Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Własna chmura

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie Własna chmura

    Witam

    Czy ktoś z was używa może serwera nas QNAP.
    Szukam jakiegoś nowego serwera do archiwizacji zdjęć z dostępem do niego z smartfona.

    Mam obecnie dwa takie serwery WD cloud i Synology DS214.
    Z tego drugiego nie jestem zadowolony a dokładniej z aplikacji mobilnej która jak dla mnie jest bezużyteczna nie da się praktycznie przeglądać zdjęć. Wchodzę w aplikacji w folder ze zdjęciami ładują się miniaturki nie za szybko ale jak już chce podejrzeć zdjęcie to muszę czekać ok minuty zanim się pokaże na pełnym ekranie natomiast WD cloud działa dużo sprawniej zdjęcie ładuje się ok 5s.

    I dlatego rozglądam się nad czymś nowym i zastanawiam się nad QNAP i tu pytanie do użytkowników może ktoś posiada i może powiedzieć jak wygląda sprawa z przeglądaniem zdjęć w aplikacji mobilnej.

    I drugie pytanie czy otwiera podgląd chociaż w miniaturkach pliki raw bo te obydwa moje nie a brakuje tego.
    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba masz coś nie tak w ustawieniach lub połączeniu - mam słabsze synology niż ty (213j) i używając iPada apka synology działa bardzo sprawnie, nawet z RAWami.

  3. #3

    Domyślnie

    mam Qnap - przeglądanie działa normalnie.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Chyba masz coś nie tak w ustawieniach lub połączeniu - mam słabsze synology niż ty (213j) i używając iPada apka synology działa bardzo sprawnie, nawet z RAWami.
    A masz podgląd rawów w aplikacji DS file?

    Obydwa nasy mam podpięte pod to samo łącze.
    Nie wiem co może b być w ustawieniach nic takiego nigdzie nie widzę. Może spróbuje go zresetować do ustawień fabrycznych.
    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  5. #5

    Domyślnie

    Do zdjeć używaj DS Photo...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie

    DS photo nie spełnia moich oczekiwań bo muszę tworzyć ręcznie albumy zdjęć w photo station, abym miał do nich dostęp w DS photo. Mam dużo zdjęć poukładanych latami miesiącami i tematycznie i nie wyobrażam sobie tworzenia od nowa albumów w tym photo. Po za tym jak dodam nowe zdjęcia to musiałbym znowu tworzyć nowy album
    Interesuje mnie rozwiązanie tak jak w WD cloud nieważne gdzie wrzucę fotki na ten dysk to mam od razu do nich dostęp przez aplikację, jedyna wada że nie jest w stanie odczytać rawów.
    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  7. #7

    Domyślnie

    I znowu masz coś dziwnie. U siebie mam jeden główny folder 'photo', w nim podfoldery z latami i dalej podfoldery z miesiącami. W DS Photo nic nie musiałem robić, działa od nowości bez żadnej ingerencji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Karkonosze
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzięki Slon

    Rozjaśniłeś mi. Skopiowałem fotki do katalogu photo i tworzą się albumy o to chodziło. Myślałem że muszę tworzyć allbumy ręcznie w tym photo station. Zdjęcia miałem do tej pory w katalogu backup. Teraz wszystko działa tylko dysk się poci bo ma do przetworzenia prawie 2TB zdjęć.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc.
    Nikon D70 + 18-70 + Nikon 70-210 + SB600 + CF512

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę czasu procesorowi zajmie przemieleni takiej ilości fotek, tworzy głównie podglądy i dlatego sama apka DS Photo działa całkiem sprawnie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    Witam! Mam pytanie do użytkowników serwerów. Czy każdy serwer jest w stanie wyświetlać RAWy jako miniatury (i większy podgląd) jeśli połączymy się z nim online jakimkolwiek urządzeniem tj: smartfonem, tabletem, komputerem? Czy też potrafią to nieliczne serwery. Jest to dla mnie istotne zagadnienie bo jak do tej pory jednoznaczną informację potwierdzającą znalazłem w artykule na cyfrowe.pl i tyczy się to konkretnego QNAPa TS251A. Z powyższych wypowiedzi natomiast wynika że da się również podglądać RAWY na serwerach innych producentów a QNAP do najprostszych w obsłudze nie należy ani do najtańszych. Czy taki na przykład WD Cloud będzie pokazywał miniatury RAWów i podglądy jeśli połączę się z nim internetem ? Pozdrawiam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Eye Fi a chmura
    By mkromski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 11:26
  2. [ Krajobraz ] Słoneczna chmura
    By OBcY in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 17:28
  3. [ Krajobraz ] UFO chmura:D
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 13:57
  4. [ Krajobraz ] po prostu chmura....
    By ck_dezerter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 21:20
  5. Chmura (WIP)
    By krpolak in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2006, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •