Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Coś dorzucę z własnego doświadczenia.
    Mam sporo różnych kart i adapterów.
    Mam jedną "porządną " która siedzi jako podstawowa, a zapas to różnie.
    Bawiłem się kiedyś z tymi adapterami, nawet z ciekawości, bo po co przepłacać za drogie karty...
    Sprawa wygląda tak, że na trzy adaptery tylko jeden w zasadzie działa dobrze. Na jednym w aparacie dobrze, aa w czytniku nie widzi. Na drugim odwrotnie, choć aparat widzi kartę ale problemy z zapisem, potrafi zwiesic puszkę. Ponadto, różne objawy w zależności od kombinacji karta-adapter
    Jeden działa niby dobrze, ale dla świetego spokoju nie pcham do aparatu, wolę użyć dużej karty, nawet mniejszej czy wolniejszej. Nie wiem kiedy może mu coś odpalić i będzie du.a a nie fotki.
    Ja i tak mam ten komfort, że mam dwa sloty...
    Podsumowanie, nie polecam adapterów chociażby ze względu na własne samopoczucie.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #23

    Domyślnie

    Skoro twierdzisz że kabel za 10zl jest taki sam jak kabel droższy, to dlaczego kable LAN np. Metz, Emiter itp. są certyfikowane i trzymają swoje parametry a kabel wlasnie za " 10zl" na odcinku 20-30 metrów potrafi pogubić ping-i i nie potrafi przejść testu testerem np. FLUKE CIQ- kit, bo według ciebie i twojej teorii to to samo. Nie próbuje ciebie przekonać do moich racji, pytam jakie jest twoje zdanie. No i nie spotkałem się nigdy aby fotograf jakich znam używał microSD a nie SD.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  4. #24

    Domyślnie

    kabel ethernet ma określone parametry graniczne. Może mieć lepsze czyli mniejsze tłumienie sygnału. Wiadomo, że może tak być, że bardzo badziewny kabel będzie po prostu źle wykonany ale normalny kabel HDMI do TV w niczym nie jest gorszy od tego, na którym producent zarabia na frajerach. W przypadku kabla USB do aparatu przy jego długości strady są pomijalne. Złącza to też nie nanotechnologia więc sorry, ale kabel USB od chińczyka albo oryginalny Nikona nie będą się niczym różnić w użytkowaniu. Ten od chińczyka może być co najwyżej np. luźniejszy czy ciaśniejszy (mówię o złączach, zwłaszcza po stronie aparatu to ma znaczenie) no i na to warto uważać żeby sobie nie uszkodzić gniazda. Ale umówmy się, że górna półka zamienników czy nawet średnia czyli akcesoria za 1/10 ceny oryginału, to jest dokładnie to samo

  5. #25

    Domyślnie

    Witam
    Panowie przeczytałem cały ten temat ponieważ dziś sobie p900 zakupiłem i jest nie mały dylemat w kwestii karty pamięci
    Przyznam szczerze że w kwestii aparatów jestem zielony jak jabłko w maju, potrzebowałem czegoś co by robiło fajne zdjęcia z rybkami nad wodą a zamiast lornetki co by podczas słabszych brań plażę poobserwować wpadł mi w oko ten mega zoom
    Z tego co poczytałem to się dowiedziałem żeby instrukcję ogarnąć, i tam jest tabela z polecanymi markami do 16gb (wersja papierowa nie posiada tej tabeli - w wersji .pdf znajduje się ona na 155 stronie dokumentu a 167 pdfa ogólnego).
    Aparat tak jak wspomniałem wczesniej - fotografowanie złowionych rybek przed wypusczeniem do wody, ewentualne filmiki gdy je wypuszczam / holuje.
    Z tego co poczytałem to najlepiej jakby to była klasa 10 karty i standart U1. Mnie myślę że 32gb wystarczy, poszperałem na allegro i jest tego trochę ale większość micro SD + adapter co jakoś mi się wydaje dość ryzykowną zabawą bo z praktyki wiem że te micro potrafią się gubić. Także jedynie co mnie zainteresowało to ta karta - http://allegro.pl/sdxc-ultra-32gb-cl...l#shippingInfo
    Będzie ok na moje wymagania ?

  6. #26

    Domyślnie

    @Ryba87 dokładnie tej karty używam. Nigdy nie sprawiała problemów.

  7. #27

    Domyślnie

    No to elegancko
    Zamówiłem ale wersje 64gb jednak z ole ole 106zł i za darmo wysyłka, mam nadzieję tylko że będzie pasowała
    A przez weekend trzeba przestudiować te funkcje wszystkie

  8. #28

    Domyślnie

    między 32 a 64 jest pewna techniczna różnica. Producent rekomenduje jednak te karty więc działać będzie i problemów być nie powinno. Ale nie przesadziłeś z pojemnością? Na 32 wchodzi ponad 3 i pół tysiące zdjęć

  9. #29

    Domyślnie

    W sumie to to nic więcej nie waży a pojemność większa poza tym dopłaciłem 40zł za dwa razy więcej miejsca na karcie, swoją drogą to brakiem karty w zestawie nikon mega przyoszczędził.. taka firma a stówa ich "boli"

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @greku792 będę się upierał, że adapter nic nie zmienia. W przypadku kart SD to są po prostu styki i nic więcej. Nadal potwierdzam, że parametry (niezależnie od obudowy) to podstawa. Natomiast w P900 umówmy się, że odnośnie prędkości to szału nie ma. Ja mam np. wsadzoną SanDisk SD HC I 80 MB/s 32GB. Odnośnie adapterów do SD (jeśli mają tylko konwertować rozmiar) to jest to o tyle bez sensu, że przypomina dłubanie w nosie łokciem. Natomiast jeśli ktoś po prostu ma szybką kartę małą to zastosowanie adaptera jest rozwiązaniem logiczniejszym niż kupowanie odpowiednika w pełnym rozmiarze.
    Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc najpierw chciałbym się przywitać.
    Od tygodnia noszę się z zamiarem kupna p900 i niezbędnych akcesorii do niego. Przeczytałem z tego forum już większość tego co związane z tym aparatem.
    Obdzwoniłem sklepy internetowe i w jednym udało mi się znaleźć te aparaty rzeczywiście "na stanie". Gdzie indziej też było napisane, że są, ale po kontakcie "w magazynie pusto".
    Wracajac do tematu wątku.
    Aparat zamawiam dziś wieczorem. Ale w tym sklepie w zestawie nie ma karty pamięci. Zastanawiałem się, czy kupic u nich jakąś "pełnowymiarową", czy wykorzystać to co mam w domu w formacie micro. A mam kilka kart o pojemnościach od 32gb do 128gb w czytnikach używanych jako pendrive, a są szybkie, bo kupione były niedawno do smartfonów. Zmieniałem pojemności na większe i zostały.
    Żeby nie wydawać pieniędzy na darmo i wykorzystać to co mam, poszukałem trochę po sieci i znalazłem takie testy.


    https://www.spidersweb.pl/2014/04/ja...a-pamieci.html

    Wynika z niego, że zastosowanie adaptera nie ma żadnego wpływu na wydajność karty i dziennikarz ma rację.
    Oczywiście każdy wie swoje, ale ja raczej wrzucam microSD.

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karta pamięci
    By bambus1181 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 13:19
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:10
  3. Karta pamięci
    By gurszula in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 11:38
  4. Karta pamięci
    By Szczurzyca in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 11:45
  5. Karta pamięci
    By Tomekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •