Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Sigma czy Nikkor pod D5100

    Witam,
    proszę o opinie użytkowników szeroko kątów pod model jak w temacie. Główne zastosowanie to pomieszczenia (mieszkania, domy, lokale itp) czytałem i polecano mi Sigmę 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM Nikon, czy to jest dobry wybór. Do tego lampa wiem, że to pod inny dział, ale przy okazji zapytam.
    Budżet do 2 tys.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nowy, to cena bezkonkurencyjna i jakość szkła b. dobra.
    Używane też bierzesz pod uwagę?

  3. #3

    Domyślnie

    Jest jakieś ryzyko z używkami ? na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie? nowy to jest gwarancja, a z używką nie chciałbym wpakować się na minę.

  4. #4

    Domyślnie

    Ryzyko jest takie samo, jak przy kupnie jakiejkolwiek używanej rzeczy. Bywają UWA kilkuletnie w stanie sklepowym, bywają podniszczone, trzeba cierpliwości w poszukiwaniach. Najtańsza bywa Sigma 10-20/4-5.6 EX hsm, +/- 1000 zł, dużo osób uważa, że lepsza optycznie od tej nowej, ale to raczej przesadzona opinia. W okolicach 1,5k masz Tokiny 11-16/2.8, 11-20/2.8. Za trochę ponad 2k można kupić Nikkora 10-24/3.5-4.5G DX, za podobną cenę trudniejsza do nabycia bywa Sigma 8-16/4.5-5.6, zdecydowanie najszersza. Tamron raczej nie błyszczy w kategorii UWA.
    W pomieszczeniach liczy się każdy mm, więc pomijam UWA zaczynające się od 12 mm, takie też znajdziesz. Szczegółowe info i opinie są w odpowiednich wątkach na forum, testy na optyczne.pl, opticallimits.com, dxo.com.

    Ps. Ceny orientacyjne, bywa trochę taniej, bywa drożej, zwłaszcza za ładne egzemplarze.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, trochę poczytam na forum zwłaszcza że wole trochę poczekać, ale kupić coś w miarę dobrego.

    Chciałbym się zdecydować na jeden z nich, wybór jest uzależniony od ceny czyli do 2tys. i myślałem nad: Sigma A30/1.4, Sigma 10-20/3.8, i Samyang 10 /2.8 kąt i światło to Samyang ale czy solidny w porównaniu do pozostałych. Zastosowanie to głównie pomieszczenia więc fajnie mieć duży kąt, wiadomo nie będzie wszystkiego coś za coś. Proszę o rade fachowców.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 18-12-2017 o 18:13 Powód: Nie piszemy posta pod postem

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 30mm to nie jest szeroki obiektyw, a do fotografii pomieszczeń nie koniecznie potrzeba jasnego obiektywu przecież.

  7. #7

    Domyślnie

    Pomieszczenia, czyli...? Masz na myśli nieruchomości, czy ludzi w nich przebywających? Architektury a zwłaszcza wnętrz za często na f2.8 nie fotografuje się, bo głębia ostrości zwykle nie taka. Tu jest potrzebny raczej statyw, nie duży otwór przysłony.
    S30/1.4 mz jednak będzie dość wąska, do ludzi ok, ale do architektury niespecjalnie. Sa10/2.8 za bardzo nie znam, z tego co słyszałem problemem może być dystorsja, chyba ciężko będzie proste linie uzyskać, ale musisz poczytać w tym kierunku. Sigma do architektury ok.
    10mm mz do ludzi to słaby pomysł z uwagi na zniekształcenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Biorąc Sigmę 10-20/3.5 jedną rzecz weź po uwagę. Autofocus przy tym obiektywie żyje własnym życiem (trafia raz przed, raz za) de facto trzeba ostrzyć ręcznie albo Lv. Albo mam pecha.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Biorąc Sigmę 10-20/3.5 jedną rzecz weź po uwagę. Autofocus przy tym obiektywie żyje własnym życiem (trafia raz przed, raz za) de facto trzeba ostrzyć ręcznie albo Lv. Albo mam pecha.
    Wysyłałeś na kalibrację do Gdyni?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Biorąc Sigmę 10-20/3.5 jedną rzecz weź po uwagę. Autofocus przy tym obiektywie żyje własnym życiem (trafia raz przed, raz za) de facto trzeba ostrzyć ręcznie albo Lv. Albo mam pecha.
    Nie wiem, przy jakim rodzaju zdjęć pojawiają się takie "problemy". Przecież z UWA, po lekkim przymknięciu masz ostrość od 2-3 metrów do nieskończoności.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 18-35 f1.8 do D5100
    By regis86 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 12:54
  2. D5100+sigma 17-50 gdzie oddac do kalibracji?
    By gregson5 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 19:33
  3. nikon d5100 + Sigma 10-20mm F3.5 EX DC HSM
    By dariol in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 09:05
  4. Sigma AF 28-200/F3.5-5.6 DL Macro - do D5100?
    By Wins in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 22:16
  5. D5100 + Sigma 10-20
    By marcinban in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •