Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Torba na sprzęt lub pokrowiec na obiektyw

    Hej.

    Posiadam torbę LowePro TopLoader 65W, która idealnie mieści body z kitowym 18-105. Niestety jest już zbyt mała, żeby zmieścił się tam podpięty T70-300. Rozmyślam dwie opcje:

    1. Zakup nowej torby, która pomieści oba szkła, ewentualnie lampę i filtry. Jeżeli ta opcja to co wybrać? W oko wpadła mi wstepnie Benro Beyond S30.
    2. Zakup pokrowca na obiektyw i doczepienie go do aktualnej torby. Myślę o LowePro Lens Case, tylko nie wiem, w którym Tami byłby bardziej dopasowany, czy w 11-14 czy 9-16?

    Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy lepsza większa torba, czy mniejsza z doczepką?
    D5100 + N18-105 + T70-300

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem Że mam obecnie podobny problem. Zmieniłem sprzęt i mój Crumpler Pretty Bpy 5500 jest teraz zdecydowanie za mały. Obecnie chcę upchnąć w jedną torbę D600, 70-200, 28-75, lampę (a niebawem 2), tulipany, i jakieś pierdoły typu baterie. karty pamięci, odbiorniki i nadajnik do błyskania. I dylemat mam jak cholera. Gdyby nie zależało mi żeby w torbie była puszka z podpiętym body to problem byłby zdecydowanie mniejszy. Jednak zależy mi na tym i nie bardzo wiem na co się zdecydować. W moim przypadku puszka z podpiętym tele ma 29cm długości więc torba musi mieć te 30cm. Albo wysokości albo długości.
    Obawiam się że na jednej torbie się tu nie skończy bo nie będę targał wszystkiego na przykład na spacer do parku z córką. Także coś mi się wydaje że trzeba będzie kupić jakiegoś toploadera na spacery gdzie wrzucam puchę z 70-200 albo z 28-75 i jest ok. Ale do trzymania w domu czy do przewożenia gdzie potrzebuję mieć ze sobą wszystko taki toploader się już nie sprawdzi. No chyba że dokupię ze 2 dodatkowe futerały do podpięcia pod torbę. Mogę jeszcze zostawić sobie Crumplera właśnie na drugi obiektyw i pierdoły tylko czy targanie czasem 2 toreb będzie fajne ? Chyba nie. Więc jest jeszcze opcja dokupienia torby która pomieści wszystko. I szukam i szukam i nic sensownego znaleźć nie mogę.

  3. #3

    Domyślnie

    Do przechowywania w domu Camrock X60

  4. #4

    Domyślnie

    Wielka jest strasznie. Przy przechowywaniu nie zależy mi już na takim gabarycie bo 70-200 nie musi być podpięte pod body

    Rozważam też plecak.

    Nie ukrywam że cena i design też mają znaczenie mimo wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Jaki budżet?

  6. #6

    Domyślnie

    Przyznam się, że też miałem taki problem. Dla mnie idealnym i niedrogim rozwiązaniem są dwie torby Camrock Cube. Jedna mniejsza na body z obiektywem (nie pamiętam chyba R10) do spacerów rodzinnych i druga większa Camrock Cube R30. Do większej mogę zapakować np. Body D7100 z zamontowanym obiektywem (np Nikkor 55-300) i dodatkowo cztery obiektywy. Jednak to spore wyzwanie bo torba wtedy waży ponad 8kg.
    Nikon Z50

  7. #7

    Domyślnie

    8kg? Dość ciężko jak na to co piszesz...

  8. #8

    Domyślnie

    Hmmm .... To R30 nawet by dało radę do przechowywania i czasem do zabrania ze sobą. W środek D600 z 28-70 w pionie powinno wejść. Z boku 70-200 z odwróconym tulipanem też powinno wejść (choć na styk - torba ma wewnątrz 19cm a Tamron 19,4cm). Z drugiej strony lampa i nadajniki. Baterie po kieszeniach.

  9. #9

    Domyślnie

    Ta R30 wydaje się spoko do noszenia... Ale jak dokupisz drugą lampę może być ciasno. I jeszcze jedno- do długości Tamrona dolicz grubość obu dekielków, a więc minimum 20 mm.

  10. #10

    Domyślnie

    Jadę jutro do EURO RTV ją zobaczyć. Wezmę 70-200 i zobaczę jak to wypadnie. Z drugą lampą, owszem. Może być ciasno. Obadam temat bo za te pieniądze to zdecydowanie warto ją pomacać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pokrowiec vel torba
    By manfred in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 19:52
  2. Pokrowiec/torba na lustrzankę
    By avatr in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 23:50
  3. Torba/pokrowiec na Slik 330DX
    By raddeli in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 15:42
  4. pokrowiec na obiektyw...
    By ALF in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2004, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •