Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw do Studio Auto Detailingu

    Dzien dobry,
    potrzebuje porady.

    Przede wszystkim marny ze mnie fotograf a zdjecia obrabiam na szybko w jakims progranie dedykowanym pod Maca.

    Sprzet jakim dysponuje to Nikon D3100, pierwszym kitowym obiektywem 18-55 robilem zdjecia okolicznosciowe jednak do zdjec samochodow i pracy przy nich potrzebowalem cos lepszego, jasniejszego i zdecydowalem się na stałoogniskową 35-tke.
    Jednak ze wzgledu na pomieszczenie jakim dysponuje czesto nie jest latwo objac poządany kadr z braku zoomu i wielkosci auta. Pomieszczenie mnie ogranicza.
    Zastanawiam się nad jakims obiektywem ktory moglby mi pomoc robic fotorelacje z prac, ew. moglbym sprzedac jeden bądź oba ale zamieniając na jakis sensowny zoom. Jasne ze nie chce wydac chorych pieniedzy na obiektyw poniewaz czerpie zysk z czego innego i $ wole wsadzic w sprzet potrzebny mi do pracy.
    Zamieszczam przykladowe zdjecia ktore robie z obu obiektywów. Widac ze kitowy 18-55 zniekształca obraz i wogole juz go nie uzywam.

    Zdjecia z 35


    Zdjecia z 18-55


  2. #2

    Domyślnie

    Tak naprawdę to nie wiem czego właściwie chcesz.
    Masz w miarę szerokiego 18-55 który zniekształca samochody a 35 jest za wąski. Jeśli liczysz na to, że ktoś zaproponuje Tobie szeroki zoom który nie zniekształci z tej odległości samochodów to się zawiedziesz bo tak się nie da.
    Jasny obiektyw do samochodów też nie jest potrzebny bo nikt normalny nie fotografuje takich rzeczy na f1.8 (no ja czasami fotografuję, ale nie jestem całkiem normalny)
    Zacznij od zakupu porządnego statywu i filtra polaryzacyjnego. Sugerowane przeze mnie przysłony to f8 do F11.
    Jeśli chcesz jeden obiektyw zamiast tych dwóch, które już masz to kup Sigmę Art 18-35

  3. #3

    Domyślnie

    Gdybym sam wiedział to bym nie pytał szczegolnie ze zastosowanie i kryteria są dosyc precyzyjne, ale tak, wychodzi na to ze potrzebuje cos ponizej 35, ta sigma to jest jakis pomysl choc cena spora. Chyba ze jakis inny staloogniskowy obiektyw ktory nie bedzie zaoblal ksztaltow auta
    Ostatnio edytowane przez dmoch ; 11-12-2017 o 22:17

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy w obiektywie 35 wykorzystujesz jego jasność bo po zdjęciach widać że przymykane mocno ?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie do konca poniewaz nie chce rozmywac az nadto

  6. #6

    Domyślnie

    Esperal dobrze prawi. Na Twoim miejscu nie zmieniał bym obiektywu. Dokupiłbym filtr polaryzacyjny(oba szkła to z tego co pamiętam 52mm więc jeden na oba będzie pasował) i jak chcesz żeby na autach widać było jeszcze więcej odbić to zostaje tylko składanie jednej fotki z dwóch zdjęć. Szerokim obiektywem szersze plany a detale 35tką. Ja np. jak pstrykam auto z powłoką to robię jak wyżej. 90procent zdjęć to 35mm na pełnej klatce, statyw, wysokie f i zabawa z filtrem.
    Poza tym pytanie na czym Ci zależy na zdjęciach. Robiłem zdjęcia dla dwóch różnych studio i jednemu podeszły zdjęcia a drugiemu nie, a wykonywane były w tym samym tonie.
    Ostatnio edytowane przez Los_Pablos ; 12-12-2017 o 09:04

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dmoch Zobacz posta
    Gdybym sam wiedział to bym nie pytał szczegolnie ze zastosowanie i kryteria są dosyc precyzyjne, ale tak, wychodzi na to ze potrzebuje cos ponizej 35, ta sigma to jest jakis pomysl choc cena spora. Chyba ze jakis inny staloogniskowy obiektyw ktory nie bedzie zaoblal ksztaltow auta
    A p[róbowałeś prostować (poprzez zastosowanie profilu obiektywy) w programie wywołującym? Może to załatwi twoje potrzeby w 99%

  8. #8

    Domyślnie

    Dokupie zatem filtr polaryzacyjny.

    Los_Pablos, co masz dokladnie na mysli skladajac jedną fotkę z dwoch? przypominam ze jestem malo zaawansowany tym bardziej jesli chodzi o obrobke zdjec

    adming, tez dobry pomysl sprobuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dmoch Zobacz posta
    Dokupie zatem filtr polaryzacyjny.

    Los_Pablos, co masz dokladnie na mysli skladajac jedną fotkę z dwoch? przypominam ze jestem malo zaawansowany tym bardziej jesli chodzi o obrobke zdjec

    adming, tez dobry pomysl sprobuje.
    Jak otrzymasz już filtr i pokrecisz nim mając na celu samochód to zobaczysz o czym mówię. Nie wiem czy nakładasz powłoki w studio czy nie ale np mojemu znajomemu zależy żeby wszystko odbijalo się w aucie jak w lustrze. Nie jestem jakimś pro, więc staram się dostosować do potrzeb "klienta". Kręcąc filtrem polaryzacyjnym raz światło odbija się w jednej płaszczyźnie, a innym razem w drugiej dlatego czasem trzeba złożyć dwa zdjęcia z jednego. Pewnie większość fotografów motoryzacyjnych zje mnie za poniższe zdjęcie natomiast znajomemu o coś takiego chodzi. W sensie żeby tak pokazać szklistosc lakieru po jego działaniach.


    To zdjęcie jeszcze 35tką afs 1.8g (dx) na pełnej klatce. Nie korygowalem beczki. Przy sigme art wygląda to(korekcja dystorsji) dużo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Los_Pablos ; 12-12-2017 o 13:04

  10. #10

    Domyślnie

    Tak powłoki oczywiscie nakladam dlatego takze zalezy mi na szklistosci i tzw. wet looku. Filtr zamowilem popróbuje sobie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw na studio
    By kacperuszek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 19:03
  2. jaki obiektyw do studio ? - zoom czy stałki ?
    By Daga in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 01:08
  3. Czy uzywacie jakiś filtrów na szkło w studio
    By neverhood in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 14:03
  4. Portret + studio - jaki obiektyw ?
    By dejagore in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-10-2006, 23:40
  5. Jaki obiektyw do portretu ( studio )?
    By Anonymous in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-01-2005, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •