Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Czy da się uratować baterie od lamp studyjnych?

    Witam

    Pytanie raczej retoryczne ale muszę zadać bo chciałbym się mylić.

    Posiadam lampy firmy Strobeam EID 500 G-5 już ponad 6 lat. pech chciał że bardzo rzadko używałem akumulatorów do nich przez co większość czasu leżały naładowane i nie używane.
    Problem najpierw miałem z jedną która ładuje się tylko kilka minut i poza zapaleniem i zgaśnięciem nie daje żadnych oznak życia.
    To samo teraz mam z drugą.

    Zauważyłem też problem że po podłączeniu ich do lampy, same się uruchamiają i nie świecą diody z poziomem naładowania. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt że firma już od kilku lat nie istnieje i nie mogę nigdzie znaleźć zamienników.
    Może macie jakieś rady co mógłbym zrobić by je uratować albo czy są jakieś alternatywy?

    tutaj kilka fotek jak to wygląda.






  2. #2

    Domyślnie

    Teoretycznie jest ścieżka dla twardych. Trzeba znaleźć rzeźbiarza (lub samemu to zrobić) i rozpruć te obudowy (zgrzewane ultradźwiękowo, więc solidnie). W środku powinny być standardowe cylindryczne ogniwa li-ion, które da się odłączyć od elektroniki i wymienić. Da się odszukać firmy zgrzewające takie pakiety. Ale na początku trzeba sprawdzić czy dasz te pakiety rozpruć w ten sposób, żeby po sklejeniu dały się używać.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Jak nie znajdziesz zamienników, to można rozbebeszyć i zobaczyć jakie ogniwa są w środku. Może po prostu da się je wymienić.

  4. #4

    Domyślnie

    Warto pytać, dziękuje za informacje. Myśle że dam radę na gorąco rozłączyć obudowę oraz później to złożyć. Oryginalnie baterie są w futerale więc nie musi to wyglądać zgrabnie ważne by działało. W sumie nie mam nic do stracenia więc zobaczę co jest w środku i dam znać.

  5. #5

    Domyślnie

    Rozebrałem i tak to wygląda od środka. Nie ma żadnych informacji co to za akumulatorki. Jak można to ustalić?






  6. #6

    Domyślnie

    Wyglądają na 18650. Jeden akumulatorek ma 3,7 V
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #7

    Domyślnie

    Na opakowaniu pisze że ta bateria ma 11.1V 7,2A jak kupię złe baterie to mogę rozwalić sobie lampę i ładowarkę.
    Ale wymiar się zgadza z tymi 18650 bo podobnych gabarytów są

  8. #8

    Domyślnie

    Trzeba je odpowiednio złaczyć. Część szeregowo, czesć równolegle.

    Idź do kogoś z miernikiem.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz. Tak więc zamówię te baterię i się przejdę z tym do kogoś kto mi to zrobi.

    Dam znać czy pacjent odzyska życie.

  10. #10

    Domyślnie

    Wygląda na to, że to są 18650 połączone jako 3 równoległe łańcuchy po 3 ogniwa w szeregu. Zgadza się napięcie 3 x 3,7 V =11,1 V i prąd 3 x 2,4 A = 7,2 A

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana lamp studyjnych na..
    By kruszyna in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 01:35
  2. Jakość Lamp studyjnych
    By Max_im in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 23:57
  3. Moc lamp studyjnych
    By Nifir in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 20:30
  4. mocowanie lamp studyjnych
    By Mont in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 19:02
  5. Wyzwalacz lamp studyjnych w D50
    By Pershing in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •