ktoś miał podobny problem, a może jet na to jakieś remedium? Może coś odpięło się i nie styka w obiektywie?

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj na forum.
    Mam 35-70 2.8 D. Bardzo dobrze współpracuje z D700. Skoro styki są przetarte (odtłuszczone), to proponowałbym podpiąć Twój obiektyw do innego D700, lub innego korpusu obsługującego "śrubokręt" i sprawdzić czy będzie OK. Możliwe, że do tego obiektywu musiałby zajrzeć nasz forumowy kolega zajmujący się naprawami takiej optyki.

  3. #3

    Domyślnie

    A może problem jest z poruszającym się pierścieniem przesłony? Powinien być zablokowany przełącznikiem, w tych wersjach bez "D" to jest takie dziwne "cuś", co w bardziej zużytych obiektywach różnie działa. Ja miałem coś takiego w 80-200 pompce bez "D" dawno temu. Pierścień przesłony jak nie jest zablokowany, to wystarczy że drgnie tylko kawałek i już jest problem.
    W d700 miałem też inną rzecz - zacinający się pierścień do mechanicznego odczytu przesłony. On musi współpracować z pierścieniem przesłon -tzn przy elektrycznym przenoszeniu musi być w określonej pozycji.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam innego D700 ani drugiego cyfrowego body ale podpiąłem do F80 i działa super. Nic nie przerywa. z F90X też problemu nie ma.
    Fakt, że oba analogi są mało używane, a D700 już ma nieźle wytarty bagnet, ale z innymi obiektywami jest ok.

  5. #5

    Domyślnie

    To może kwestia luzu na bagnecie i jego blokadzie? Jak bagnet jest wytarty, to pewnie sprężynki dociskające też są słabsze i wtedy obiektyw może się trochę "ruszać" nawet jak jest prawidłowo założony. Spróbuj bardzo delikatnie "pokręcić" zamocowanym obiektywem przy zamkniętej blokadzie, czy się lekko nie rusza?
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #6

    Domyślnie

    Rzeczywiście lekko się rusza, wszystkie obiektywy tak się lekko ruszają w moim D700, ale tylko 35-70 traci kontakt z body.
    Trochę podgiąłem blaszki wokół bagnetu dociskające obiektyw do body i problem się zmniejszył.

    Dzięki!

  7. #7

    Domyślnie

    Cieszę się, że coś podpowiedziałem.
    Pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie 35/1.8 i 55-300/4.5-5.6
    By fotoon in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 20:32
  2. Dziwne zachowanie SB-800
    By szumigt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 17:23
  3. dziwne zachowanie 2
    By lemur126 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 20:03
  4. dziwne zachowanie
    By lemur126 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 13:40
  5. N 24-70 dziwne zachowanie AF
    By adam1919 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 11:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •