Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Panasonic G7

  1. #11

    Domyślnie

    G7 jest bardzo używalny, chociaż wcale nie taki mały. Ergonomia jest dobra, podobnie jak 14-140. Będzie pan zadowolony.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki,
    jeszcze sprawdzę polecane wyżej Gx80
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #13

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze G80. Cena wprawdzie wyższa, ale to nowsza wersja G7.

  4. #14

    Domyślnie

    Ok, zobaczę chociaż nie muszę mieć najnowszego. To ma być drugi aparat "w rodzinie"
    Na wycieczki górskie i rodzinne spotkania
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #15

    Domyślnie

    Też się przymierzam do nabycia czegoś poręczniejszego od lustra. Mam duże braki w rozeznaniu "terenu" w dziedzinie innej niż lustrzanki, dlatego chętnie poczytam co inni wybierają. W systemie 4/3 zniechęca mnie proporcja boków "nielustrzankowa", bo gdy sobie przytnę gotowe zdjęcie (albo ustawię 3:2), to mi ucieka sporo pikseli i z matrycy 16 mln, robi się 14 - trochę mało, jak na to, że już miałem (i mam) aparata co dysponują 20-24mln.
    Obecnie dysponuję Canonem G7XMII, jako maleństwem na rower i jeszcze chciałbym coś o wyższej użyteczności iso i bardzo dobrym obiektywie.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    ..... W systemie 4/3 zniechęca mnie proporcja boków "nielustrzankowa", bo gdy sobie przytnę gotowe zdjęcie (albo ustawię 3:2), to mi ucieka sporo pikseli i z matrycy 16 mln, robi się 14 - trochę mało, jak na to, że już miałem (i mam) aparata co dysponują 20-24mln.
    .....
    Masz na myśli funkcję MULTIASPECT ? Zapewniam Cię, że 12 mln pikseli wystarczy do wydrukowania obrazka A4.

  7. #17

    Domyślnie

    ale nigdzie nie pisałem, że chce tylko A4 drukować
    czasami robię sobie 40x60 na ścianę (wiem, że też się da z 12mln, bo takie też mam, ale mam też do porównania taki sam format z 24mln matrycy)

  8. #18

    Domyślnie

    Ja ostatnio się bawiłem LX100 i jakość obrazka mnie na kolana nie powaliła. Myślałem że z Rawa da się coś sensownego wycisnąć, ale szum jest dla mnie nieakceptowalny jak na wielkość tej matrycy. Ale macałem też GX80 i powiem że kopara mi opadła. Panasy mają to do siebie że mają zarąbisty pomiar światła i niewiele trzeba roboty w postprodukcji. Świetnie zachowują szczegóły w cieniach jak i w światłach. Rawy mi się lepiej obrabia niż z 80D Canona a to przecież prawie 1 EV różnicy w DR na korzyść tego drugiego. Do tego świetna ergonomia i WB, obrazek podobny do starego poczciwego kultowego 5D Canona. Oczywiście cudów nie należy się spodziewać, ale po odszumieniu w LR i zmniejszeniu ISO3200 jest jak najbardziej akceptowalne. Oj chodzi za mną ten Panas.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Panasy mają to do siebie że mają zarąbisty pomiar światła ... Do tego świetna ergonomia i WB
    No właśnie o tym jakoś mało się mówi, ale Panasie mają bardzo dopracowane funkcje. Oprócz światłomierza i WB, tak samo AF w G7 jest bardzo dobry, a jak dla mnie wyśmienity. Założyć do tego odpowiedni obiektyw i obrazek jest taki, że mucha nie siada.
    Dawałem kiedyś przykład z G7+25/1.4 w porównaniu do A7II z 50/1.4 przy f2.8. Zdjęcia praktycznie nie do odróżnienia. Jedyny mankament, to wielkość matrycy, ale to raczej bariera psychologiczna.

  10. #20

    Domyślnie

    Ale ten 25/1.4 to z tego co widzę, kosztuje 2200 PLN. Płacisz niemało i dostajesz w zamian ekwiwalent ciemnej 50ki, czyli najtańszego obiektywu w każdym pełnoklatkowym systemie, więc po co przepłacać? Oczywiście jeśli ktoś nie potrzebuje większej matrycy i jaśniejszego odpowiednika to może sobie na to kichać, ale jak dla mnie to nie bariera psychologiczna a kwestia potrzeb.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Panasonic ] Panasonic Lumix DMC-G7 vs Panasonic DMC-LX100
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-12-2015, 23:24
  2. Panasonic G6
    By prz3mo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 22:45
  3. Panasonic LX7
    By MariuszJ in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 13:10
  4. Panasonic GF2
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •