Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Własna chmura

  1. #11

    Domyślnie

    Qnap jest bardzo prosty w obsłudze. masz klikany interfejs jak w komputerze.

    A pytanie masz źle zadane. Nie czy NAS potrafi, ale czy konkretna aplikacja to potrafi. I to nawet nie aplikacja na nasie (chyba, ze chodzi ci o przeglądanie przez przeglądarkę), ale aplikacja kliencka. Możesz podpiąć dysk praktycznie jak systemowy i wtedy podejrzysz rawy z Faststone, Irfana czy czego tam używasz.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki. Zadałem pytanie jak potrafiłem najlepiej. Czy mam rozumieć że nie ma znaczenia producent bo i tak przeglądanie rawow to jest kwestia odpowiedniego oprogramowania? Czy po stronie serwera czy klienta? Ale przecież każdy producent ma swój system operacyjny wiec i dostępność oprogramowania i samo oprogramowanie się różni. Jakie są wasze doświadczenia przy dajmy na to scenariuszu: Mam wszystkie swoje rawy na NASie który jest w domu. Jestem poza domem na wyjeździe. Potrzebuję obrobic zdjęcie do plakatu/reklamy/grafiki ale musi być najlepszej jakosci z mozliwych. To, które mam w kompie jest nie do końca ok ale wiem ze na sesji były takie co by się nadały. Wszystko jest na hulającym w domu NASie. Łączę się z nim żeby odszukać lepsze zdjęcie. Potrzebuję widzisz miniatury RAWów i móc je wygodnie podglądać. Nie chcę wtopić. Nie chce kupić NASa który owszem może mi to umożliwić ale robienie tego będzie koszmarem. Jakieś doświadczenia, sugestie? Dzięki i pozdrawiam.

  3. #13

    Domyślnie

    Najprościej i najwydajniej mieć miniaturki wszystkich plików na komputerze docelowym. Najszybciej przegladniesz. I potem ściągasz tylko oryginał. Każdy nas ci to zapewni.

    Zamiast miniaturek dobrze sprawdzi się jakaś aplikacja do zarządzania zdjęciami no. Digikam - wyświetla miniatury z zewnętrznych dysków czy nas nawet jak są niepodłączone.

    Opieranie się o przeglądanie na nasie jest tylko wtedy sensowne jak masz dobre połączenie sieciowe inaczej to mordega. Ale jak tak chcesz to photostation qnapa bez problemu czyta Rawy i obsluzysz je plczy to przez przeglądarkę czy aplikację na telefonie.

  4. #14

    Domyślnie

    Czyli skłaniam się mimo wszystko ku qnapowi. Czy model nie ma znaczenia? Tzn. Czy możliwości przeglądania plików są zależne od systemu który wydaje się jest ten sam na wszystkich qnapach?

  5. #15

    Domyślnie

    Ogarnie Ci to nawet podstawowa jednozatokowa wersja.

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Teoria teorią a ja nie miałem z tym urządzeniem jeszcze zupełnie nic doczynienia. Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Eye Fi a chmura
    By mkromski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 11:26
  2. [ Krajobraz ] Słoneczna chmura
    By OBcY in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 17:28
  3. [ Krajobraz ] UFO chmura:D
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 13:57
  4. [ Krajobraz ] po prostu chmura....
    By ck_dezerter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-08-2009, 21:20
  5. Chmura (WIP)
    By krpolak in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2006, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •