Close

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 109
  1. #81

    Domyślnie

    @dziennikarz
    Z tego co rozumiem to sam statyw ma wagę 1.78 kg i udźwid 5 kg. Natomiast z głowicą jego waga wzrasta do 2.52 kg a udźwig spada do 4 kg
    Tak się napaliłem na to zaćmienie... Ale może to i lepiej bo i tak bez statywu musiałbym operować.

  2. #82

    Domyślnie

    @Obudzony Racja.

    A co do zaćmienia to całkowite widoczne z Polski będziesz mieć 27 lipca. Do tego czasu będziesz sobie mógł wszystko przećwiczyć ze sprzętem i techniką focenia

  3. #83

    Domyślnie

    @dziennikarz
    Co mam kupić do czyszczenia naszego aparaciku? Czego ty używasz?

  4. #84

    Domyślnie

    @Obudzony tu nie ma szału. Pędzelek z pompką, szmatki, płyn, bibułki. Tego tylko używam

  5. #85

    Domyślnie

    @dziennikarz
    Czy obiektyw jest bezpieczny kiedy stawiamy nasz aparacik z przykręconą osłoną? Chodzi o to, że p900 opiera się o osłonę i nie zachowuje przez to poziomu. Czy taka sytuacja nie odbije się niekorzystnie na obiektywie?
    Kolejna kwestia to ładowanie akumulatora. Otóż wygląda to tak, że światełko przestaje po pewnym czasie migać czyli akumulator niby naładowany. Jednak kiedy odłączę kabel od ładowarki i ponownie go podepnę znów światełko zaczyna migać przez pewien czas. Czy akumulator jest już całkowicie nałodowany kiedy to światełko przestanie migać czy coś jest nie tak?
    Ostatnio edytowane przez Obudzony ; 10-02-2018 o 19:29

  6. #86

    Domyślnie

    Przyznam @Obudzony że poruszyłeś dość ważny temat. Nie odkładam raczej aparatu więc nie zwracałem na to wcześniej uwagi. Gdy jest wyłączony to w stanie fabrycznym opiera się na obudowie. Nawet bez osłony, z samym dokręconym stepupem opiera się już na obiektywie :/ i to niezależnie od tego czy jest wysunięty czy wyłączony i złożony. Pak jak pisałem, u mnie aparat zawsze jest w torbie gdy jest "odłożony", ale i wówczas opiera się na obiektywie. Nie zaobserwowałem żadnym przykrych implikacji, ale faktycznie dokręcenie stepupa zmienia warunki eksploatacji. Sam już nie wiem czy się tym przejmować, bo przecież odłożenie aparatu z wysuniętym obiektywem i tak nawet bez dokręcania czegokolwiek spowoduje, że oprze się na obiektywie. Myślę, że po prostu wystarczy uważać i nie powinno być problemów.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @Obudzony co do ładowania, tak dokładnie tak się dzieje. To normalne. Akumulator jest naładowany i raczej nie należy tak robić jak piszesz czyli odłączać i podłączać od nowa. Ja praktycznie nie ładuję akumulatora w aparacie. Robię tak sporadycznie. Zewnętrzna ładowarka którą mam ładuje dłużej

  7. #87
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obudzony Zobacz posta
    @dziennikarz
    Czy obiektyw jest bezpieczny kiedy stawiamy nasz aparacik z przykręconą osłoną? Chodzi o to, że p900 opiera się o osłonę i nie zachowuje przez to poziomu. Czy taka sytuacja nie odbije się niekorzystnie na obiektywie?
    Tez to zauwazylem i sie nad tym zastanawiam. Przekladnia plastikowa, moze sie uszkodzic. Ja wlaczylem aparat, w trybie ogladania zdjec, po czym polozylem go na stole. Polaczylem sie z telefonu, z aparatem przez wifi i uslyszalem jak obiektyw sie lekko wysunal - oslona szorowala po blacie.

  8. #88

    Domyślnie

    @gruniu - bo ta cała aplikacja i sterowanie aparatem z telefonu czy tabletu (działa wyłącznie w trybie pełnej automatyki) jest bezsensem do sześcianu. I zaręczam Ci, że tak samo z dokręconym step upem, osłoną i czym tam chcesz i bez niczego jak go położysz i zaczniesz wysuwać obiektyw to on zacznie szorować o podłoże. Sam zainstalowałem tę aplikację żeby się przekonać, że faktycznie nie służy do niczego, ale każdemu odradzam jej używanie, bo za pomocą pilota w zasadzie masz taką samą funkcjonalność i przynajmniej pewność, że się aparat nie zawiesi przy utracie połączenia WiFi. A szerowanie na fejsa wprost z aparatu mnie jakoś nie bawi, bo do takich rzeczy to już lepiej użyć kamery z samego smartfona czy tableta.

  9. #89
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    Sterowanie aparatem przez wifi z tel, jest bez sensu.
    I tu potwierdzę to co piszesz, aparat się wiesza, przy stracie połączenia wifi.

  10. #90

    Domyślnie

    @gruniu Ja używam do współpracy z P900 aplikacji airnef na PC (dostępna także na inne systemy). Mniejszą ilość zdjęć ściągam w ten sposób a najchętniej używam go w trybie, w którym każde zrobione zdjęcie natychmiast ląduje na kompie po zrobieniu. Jak na centrum miasta mam z okien i balkonu rewelacyjny widok. Bez ruszania się z domu mogę robić wschody i zachody słońca, księżyc, w tym zaćmienia, krajobraz miejski (nocny, w dzień, po opadach śniegu itd), błyskawice, wały szkwałowe ciekawsze chmury no i panoramę Tatr - nawet zabawy z fotografią IR, do której P900 w sumie się nie nadaje. Robię fotki, kombinuję itd a jak skończę to mam wszystko już na kompie.

    Najważniejsze jest to, że przy pracy z airnef aparat ani aplikacja na kompie się nie wiesza jak stracę połączenie WiFi. Na balkonie czasem mi zrywa, ale po chwili sam się na nowo łączy i wszystko działa nadal jak trzeba.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon p900 przyzwoity statyw
    By Obudzony in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-09-2018, 16:25
  2. Nikon P900 OSTROŚĆ
    By 89karolina in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 23:04
  3. Firmware alternatywny do D40
    By Paulus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 14:19
  4. Alternatywny firmware do D40x i D80
    By Klauss in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •