Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    opiowanie na drugą kartę ma sens ale nie sprawdzi się jeśli ukradną mi aparat - a mnie o to właśnie chodzi.
    MOzesz kopiować przecież na drugą kartę dopiero w hotelu. Tak jakbyś kopiował na dysk.

    Kopiować możesz też kilka razy na tę samą kartę. Nie musisz mieć zestawu na każdy dzień.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    MOzesz kopiować przecież na drugą kartę dopiero w hotelu. Tak jakbyś kopiował na dysk.

    Kopiować możesz też kilka razy na tę samą kartę. Nie musisz mieć zestawu na każdy dzień.
    Czyli mówisz, żeby mieć dwie karty w środku z opcją zapisu na dwóch, a kolejną w bezpiecznym miejscu jako backup. Po skończonych zdjęciach jedną wyjmować i wkładać tą backupową i w aparacie jest opcja kopiuj?
    To byłoby fajne, bo byłaby kopia na wypadek awarii którejś z kart w aparacie jak również na wypadek kradzieży aparatu.

    Mam nadzieję, że opcja kopiowania karty na kartę nie usuwa zawartości karty docelowej. Wtedy można by kupić kartę backupową dużej pojemności i w przypadku zapełnienia tych w aparacie kasować je.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    zi.
    Wygląda na to, że zostaje opcja ustawienia zapisu na dwóch kartach, zakup 30 kart mniejszej pojemności (zakładając 15 dniowy pobyt z dwoma aparatami) i codzienne wyciąganie mniejszych kart aby w następnym dniu zapisywać na nowych.
    30 kart na 15 dni...? Rany.... Może poprostu rób wiecęj dobrych zdjęć a te kiepskie kasuj już w aparacie. TAk zupełnie bez złośliwośći mówię.
    Myślę że nawet jakiś badziewny netbook z dyskiem np. 256 GB (około 1000 PLN) jest lepszy niż wożenie 30 kart. Koszt podobny a jednak masz ze sobą komputer - hotel sobie zarezerwujesz, loty i pogode sprawdzisz - wartość dodana oprócz zgrywania zdjęć
    Pozdrawiam.
    Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    30 kart na 15 dni...? Rany.... Może poprostu rób wiecęj dobrych zdjęć a te kiepskie kasuj już w aparacie. TAk zupełnie bez złośliwośći mówię.
    Myślę że nawet jakiś badziewny netbook z dyskiem np. 256 GB (około 1000 PLN) jest lepszy niż wożenie 30 kart. Koszt podobny a jednak masz ze sobą komputer - hotel sobie zarezerwujesz, loty i pogode sprawdzisz - wartość dodana oprócz zgrywania zdjęć
    Pozdrawiam.
    Piotr
    Nawet jeśli zrobię jedno zdjęcie dziennie to nie chcę żeby mi ono zginęło razem ze sprzętem następnego dnia.
    Tam gdzie się wybieram nie ma hoteli i internetu (no, jedynie przez satelitę) a noszenie dodatkowego ciężaru w postaci notebooka jest nieuzasadnione. Karty tyle nie ważą nawet w ilości 30 sztuk

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    Nawet jeśli zrobię jedno zdjęcie dziennie to nie chcę żeby mi ono zginęło razem ze sprzętem następnego dnia.
    Chyba w jakieś niesamowicie przestępczo - bandyckie rejony się wybierasz
    Jeśli uważasz że kopiowanie na kartę w aparacie załatwi sprawę - to jest to dobra opcja. Plus taki że etui z kartami możesz mieć zawsze przy sobie w kieszeni (jak się boisz o kradzież sprzętu)
    A z ciekawości - gdzie ta wyprawa? Oczywiście jeśli nie chcesz to nie musisz pisać Zwykła ludzka ciekawość
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #16

    Domyślnie

    Pomyśl jeszcze żeby to ustrojstwo na które masz zamiar kopiować pliki obsługiwało USB 3.0, bo jeśli twoje karty pamięci mają duża pojemność, to wiele w nocy nie pośpisz próbując kopiować przez USB 2.0.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meu Zobacz posta
    Kopiowanie na drugą kartę ma sens ale nie sprawdzi się jeśli ukradną mi aparat - a mnie o to właśnie chodzi.
    W takiej sytuacji nic Ci nie da żaden backup, którego nie zdążysz zrobić. Mając więcej małych kart możesz po każdej "ważnej" części zdjęć wymienić drugą kartę w body i w ten sposób mieć kilka "bekapów" dziennie. Żadne urządzenie tego nie zapewni.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc i porady. Nie spodziewałem się tak dużego odzewu.
    Na Nikoniarzach można polegać
    Myślę, że sposób z dziennym kopiowaniem na kartę przechowywaną oddzielnie będzie dla mnie najmniej kłopotliwy i jest to rozwiązanie odpowiednie dla mnie. Muszę to teraz tylko przetestować ale sądzę, że będzie OK.

  9. #19

    Domyślnie

    Witam
    Wiem że to wątek sprzed prawie roku, ale może komuś się to przyda.
    Urządzenia z czytnikiem CF

    https://www.bhphotovideo.com/c/searc...h&N=4000227848

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2011
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Dla tych, którzy korzystają tylko z kart SD przydatny może okazać się WD MY PASSPORT WIRELESS SSD (LINK) albo WD MY PASSPORT WIRELESS PRO (LINK).
    Ciekawa, choć niezbyt szczegółowa technicznie recenzja: LINK

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon d90 zgrywanie zdjęc
    By imagination in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 00:07
  2. Zgrywanie zdjęć do komputera-metoda
    By amirez in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 00:18
  3. zgrywanie zdjęć
    By kocudrak in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 21:21
  4. D70 zgrywanie zdjec - awaria...
    By dosent in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2005, 09:46
  5. zgrywanie zdjec
    By Saint in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2004, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •