Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Lightroom i Photoshop różnice w wyświetlaniu

    Cześć czy ktoś może mi wyjaśnić skąd bierze się różnica w wyświetlaniu po wyeksportowaniu zdjęcie bezpośrednio z Lightroom'a do PS'a. W LR podczas eksportu do PS ProPhoto W PS przestrzeń robocza również ProPhoto . Po wyeksportowaniu zdjęcia do SRGB z jednego i z drugiego programu różnica nadal jest widoczna. Lewy obraz PS a prawy LR. PS CS6 Lightroom 5.7.1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ps vs lr.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	232,7 KB
ID:	2068
    Ostatnio edytowane przez mankimank ; 12-12-2017 o 23:20

  2. #2

    Domyślnie

    Małe sprostowanie. Zdjęcia pokazują różnicę przy zastosowaniu funkcji Edit in Photoshop po kliknięciu prawym na zdjęcie. Sytuacja jest zupełnie inna przy klasycznym eksporcie ( prawy - Export ) ustawienia Image Format - PSD, Color Space - ProPhoto RGB, Depth- 16bit W tej konfiguracji po otwarciu zdjęcia w PS Dostaje to samo co Lightroom. Przekopałem różne fora zagraniczne i żadną z odpowiedzi tam znalezionych nie rozwiązała problemu. W win 10 mam ustawione z zarządzaniu kolorem SRGB.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy jak eksportujesz z PS (Export > Save for Web (Legacy; Alt+Shift+Ctrl+S) to zaznaczasz opcję Convert to sRGB? Wydaje mi się, że Twój jpg ma nadal przestrzeń barw RGB - takie z reguły wyświetlają się bardziej blado niż sRGB.

  4. #4

    Domyślnie

    Wyeksportowałem zdjęcie (to które jest bledsze czyli wyedytowane bezpośrednio z LR) z konwersją do sRGB. Jest bez zmian nadal jest blade. Bardziej jednak mi zależy na kwestii czemu przy bezpośrednim wysłaniu zdjęcia do PS jest problem natomiast po wyeksportowaniu i otwarciu w PS zdjęcia z identycznymi ustawieniami wygląda tak samo. Znalazłem post na stronie Adobe gdzie jest napisane, że problemem może być niekompatybilność Camera RAW pomiędzy LR i PS. Zwłaszcza, że przy wysłaniu pliku do PS'a w trakcie ładowania jest komunikat "Czytam format Camera RAW"

  5. #5

    Domyślnie

    Po wielu próbach znalazłem rozwiązanie. Tak jak się spodziewałem problem tkwił w ACR. Upgrade ACR do wersji 9 spowodował wyrównanie obrazów w LR I PS.

Podobne wątki

  1. Photoshop CS6 + Lightroom 4 za $389
    By tomnow: in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 13:59
  2. Lightroom 3.2 i różnice w kolorze
    By jakuza in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 22:39
  3. Lightroom-różnice w działaniu presetów JPG i NEF
    By lookasek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 00:55
  4. Photoshop, Photoshop lightroom oraz CAD
    By nobby in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 17:28
  5. Jakie roznice: Photoshop CS i CE
    By Zorba in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2005, 08:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •