Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie FX czy m4/3 - do którego systemu kupić tele

    Cześć,
    zastanawiam się, do którego systemu kupić długie tele, powiedzmy powyżej 400mm. Posiadam D750 i Panasonica GX7. Rozważam:
    - do FX - Tamrona 150-600 G2, słynnego Nikkora 200-500,
    - do m4/3 - no. Panasonic 100-400 f/4-6.3, czy coś z Olympusa.

    Waga bez dyskusji rządzi w m4/3, ale jak z jakością zdjęć porównując oba systemy przy takich ogniskowym. Przy FX obiektywy te to raczej nie jakaś najwyższa półka, natomiast w m4/3 są to raczej najlepsze dostępne obiektywy. Pytanie, jak to wypada w porównaniu?
    Widziałem zdjęcia Marcina Dobasa z Olympusa, robią wrażenie. Trudno jednak sobie wyobrazić takie ogniskowe, jeśli nie miało się z nimi do czynienia. Zdjęcia niestety nigdy chyba nie maja podanej odległości, z jakiej zrobiono zdjęcia, co najwyżej ogniskowa.
    Przeznaczenie - dzika zwierzyna, często w lesie (gdzie w krzaczkach może być ciemniej), czasem jakiś piknik lotniczy.
    Do zakupu jeszcze się nie szykuję, min. pół roku, ale zgłębiam sobie temat, w którym kierunku powinienem iść.
    Co o tym myślicie?

    Cenowo - podobnie.
    Ostatnio edytowane przez mikul22 ; 14-12-2017 o 21:56
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  2. #2

    Domyślnie

    Mój głos Na FX i 150-600 lub 200-500. Zyskasz na ISO.

  3. #3

    Domyślnie

    podłączam się do pytania @mikul22 bo dokładnie myślę też o tego typu fotografii 95% to "polowanie na zwierzynę",
    rozglądałem się też głównie w m4/3 wertowałem też mega zoomy z matrycą 1 -cali i mniejszymi, nawet rozważałem takiego P900 ale jakość zdjęć raczej nie ta.
    Jak na razie to najlepiej wypada jednak lustro + obiektyw 150-600mm bo jak w lesie będą nie najlepsze warunki pod względem światła to obawiam się że wszelkie bezlustra mogą mieć problem np. z AF

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybym stał przed takim wyborem to zdecydowanie brałbym coś do Nikona. Również posiadam oba systemy i obrazek przy wyższych czułościach z FF zdecydowanie przewyższa m4/3,
    a przy tego typu fotografii zapotrzebowanie na szybkie migawki jest spore. Od biedy, poprzez przejściówkę możesz obiektyw podłączyć pod swojego Panasa i ostrzyć manualnie w jakichś
    statycznych sytuacjach. W drugą stronę jest to niemożliwe. Ja swojego Olka używam głównie do stakowanych zdjęć makro, gdzie ten system sprawdza się lepiej niż FF

  5. #5

    Domyślnie

    miałem nikkora 200-500 i polecam natomiast dostanie Panasonic 100-400 f/4-6.3 do testów graniczy z cudem
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #6

    Domyślnie

    Niedawno jeden z kolegów zwrócił uwagę, o ile pamiętam, że w tym Panasonicu przy zdjęciach seryjnych jest ciemność w wizjerze. Tak też napisali w teście tego aparatu na optycznych, w trybie H jest ciemno. Nie jest to jednak znaczące ograniczenie funkcjonalności? Warto w ogóle inwestować w tele w tym systemie? Nie mówię, że nie da się zrobić zdjęcia, ale jakieś dynamiczne akcje, samoloty, itp. chyba odpadają?

  7. #7

    Domyślnie

    na D750 masz możliwości cropowania min. CROP 1.2 a więc na 600mm masz odpowiednik 720mm i zdjęcia w 16Mpix (tyle co matryca w GX7)
    lub w formacie DX 1.5x....albo po prostu cropowac w post-procesie
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 14-12-2017 o 23:24

  8. #8

    Domyślnie

    Marcin Dobas to jednak nie ciemnozom panaleici tylko wyśmienita 300 Olka.

    To tak aw kwesti sugerowania się obrazkami profesjonalistów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    na D750 masz możliwości cropowania min. CROP 1.2 a więc na 600mm masz odpowiednik 720mm i zdjęcia w 16Mpix (tyle co matryca w GX7)
    lub w formacie DX 1.5x....albo po prostu cropowac w post-procesie
    Ale przy cropie szum już taki ładny nie będzie

  10. #10

    Domyślnie

    Już była taka dyskusja, poczytajce i sami stwierdzicie co wybrać.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=285340

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 17:05
  2. AI SIGMA MF 400mm 1:5.6 400mm
    By pawulonxxx in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •