Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Aparat do fotografii kulinarnej. D7200? D7100? D5300?

    Cześć! Piszę z ogromną prośbą o poradę. Od lat fotografuję Nikonem D90 + Nikkor 18-105. Czuję, że już czas na zmianę.
    Prowadzę bloga kulinarnego więc aparat będzie mi służył w fotografii kulinarnej. Budżet mam elastyczny. Zainteresowałam się Nikonem D7200, D7100. Patrzyłam jeszcze na D5300.
    Wiem, że ważniejsze są dobre szkła. Jaki obiektyw wybrać? AF 50mm f/1,4 D ? AF 50mm f/1,8 D ? AF-S 50mm f/1,4 G ? AF-S 50mm f/1,4 G ?
    Dodam, że chciałabym aparat na lata.
    Nikon D90 służy mi już długie lata ale czas iść do przodu.
    Będę wdzięczna za wszelkie rady i propozycje!
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Fotografia kulinarna nie jest jakoś bardzo wymagająca i trzeba by się zastanowić czego ci brakuje w obecnie posiadanym zestawie, wtedy dobierzesz coś nowego, możesz tez zacząć od zakupu obiektywu i sprawdzić na posiadanym D90 co się zmieniło, bardzo mała głębia ostrości nie koniecznie będzie ci potrzebna do takiej fotografii.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Fotografia kulinarna nie jest jakoś bardzo wymagająca i trzeba by się zastanowić czego ci brakuje w obecnie posiadanym zestawie, wtedy dobierzesz coś nowego, możesz tez zacząć od zakupu obiektywu i sprawdzić na posiadanym D90 co się zmieniło, bardzo mała głębia ostrości nie koniecznie będzie ci potrzebna do takiej fotografii.
    Myślałam też o nowym obiektywie. Właśnie 50 mm ale z drugiej strony nie wiem czy jest sens inwestować w aparat, który ma tyle lat?

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem do zadań o których piszesz lepszy aparat nie jest konieczny. Jak pisał kolega wyżej, nowe, lepsze szkło da Ci więcej.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie inwestujesz w aparat tylko w obiektyw, a czy jest ci on potrzebny to nie wiem, zawsze możesz wkleić zdjęcie jakie tobie wychodzą, a jakie chcesz robić, podpowiem coś, inaczej to zakup dla samego zakupu, D7200 to świetny aparat ale zdjęcia kulinarne zrobisz takie same i D90.

  6. #6

    Domyślnie

    Ekspertem od spraw kulinarnych nie jestem ale może coś pod kątem światła, lampę zewnętrzną itp. 50 też bym kupił, albo 35. Zawsze można się głębią pobawić.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałabym robić lepsze zdjęcia tzn lepszej jakości. Często brakuje mi światła - szczególnie o tej porze roku. Fotografuję tylko w naturalnym świetle. Chciałabym się czasem pobawić głębią.
    Wszyscy mi mówią, że nikkor 18-105 jest świetny ale nie do fotografii kulinarnej.
    Coraz bardziej jestem przekonana do zakupu samego obiektywu. Polecicie coś konkretnego? Mam obawy, że dany obiektyw zamówiony internetowo nie będzie pasował do mojego Nikona. Na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie? Któryś z tych będzie pasował do Nikona D90 https://www.euro.com.pl/obiektywy,_N...eyword=50%20mm ??
    Aaa i jeszcze jedna rzecz. Nie mam statywu i frustruje mnie to coraz bardziej. Już chyba czas zainwestować. Bo ostatnio wykonane zdjęcia, gdy szaro za oknem, są straszne.
    Tutaj znajdziecie moje zdjęcia: https://www.mojapasjasmaku.pl/

    Dziękuję za odzew i pomoc!

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obiektywy z literką G w nazwie musisz wybrać.
    Statyw to obowiązkowo musisz mieć, lampka na biurko z mocną żarówką żeby doświetlać z różnych odległości i pod różnymi kątami do tego odbijanie światła nawet kartonikiem z folią aluminiową czy lustereczkiem, nauczyć się pracy z światłem tak będzie najlepiej, nie musisz pakować kasy w jakieś profesjonalne oświetlenie.
    Lepsze zdjęcia zrobisz nie nowym aparatem tylko poprawą swojego warsztatu, jasny obiektyw i zabawa z głębią jak najbardziej tak, wydaje się że foto kulinarne to prosta sprawa ale pomysł musi być, aranżacja i przedstawienie produktu umiejętne, nie chcę się tu wymądrzać bo sam z tym tematem mam problemy, a może raczej za mało czasu żeby przy tym siedzieć i uczyć się.

  9. #9

    Domyślnie

    Na początek
    http://fotografiadlaciekawych.pl/Food_Styling.pdf
    Nowy aparat i obiektyw nie zaszkodzi ale proponuję najpierw zapewnić odpowiednie oświetlenie, potem obiektyw i ewentualnie na końcu aparat.

  10. #10

    Domyślnie

    @nikonka_ no i tak jak pisałem, nowy aparat kompletnie nie potrzebny. Musisz jednak popracować nad kilkoma kwestiami. Primo - światło. Secundo sporo Twoich zdjęć ma blura spowodowanego poruszeniem aparatu/zbyt długim czasem ekspozycji. Koniecznie zakup statyw, oświetlenie, może jakieś blendy. Wydaje mi się, że wtedy nawet 18-105 będzie wystarczający Aczkolwiek z drugiej strony wymiana nawet na Sigmę 17-50/2.8 dała by Ci większą frajdę
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warsztaty fotografii kulinarnej - 10.12.2017
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2017, 21:14
  2. Warsztaty fotografii kulinarnej - 16.09
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 08:55
  3. Nikon D5300 vs D7100 vs D7200
    By Cody10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 22:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •