Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7100 kwestie formalne - polska dystrybucja, gwarancja, pudełko

    Dzień dobry. Czy ktoś kupował w miarę niedawno aparat i mógłby napisać, jak wyglądało to u niego?
    Chodzi o to, że kupiłam właśnie D7100, wybrałam sklep z oficjalnej listy Nikona, była też informacja, że aparaty pochodzą z polskiej dystrybucji. Oczywiście zapłaciłam więcej niż w innych sklepach sprzedających aparaty z Europy.
    Dostałam dziś paczkę i sytuacja wygląda następująco: nie ma w środku polskiej gwarancji, karta gwarancyjna jest europejska, dystrybucja: Holandia. Instrukcja jest z kolei polska. Na pudełku nie ma info, że produkt pochodzi z polskiej dystrybucji. I jeszcze taki zonk - kupiłam samo body a dostałam pudełko od kita. W środku oczywiście samo body, bez obiektywu. Wygląda, jakby zestaw rozkompletowano na body i na obiektyw oddzielnie (?).

    Plis, napiszcie, jak to powinno wyglądać? Przez telefon pan powiedział, że nie ma czegoś takiego jak polska karta gwarancyjna, w co nie bardzo wierzę. Rozmowa była krótka, mam napisać maila, ale chcę wiedzieć, jak to powinno być poprawnie.
    Czy kupując body, dostajecie pudełko od body, czy rozkompletowane pudełko od kita? Czy dostajecie polską kartę gwarancyjną? Gdybym chciała gwarancję europejską, to kupiłabym ze trzy stówki taniej...

  2. #2

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu Nikon nie daje gwarancji w postaci osobnej kartki.
    Popatrz na ostatnią stronę instrukcji.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego, co jest napisane na ostatniej stronie instrukcji wynika, że obowiązuje gwarancja europejska, tylko 1 rok.
    Nie ma już polskiej dwuletniej gwarancji? Nie ma bezpłatnego wysyłania do serwisu z polskimi papierami?

    To po co to całe czarowanie z polską dystrybucją i oficjalnymi sklepami? Równie dobrze mogę kupić sobie sprzęt za 2900 i będę miała to samo...
    Ktoś jeszcze może to potwierdzić?

    A co z tym pudełkiem?

  4. #4

    Domyślnie

    Gwarancja jest. Mała karta gw właśnie na ostatniej stronie powinna być. Nie wiem gdzie moja, bo bym zarzucił zdjęcie jak to wygląda.
    Pudło wygląda jakby sklep rozdzielił kita i sprzedawał osobno.

    Brałaś może udział w jakiejś akcji CashBack tą puszką?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziwne. Ja kupowałem d7200, była taka żółta informacja po polsku "2 lata gwarancji" (ostatnia strona instrukcji). Co to za sklep, chyba nie ma co robić tajemnicy? Dopytaj ich, albo po prostu zwróć, przy zakupie internetowym nie powinno być problemu.

  6. #6

    Domyślnie

    Chodzi o jakąś naklejkę na ostatniej stronie instrukcji? Nie mam nic takiego. Załączam fotki, jak to wygląda u mnie. Na kartce gwarancyjnej europejskiej jest też pieczątka sklepu, ale zasłoniłam.

    Nie brałam udziału w CashBack, bo ten model obecnie nie podlega tej promocji

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171212_203238.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	2,66 MB
ID:	2059
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171212_203250.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	3,52 MB
ID:	2060
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171212_203358.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	3,05 MB
ID:	2061

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dziwne. Ja kupowałem d7200, była taka żółta informacja po polsku "2 lata gwarancji" (ostatnia strona instrukcji)
    To ja tego nie mam A masz gdzieś informację, ze dystrybucja to Nikon Polska? Ja mam, że Holandia

    Kupowałeś samo body czy kit? Jakie pudełko dostałeś?

    Napiszę do nich maila, ale z krótkiej rozmowy wynikało, że według nich jest wszystko w porządku... Dlatego najpierw chcę zebrać informacje. Jeśli nie dostarczą mi jakiegoś poświadczenia o 24 miesiącach to raczej oddam aparat. Nawet go jeszcze nie włączałam.

  7. #7

    Domyślnie

    Napisz do Nikona z nr seryjnym.
    I powiedz co to za sklep. Była już raz akcja, że sklep niby dystrybucja PL, a choć skąd ściągali.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Napisz przy okazji do Nikona, ciekawe co oni na to.

  9. #9

    Domyślnie

    NIKON BV -to jest nikon an Europę mający pod sobą innych dystrybutorów. Teraz wszystkie formy się tak już chyba scentralizowały.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego tak boisz się pokazać nazwę sklepu, przecież to szybko się zweryfikuje z tym co faktycznie jest, a warto takie informacje pokazywać żeby inni klienci mieli rozeznanie.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gwarancja Nikon Polska
    By admin in forum Serwis
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 12:25
  2. 50mm/1.4G, gwarancja i serwis NIKON POLSKA
    By fotoatelier in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:01
  3. N 17-55 2.8 polska dystrybucja
    By chillout in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 21:50
  4. Gwarancja Nikon Polska - jakie druczki?
    By Biedrona in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 10:30
  5. gwarancja nikon Polska
    By fotomich in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •